Reddenová vyhrála finále

26.8.2001
<p>Maličká Kanaďanka má v závěru letošní bikové sezony obdivuhodnou formu. V Mount Saint Anne, tedy na domácí půdě, vyhrála finálový závod světového poháru, a kdo ji ještě před dvěma lety znal…</p>

Většinu ze šesti okruhů a 36 kilometrů závodu vévodila nejhezčí žena bikového pelotonu, Britka Caroline Alexanderová. V posledním stoupání však měla potíže s řetězem a o svůj půlminutový náskok přišla. Reddenová pak dokonale využila svojí silnou stránku – sjezdařské schopnosti a do cíle, v hlavním lyžařském středisku provincie Quebec, dojela první. Bylo to její první vítězství v závodě světového poháru!
Třetí Barbara Blatterová, stejně jako Alexanderová jezdící v barvách Specializedu, již získala světový pohár před tímto závodem. V desítce pak ještě dojely Alison Sydorová (Trek-Volkswagen, Annabella Stropparová (Be-One), Sabine Spitzová (Merida), Alison Dunlapová (GT), Ruthie Matthesová (Trek-Volkswagen), Audrey Augustinová (Zeal-GT), a Leslie Tomlinson (Rocky Mountain). Zejména poslední jmenovaná stojí za pozornost, je to nestor kanadského mountainbikingu a stále výkonnostní špička a to přesto, že má již na krku více než čtyři křížky.