Otevřený dopis vedení o.s. ČeMBA od bajkerské veřejnosti

27.9.2010
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-10-04T10:53:53 --> <p>Změnu, která se bude slučovat s dobrými mravy, poctivostí a slušností. Změnu personální, změnu směřování organizace a změnu k organizaci, která sdružuje bajkery a hájí jejich zájmy v nejlepším slova smyslů požadují signatáři projektu Čembaplus. „Nebuďme lhostejní k současnému i budoucímu směřování aktivit a vnitřního stavu v o.s. ČeMBA. Již delší dobu sledujeme vaši nečinnost v souvislosti se založením soukromé firmy Singltrek s.r.o. Tomáše Kvasničky, předsedy ČeMBy a s jeho snahou o získání ochranné známky "singltrek“."</p>

Současná situace je z našeho pohledu střetem zájmu vzhledem ke skutečnosti, že stávající předseda neziskové organizace ČeMBA je zároveň majitelem Singltrek s.r.o. Není morální, aby ten, kdo má hájit zájmy bajkerské organizace a potažmo bajkerů samotných, byl majitelem Singltrek s.r.o., v jehož výsostném zájmu je, aby byla legislativně omezena terénní cyklistika po již existujících cestičkách/stezkách a aby byli bajkeři vytlačení jen na stezky vytvořené Singltrek s.r.o, jak o tom mimo jiné vypovídá T. Kvasničkou uzavřená dohoda mezi ČeMBou a ochranou přírody (AOPK)

Není morální, aby předseda neziskové organizace ČeMBA zneužíval údajná přání jejích členů (ne-li dokonce všech terénních cyklistů v ČR) k tomu, aby propagoval a rozvíjel svoje soukromé podnikání, i když dobře ví, že většina terénních cyklistů v ČR ráda jezdí po již existujících cestičkách a nové singletrackové bajkparky mít v podstatě nemusí. Jak může takto jednat předseda organizace, která má bajkery zastupovat, chránit a podporovat?

Je správné, aby o pohybu cyklistů ve zvláště chráněných územích jednal za ČeMBA, potažmo za bajkery, Tomáš Kvasnička, majitel Singltrek s.r.o., lobující za singletracky? Ptáme se, za koho dnes Tomáš Kvasnička jedná a pro koho vlastně pracuje? Jedná za bajkery, za ČeMBA či za Singltrek s.r.o.? Jedná jako zaměstnanec ČeMBA, jako předseda ČeMBA a nebo jako majitel Singltrek s.r.o.?

Ptáme se proč ČeMBA oficiálně nepodporuje místní aktivity zaměřené na udržení (např. Kolanakřivo: komentář k chybě naleznete zde), příp. na vylepšení bajkovani (Rychlebské stezky, Blackovy singly). Co jiného než bajkování má podporovat bajkerská organizace? Kam se poděly místní členské buňky ČeMBA a proč nikdo nestál o jejich práci při brigádnické údržbě cestiček/stezek? Není snad důvodem nezájmu právě vznik Singltrek s.r.o. budující jediné správné singletracky?

Více na www.cembaplus.cz, kde se také lze svým podpisem připojit ke zmíněným myšlenkám a dozvědět se víc o kritice spoučasného fungování Čemby.

Postoj redakce časopisu Velo sí můžete přečíst zde.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu