Lišák předbíhá

6.1.2012

Jasně nastolený trend Foxu je zřetelný a snadno čitelný. Jednoduchý design kombinuje bílou a černou, případně zlatavou u modelů s Kashimou. Lehké úpravy se dotkly patek, můstku, ovládacích koleček, páček i korunky. Výrazně se rozrostl průměr nohou 34 mm, z původních dvou modelů pouze pro 29″ kola na celých 17 kousků, to už je dost výrazný zásah do nové kolekce. Zásadně se rozšířila i nabídka pružinových tlumičů, aby ustála konkurenční tlak od RockShoxu na levnější modely.

U vzduchových tlumičů se dočkáme zcela přepracované koncepce ProPedalu. Zkratka CTD značí nově pojmenované polohy páčky. Climb-Trail-Descend. Stoupání, jízda a sjezd, jak jednoduché, přehledné. Totéž nastavení lze najít jako Trail Adjust i na vidlicích. Úplně nové je i kolečko odskoku. Nyní by mělo být mnohem lépe ovladatelné i v rukavicích.

Jako třešnička na dortu nás čeká teleskopická sedlovka DOSS, na které si, dle délky vývoje, dali u Foxu dosti záležet.

V galerii chybí zmínka o sjezdové vidlici Fox 4O RC2, která si za posledních pár let také prošla zajímavým vývojem. Zda ji nahradí up-side-down konstrukce, nebo si její podobu jen pečlivě chrání, se uvidí snad už v dubnu.

Petr Štuka

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu