Zážitky na kole akčně i bezpečně

7.3.2011
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2011-03-04T13:40:44 --> <p>Pobyt na kole je nejlépe stráveným časem pro většinu z nás. Ne každý si však troufá podniknout velkou akci na vlastní pěst a ne každý je od přírody nadaným mechanikem. K tomu, abyste v terénu maximálně předešli potížím a uměli je řešit, když nastanou, je určité minimum znalostí a zkušeností vždy třeba. A právě k tomuto cíli směřuje projekt občanského sdružení Alpský klub Brno, který je určený pro laickou veřejnost a bikery začátečníky. V plánu má prostřednictvím přednášek a kurzů předávat zkušenosti nezbytné pro plánování a bezpečnou realizaci vašich výprav na kole.</p>

Mezi témata letošního roku patří základy jako správné nastavení kola (biomechanické a zdravotní hledisko jízdy na kole), nouzové opravy kola v terénu (řetěz, řazení, brzdy, duše, ráfky, výplet atd.) nebo cyklistika s dětmi (dětská kola, vozíky za kolo, tažná tyč atd.). Podnikáte-li cesty do světa s kolem, budou se vám kromě výše zmíněných témat hodit i základy orientace a meteorologie, mnoho zajímavého se dozvíte o zdravotních rizicích exotických končin nebo jaké trable přináší pohyb v extrémních podmínkách.
Zodpovědné chování každého návštěvníka přírody je důležité nejen pro aktéry samotné, ale také pro ostatní vyznavače cyklistiky, protože každá nehoda či incident vrhá špatné světlo na naši činnost jako takovou, a je vodou na mlýn organizacím a jednotlivcům prosazujícím všemožná plošná omezení a zákazy. Plán přednášek a kurzů projektu najdete na www.alpklub.cz, průběžně se budou objevovat i v kalendáři Hobby akcí zde na www.iVelo.cz.
(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu