Eurobike 2001 předčil očekávání

31.8.2001
<p>Erobike, tradičně největší cyklistickou výstavu v Evropě letos přecházely zvěsti, že hodně utrpí atakem svého největšího konkurenta, kolínské Ifmy. Ta sice získala Shimano, Cannondale, Trek a některé další firmy, avšak na břehu Bodamského jezera díky tomu chyběl snad jen Cannondale. Eurobike byl opět největším svátkem cyklistického byznysu a první veřejnou prezentací novinek příštího roku na starém kontinentě.</p>

Stručně řečeno, vše je nové, hezké, barevnější, složitější, ale skutečný technický či designový převrat se nekoná. Žádné desetikolečko, levonohá vidlice nebo řazení v jediné rukojeti… Typický je mizející rozdíl mezi vzhledem kola levného a kola drahého, ubylo bombastických prezenatcí kotoučových brzd, ostatně jsou již na kolech všech značek a na řadě jejich modelů naprosto běžně. Odpružené systémy se podobají u stále více značek, originalita nemívá šanci na komerční úspěch a i na výstavě se krčí stranou nebo venku, na volném prostranstvá. Mezi doplňky je někdy překvapivě zřetelná snaha o levnější výrobu a sstává se i u renomovaných značek, že taška, přilba, tretry … vypadají jako z vietnamského trhu. Na druhou stranu se například mezi hadráři nenajde žádný „hadrník“, vše má styl, kvalitu a moderní barvy. Více ve Velu 10/01 a obrazově tady v některé z příštích zpráv.
Zde pouze náhodný (skutečně) výběr z rozsáhlé databáze – řez bezdušovkou, detail jednoho z nekonečné řady překrásných rámů, nové náboje Ritchey WCS a trotéž od Ambrosia. Bohatější fotogalerie se připravuje.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu