Green to dokázal i bez Evropy

28.8.2001

Cesta Rolanda Greena, jezdce stáje Trek-Volkswagen, který letos často využíval celoodpruženého kola Fuel, Světovým pohárem přitom nebyla vůbec jednoduchá. V Houffalize ve třetím závodě série sice vyhrál, ale v následujících dvou v Grousse Mountain a v Durangu měl opakovaně defekt, který ho připravil vždy o jisté vítězství. I když v obou případech dojel a bodoval, propadl se na průběžně třetí místo. Obrovským překvapením jsou především nevyrovnané výkony olympijského vítěze a úřadujícího mistra světa Martineze. V Mt. St. Anne ještě ve 4. kole z celkových sedmi držel Francouz druhou pozici za Greenem s odstupem pouhých 19 vteřin. Kdyby jezdci dojeli do cíle v tomto pořadí, trofej Tissot Cupu by zůstala v rukou obhájce Martineze. Jenomže v závěrečných třech okruzích Martinez doslova zkolaboval a propadl se na 36. místo se ztrátou 12:42 min. na Kanaďana!
„Rozhodnutí zůstat doma a nestartovat v evropských závodech bylo velmi těžké, ale teď už vím, že bylo správné. I když, upřímně řečeno, možnost vyhrát celkově pohár jsem před finále už úplně odepsal,“ přiznal sympaticky Green, který také úspěšně kombinuje MTB se silniční cyklistikou (letos skončil třetí v etapovém závodě Redlands Classic).
Kanadský triumf dokonali v Mt.St. Anne na druhém místě mladý jezdec kategorie do 23 let Ryder Hesjedal (Subaru-Gary Fisher), Greenův přítel a tréninkový partner, a na páté pozici další domácí biker Seamus McGrath (Haro-Lee Dungarees).
V ženské kategorii bylo již o prvenství Blatterové rozhodnuto před startem, a tak se ze svého prvního vítězství v SP radovala rovněž Kanaďanka Reddenová (viz. předchozí zprávy na iVelo). Za pozornost stojí fakt, že první tři ženy celkového pořadí Tissot Cupu 2001 – Blatterová, Alexanderová a Fullanová – závodí na stejném kole značky Specialized.
Celkové pořadí SP XC 2001 – muži

1. Green (Kan., Trek-VW) 1101 b., 2. Hermida (Šp., Bianchi-Motorex) 1065, 3. Martinez (Fr., Full Dynamix) 987, 4. Evans (Austr., Volvo-Cannondale) 811, 5. Sauser (Švýc., Volvo-Cannondale) 793, 6. Absalon (Fr., Bianchi-Motorex) 759, 7. Brentjens (Niz., Giant) 705, 8. Leuchs (N. Zél., Volvo-Cannondale) 693, 9. paulissen (Bel., GT) 680, 10. Van Dooren (Niz., Specialized) 655.
kompletní výsledky na www.uci.ch

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu