Tlumič jak švýcarské hodinky

24.8.2001
<p>Známý producent nábojů a výpletů, švýcarská firma DT, se nově pouští i do výroby zadních tlumičů pro celoodpružená kola. Nebyla by to ani švýcarská firma, aby do výroby nešla s perfektním výrobkem. Nový tlumič s označením SSD210 založený na principu vzduch/olej bude vážit 209g včetně ložisek na úchytech do rámu. Zdvih tohoto tlumiče je 37,5mm a délka (měřeno k úchytům) je 165mm. Existuje i uzamykatelná verze, která váží 218g a bude existovat v délce 190mm se zdvihem 50mm. Je tedy více než pravděpodobné, že by to měla být lahůdka pro honiče gramů.</p>

Celý projekt byl prý podle zdrojů blízkých vedení zahájen tím, že před pár lety ředitel mezinárodního obchodu DT Daniel Berger zničil několik tlumičů jiných výrobců a za šest měsíců byl již tlumič SSD ve vývoji. Kdo ví, ale jak se říká, „není šprochu …“.
Nejen tlumič je novinka pocházející od DT. Nové jsou i paprsky v řadě Super Comp a náboj FR. Nové paprsky Super Comp mají průměr 2.0/1.7/1.8mm, čímž opět snižují hmotnost paprsků při současném potlačení negativních vlastností ztenčovaných paprsků pomocí zesílení na koncích. Paprsky Super Comp jsou podle DT určeny pro kola s kotoučovými brzdami, pro downhill a turistiku (zajímavé spojení kategorií).
Nový náboj FR je upravenou verzí náboje řady 240 a je pro možnost použití na horských kolech posílen na unašeči kazety a koncích osy, které jsou nyní z oceli.

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu