Hruška ani Andrle na Vueltě startovat nebudou

4.9.2001
<p>PRAHA 4. září (ČTK) – Na startu úvodní časovky v Salamance 8. září při 56. ročníku cyklistické Vuelty nebude v dresu jedné z nejlepších světových stájí ONCE Eroski ani jeden z dvojice českých cyklistů. Jan Hruška i René Andrle po náročném dosavadním závodním programu dostali od šéfa stáje Manola Saize volno k tréninku.</p>

„Já jsem s tím počítal od začátku sezóny. Měl jsem v plánu Tour a Giro, nakonec jsem sice jel jen Giro, ale zazávodil jsem si dost,“ řekl nováček v celku první divize Andrle, který má volno již od poloviny srpna. Přesto absolvoval v letošním roce kolem devadesáti závodů, což je asi o deset víc než za celou loňskou sezónu. „Šéf mi řekl, ať volně trénuji, a možná v závěru září pojedu ještě nějaké závody. Byl jsem dost unavený, rozhodně to byl na mě větší nápor oproti minulým rokům,“ přiznal Andrle, jehož největším úspěchem je třetí místo v prologu Giro d’Italia.

„S prvním rokem působení v ONCE jsem velice spokojen, kromě stupňů vítězů na Giru jsem skončil ještě třetí v etapovém závodě čtvrté kategorie, dvakrát pátý v časovce a myslím, že jsem i výrazně pomohl Olanovi k celkově druhému místu na Giru,“ mínil Andrle, jehož těší, že ve stáji s ním počítají i pro příští rok. „Šéf mi to řekl a já mu věřím. Důvěřuji mu i po sportovní stránce a příliš přípravu měnit nechci, myslím, že sezóny byla z mé strany vydařená,“ dodal Andrle.

Naopak Hruška v plánu Vueltu měl, ale nakonec nepojede ani on. „Měl jsem hodně náročný program a byl jsem unaven, takže Manolo Saiz rozhodl, že nepojedu a připravím se na několik jednorázových závodů. Nakonec je to asi lepší, než při Vueltě dělat domestika,“ dodal Hruška, který se chce připravit co nejlépe na světový šampionát.

Ještě předtím však bude na startu Gran Prix národů v časovce dvojic ve Francii. „To je velký závod, ale ještě nevím, s kým pojedu. Nyní trénuji a do Španělska poletím až v polovině září a na jednorázových závodech bych chtěl sbírat nějaké plody tvrdé práce, ale hlavně myslím na MS. Bude to první šampionát, kde budu mít šanci udělat dobrý výsledek a udělám pro něj vše,“ řekl Hruška, který tajně myslí na medaili v časovce.

„Bude to však hodně těžké. Profilem bude asi nejvíce vyhovovat Jalabertovi či Gončarovi, ale i další jezdci chtějí uspět,“ naznačil český jezdec, který by se nebránil ani startu v závodě s hromadným startem. „Nevím, do jaké míry se mnou Český svaz cyklistiky počítá, ale pokud dostanu důvěru, tak si myslím, že bych se snažil spíš někomu pomoci. Trať je hodně členitá, nejvíc by měla vyhovovat Milanu Kadlecovi,“ dodal Hruška.

xch
Zdroj: sportovninoviny.cz

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu