DĚTI SE PO ROCE OPĚT MOHOU TĚŠIT NA SVOU CYKLISTICKOU „TOUR“

19.3.2012
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2012-03-22T09:52:24 --> <p>První květnovou neděli odstartuje druhá sezóna dětských cyklistických závodů Tour de Kids, které jsou doplněny doprovodným programem pro celou rodinu. Závody nejsou pro profesionály, ale pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet závodění nebo se třeba jen přijít pobavit a strávit příjemné odpoledne ve společnosti jiných závodníků.</p>

Letos se závody uskuteční ve dvaceti městech po celé republice, startují 5. května na brněnském Náměstí Svobody a končí 14. července na Václavském náměstí v Praze. Mezitím po devět víkendů dětská tour navštíví centra měst, ale také parky, lázeňský areál, Lipenskou přehradu … celý kalendář najdete na oficiálních webových stránkách závodu www.tourdekids.cz.

Děti mohou závodit v pěti kategoriích rozdělených podle věku. Nejmladší holky a kluci (narození v roce 2009 a později) pojedou trať 40 až 50 metrů dlouhou většinou na odstrkovadlech, ale mohou využít i tříkolky, šlapadla, prostě na čem se jim dobře jezdí a co zvládnou. Organizátoři letos zrušili nejstarší kategorii a tak na start mohou jen děti narozené v roce 2001 a mladší. Ti pak absolvují trať kolem 1 až 1,5 km na kolech, ne však elektrických. Vždy je trať přizpůsobena danému náměstí a tak v žádném městě není trat stejně dlouhá.

Závody jsou formou rozjížděk a ti nejlepší z každé rozjížďky postupují do finále. V jedné rozjížďce je maximálně 12 až 15 dětí proto, aby každý měl stejné podmínky. Holky i kluci startují samostatně, i vyhlašování je rozdělené. Organizátoři pro letošek připravili jednorázové čipy umístěné přímo na startovní čísla.

Cílem akce je dětem hravou formou vysvětlit bezpečnost na kole, proč je důležité nosit cyklistické helmy, jak má vypadat správně vybavené kolo, jaké kolo je vůbec vhodné pro děti a mnoho dalších zajímavostí, které během odpoledne se mohou dozvědět na stánku firmy Amulet, ale i na podiu v rámci programu.

Nesmíme zapomenout na doprovodný program, který se letos dost rozšířil. Moderátorkou bude Míša Nosková, která má sama doma 1,5 letou dcerku a tak i na některých závodech bude startovat s těmi nejmenšími. Ve všech městech pro děti zakouzlí klaun Čiko a před vyhlašováním výsledků za odměnu bude pro děti připravena i diskotéka s klaunem.

Největší překvapení pro děti jistě připravila Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, která pozvala Dádu Patrasovou. Děti se mohou těšit na hodinové představení, rodiče mohou zavzpomínat na písničky jako je „chytila jsem na pasece žížalu” a mnoho dalších. Potkat se s ní můžete v Brně, Pardubicích, Olomouci, Ostravě a Praze.

Ve vybraných městech proběhne i autogramiáda autorů dětských knížek z nakladatelství Mladá fronta, především Petra Morkese, autora Komisaře Vrťapky, který provázel děti už v loňském roce během Tour de Kids.

I tentokrát jsou pro všechny startující děti připravené dárky – každý po zaplacení startovného dostane účastnické tričko Tour de Kids, cereální snack Street XL od Nutrendu, dětskou knížku z nakladatelství Mladá fronta. A protože hlavním cílem celého dne je především bezpečnost děti na pozemních komunikacích, pro letošní rok Česká pojišťovna každého malého cyklistu pojistila jednorázovým úrazovým pojištěním po dobu závodu.

Svůj program připravuje i společnost Citroen, kde především rodiče mohou zazávodit na čas upevnění dětských sedaček v autě, ale také si vyzkoušet zkušební jízdu rodinným autem Berlingo. U stánku firmy Kalas Sportswear můžete zakoupit speciální dětské cyklistické dresy Tour de Kids.

Hlavně neodcházejte domů hned po závodech, i když děti nevyhrají, všechna startovní čísla totiž budou slosovaná a vyhrát můžete například grilovací hrnec od společnosti Zepter v hodnotě 11 tisíc, ale také dětské kolo společnosti Amulet nebo třeba dětské cyklistické přilby a mnoho dalšího.

Vstup na akci je zdarma, startovné pro děti při on-line registraci na stránkách www.tourdekids.cz je 80,– Kč, při platbě na místě 100,– Kč. Organizátoři vás srdečně zvou, program na náměstí začíná po 13 hodině…

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu