Jiří Ježek nejlepším handicapovaným sportovcem ČR pro rok 2011

8.3.2012

„Přiznávám, že dříve jsem na podobné ankety moc nedbal, ale čím jsem starší, tím více si takových ocenění vážím. Loňský rok byl opravdu fantastický a tenhle slavnostní večer je pro mě taková milá vzpomínka na úspěšnou sezónu. Člověk si uvědomí, jak velké štěstí má v tom, že může dělat to, co ho baví a co snad trochu umí. Chtěl bych za to poděkovat všem, kteří mi pomáhají. Vlastně každé moje sportovní vítězství beru i jako malou odměnu a dík těm, kteří za mnou stojí!„, řekl krátce po vyhlášení Jiří Ježek.
V loňské sezóně se mu nejprve podařilo obhájit titul mistra světa v dráhové cyklistice, když na velodromu v italském Montechiari vyhrál stíhací závod na 4km. V průběhu letních měsíců pak stabilními výkony v silničních závodech zvítězil v celkovém pořadí premiérového ročníku seriálu Světového poháru. V září poté ještě přivezl stříbrnou medaili z časovky jednotlivců na mistrovství světa v dánském Roskilde. Celkově v sezoně 2011 zaznamenal osm vítězství.
Kromě závodů paralympijské cyklistiky se Jiří Ježek často objevuje na startu i mezi zdravými profesionály na celém světě. Svou výjimečnou vůlí, tréninkovou pílí a obrovskými zkušenostmi dokáže přes svůj handicap soupeřit i v profesionálním pelotonu. I díky tomu je náš cyklista s podkolenní amputací, ke které přišel díky nešťastné autonehodě v jedenácti letech, velikým vzorem a motivací nejen pro podobně handicapované sportovce. Kromě samotné cyklistiky se Jiří Ježek často věnuje i mimosportovním aktivitám, jako jsou přednášky a besedy pro žáky a studenty základních a středních škol, motivačním vystoupením pro různé firmy a organizace či poradenské činnosti v oblasti protetiky. Dobrovolně pracuje v několika neziskových projektech. V loňském roce byl zvolen do Komise sportovců Mezinárodní cyklistické unie UCI.
Jakkoli je pro Jiřího Ježka ocenění v anketě Nejúspěšnější handicapovaný sportovec České republiky 2011 příjemným ohlédnutím za loňským rokem, náš reprezentant je v současnosti v plné přípravě na nadcházející závodní sezónu. Dokonce má již jeden její sportovní vrchol za sebou, když v polovině února na dráhovém mistrovství světa v Los Angeles vybojoval stříbrnou medaili ve stíhačce na 4km. Nyní ho čeká soustředění na Mallorce a pak již začne kolotoč jarních závodů. Jako každým rokem to bude mix startů se „zdravými“ a ve významných závodech cyklistiky handicapovaných. Celá letošní sezóna však samozřejmě směřuje k jednoznačnému vrcholu – na Paralympijských hrách v Londýně bude chtít Jiří Ježek opět bojovat o kovy nejcennější.
(tz)
Foto: Michal Červený MTBS

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu