Michal Prokop TWELVE: September 2010

6.10.2010
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-10-06T11:11:50 --> <p>Čtvrtá Michalova medaile ze světového šampionátu se nakrucuje před kamerou pro úvodní záběr zářijového pokračování Twelve. Nejúspěšnější fourcrossař historie doplnil svou sbírku dvou zlatých o druhý bronz a znovu tak přispěl k fenomenálnímu úspěchu české 4X školy.</p>

Londýn volá! BMX Supercross s blížící se olympiádou nabírá na síle. Další díl kvalifikace je tady, na startovní listině finále Světového poháru ve Frejus jsou skoro dvě stovky bikrosařů. Bitva o Británii 2012 bude mít grády! Je na čase přepnout se do nastavení pro starty z pahorku v pátém patře, na řezání zatáček s chirurgickou přesností, dopady na asfalt, jenž si na těle rád smlsne jako hejno hladových piraní. Někdejší bikrosová velmoc možnost tréninku na BMX Supercross nenabízí, za německými hranicemi, v Cottbusu lze ale strávit užitečný tréninkový den uprostřed babího léta, na rampě a startovní SX rovince. 

Ani přípravu na svůj první freestyle závod po hodně dlouhé době Michal nepodceňuje a celou jednu tréninkovou jednotku věnuje výběru stylového outfitu v ráji milovníků značky Nike, obchodu Ikonik. 

Z úplně jiného soudku je seance v Krab Cycles. Mysleli jste si, že po letech a tisících kilometrů v sedle už dávno víte, jak nastavit své kolo? Body Geometry Fit může váš pocit potvrdit nebo také rozmetat na prach a dát pochopit, proč cyklistovo tělo po tréninku tady bolí a támhle táhne. 

Slopestyle v Písku je možná posledním místem, kde byste čekali profesionálního fourcrossaře. Stačí ale nahlédnout do Michalova profilu a odpovědí vám budou čtyři tituly mistra republiky ve freestyle BMX z let minulých. AGang EXE, žádný stres, jen dobrý pocit z příjemně stráveného dne mezi lidmi, se kterými se během hektické závodní sezóny míjí. Tak má vypadat jeden z posledních víkendů na kole, před pauzou a zimní dřinou. 

(tz) foto: Rob Trnka

Související články:

  • Michal Prokop TWELVE: August 2010
  • Michal Prokop TWELVE: June 2010
  • Michal Prokop TWELVE: May 2010

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu