Bártík vyhrál závod napříč republikou

25.8.2001
<p>(ČTK) – V novém traťovém rekordu dorazil v sobotu do cíle extrémního cyklistického závodu Celou Českou republikou Patrik Bártík z Holešova. Vítěz absolvoval trasu o celkové délce 1111 kilometrů za 41 hodin a 32 minut a po loňském druhém místě se dočkal nejcennějšího vavřínu. Spolu s finanční prémií 10.000 korun získal Bártík právo účasti v nejtěžším extrémním závodě na světě Napříč Amerikou.<br /> Amatérský cyklista z Holešova překonal dva roky starý rekord takřka o dvě hodiny. Robertu Klincovi z Bernartic, který závod vyhrál v roce 1999, tehdy v cíli naměřili 43 hodin a 26 minut.<br /> Jako druhý zvládl trať, která vedla z Ostravy přes Hradec Králové, Teplice, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Jihlavu, Prostějov, Přerov a Rožnov pod Radhoštěm zpět do centra Ostravy před Hotel Imperial, slovenský závodník Martin Kerekeš z Ružomberoka. Za vítězem však zaostal téměř o čtyři hodiny. V podobném odstupu do Ostravy dorazil třetí Němec Reinhard Schröder.<br /> Cyklisté byli s malými přestávkami na silnici od čtvrtečního odpoledne.<br /> xlc</p>

Výsledky:

1. Bártík (Holešov) 41:32 hod., 2. Kerekeš (Ružomberok/SR) 45:27, 3. Schröder (Gilching/Něm.) 49:08.