Nová směs pro cyklopláště

29.8.2001
<p>Společnost Five Ten, jejímž vlastníkem je Charles Cole, experimentující s přilnavějšími botami pro horolezectví, se nyní rozhodla své poznatky zužitkovat i v jiných oblastech. Jednou z nich je i výroba cyklistických plášťů pro MTB i silniční kola.</p>

„Vývoj plášťů pro použití na kluzkém skalnatém povrchu je pro nás přirozený, ale není to jediné, na čem nyní pracujeme. Naše směsi jsou velkou výhodou i pro každého silničního cyklistu, který chce mít možnost projíždět zatáčky rychleji. Naše směs nejenže má vyšší přilnavost, také lépe tlumí vibrace,“ tvrdí Cole, zakladatel a prezident společnosti. Pláště se značkou Five Ten nejsou jediné, na kterých se má nová směs objevit. Stejná bude použita i na pláštích a na některých botách se značkou Intense.
První pneumatikou se značkou Five Ten bude MTB plášť s rozměrem 26/2,0 určený pro hladké a kluzké kamenité nebo skalnaté povrchy. Běhoun bude vybaven nízkými a širokými výstupky, které mají pomáhat při trakci na písečném povrchu lépe než hladké pláště.Cena zatím nebyla stanovena, uvedení na trh se očekává koncem září. Připravuje se rovněž nová řada bot pro BMX a DH.

Převzato z Bicycle Retailer

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu