Osobní zážitky redakce Vela z velké výstavy

2.9.2001
<p>Letošní ročník výstavy Eurobike navštívila pětice redaktorů časopisu Velo. Nekonečné debaty při jízdě domů i víkendové esemeskování o tom, co bylo ve Friedrichshafenu nejzajímavější a co naopak nemá, a ani nemůže mít žádný konkrétní závěr. Tak jako se může přít pořadatel závodu, který byl evidentním propadákem (jeli jste jej, zabloudili, jen zázrakem přežili hladovku a pak v cíli slyšeli desítky nadávek a horu kritiky), že to bylo naprosto skvělé a bez chyb, tak i pohled na výstavu má mnoho úhlů a odstínů.</p>

Každoročně slyšíme, jak to že jsme si nevšimli tutoho a tamonoho a proč píšeme víc o té značce, když tady ta měla větší plochu a líp osvícené vitríny. Zavděčit se je zkrátka těžké. Je třeba pochopit, že v časopise se objevuje reportáž, ta má svého autora a ten svou odpovědnost. Reportáž je jeho pohledem na věc a i uvnitř redakce se různí osobní pocity, sympatie, slabosti. Zde jsou jako závdavek velké reportáže, která vyjde zhruba za měsíc ve Velu 10/01, osobní „stupně vítězů“ i propady.

Ruda Hronza: “Top jsou karbonové součástky na vidlicích RockShox. Nová Marzocchi Maraton, kola Nishiki, karbonový kola Hyperon od Campagnola, nový design a karbonová zadní vidlice Fort rámů. – negativní hodnocení nedodal (píše velkou reportáž, nemá čas)

Tomáš Pixla Lébr: ,Silniční karbonová řídítka Cinelli v jednom kuse s představcem, Specialized S-Works FSR, trenažer Tacx I Magic s virtuální animací jízdy, to jsou perly. Ranil mě trekking na Recordu s asi dvoukilovýma mechanickýma kotoučovkama, značku už si nepamatuju, karbonový sedlo Flite, to prasknout, tak je skalpel tupej – to by snad ani nemohlo boletÉ a některý na první pohled nesmyslný stavby kol, jako mělo třeba Epple.

Martin Raufer: Full Rocky Mountain Elements Team, designy dresů kanadské hadrářské dvojice Sugoi – Louis Garneau a kolekce kol Raleigh jsou na bedně. Výsměch a opovržení zaslouží nekonečná řada myostimulátorů, plynoměry od Shimana a tretry Nike.

Tomáš Dým Lébr Jr.: Mě se líbily odpružený kola a dráha uprostřed areálu a Gary Fisher. Ty devětadvacítky se mi nelíbily a taky že sem neviděl Garyho a taky se mi nelíbilo, že se mi tam nic výjimečně nezalíbilo.

Mikloš Gocsz: Hodně se mi líbil Cube, ten se k nám hodně a dobře pašujeÉ, design kol K2 a nová koncepce bovdenu Nokon, jestli tomu teda ještě lze říkat bovden, je to spíš trubička s kolínkama, která vůbec nepropružíÉ Náhrdelník z toho stál asi šedesát marek. Skomírá obchodní strategie kádvojky, málo kol, zas nějaká přidružená kolekce ZX, úplně strašné byly všechny tretry, až na Pearl Izumi, kam to ti výrobci chtějí dotáhnout? A palec dolů má i Rock Machine, třikrát jsem ho minul, počtvrtý se už nevracel. Čas jsou penízeÉ

DDT a Volňák se vyjádří až černě na bílém…

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu