Specialized Rallye Sudety 2010

13.9.2010
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-09-13T16:28:57 --> <p>Finálovým závodem českého poháru horských kol v maratonu Znovín Znojmo Marathon Cup 2010 byl 16. ročník SPECIALIZED RALLYE SUDETY v Teplicích nad Metují. Na start nejtěžšího maratonu horských kol v České republice se v 8 hodin ráno postavilo 865 startujících z nichž 552 se rozhodlo zdolat trasu 123 km a 313 kratší 63 km.</p>

Pořadatelem tohoto byl sportovní klub Redpoint team ve spolupráci s Městem Teplice nad Metují a společností Teplické skály s.r.o.

Hlavní závod dlouhý 123 km s převýšením 3300 metrů dokončilo 472 startujících a vítězem se stal Milan Spěšný (SH Superior MTB team), který jel Sudety poprvé a dosáhl času 5:21:17 h. Jako druhý dojel se ztrátou 51 sekund Jan Jobánek (Merida Biking Team) a z třetího místa se ztrátou 7:44 min. se radoval Michal Bubílek (Kellys Bikeranch Team). Mezi ženami si na Sudetech odbyla premiéru a zvítězila Petra Tlamková (Merida Biking Team) za 6:57:00 h. Na druhém místě další premiantka tohoto závodu Pavlína Černá (MTB Příchovice) – 2:37 min. a na třetím stejně jako loni Lucie Čuříková (Veus Vyškov) – 15:46 min. V kategorii Masters 1 vyhrál Karel Hartl (Kellys Bikeranch Team), v Masters 2 Pavel Jiřena (Eleven-BMC) a mezi hobíky Marek Nebesář (Big Shock Team). Soutěž družstev na 123 km se stala kořistí týmu Merida Biking Team (Jobánek, Rybařík, Nepustil), druhý byl Kellys Bikeranch Team (Bubílek, Hartl, Tatíček) a třetí Giant Pítrs Bikes (Sulzbacher P., Sulzbacher T., Lecnar).

Závod na poloviční 63 km dlouhé trati dokončilo 300 startujících a první trojice byla stejná jako v roce 2009. Absolutním vítězem se stal Michal Kaněra (Axit Doldy) v čase 2:15:44 h. před druhým Martinem Splítkem z Rockmachine – Cyklomax (- 52 s) a třetím Pavlem Skalickým z SK Žamberk Tessuti sport (-1:08 min). Z žen byla nejrychlejší Hana Ježková (Hnízdil Team) s časem 2:43:49 h, za kterou dojela druhá Alžběta Havlasová z Haibike.cz (-4:39 min) a třetí Jana Martínková z Cyklotrenink.com (-4:41 min).

V soutěži družstev na 63 km zvítězil tým Axit Doldy (Kaněra, Hušek, Berka) před druhým Loko Trutnov (Adámek, Holub, Voňka) a třetím SK Žamberk Tessutti Sport (Skalický, Štancl D., Štancl J.).

V kombinaci silničních a bikových Sudet, nazvané SUDETOMAN zvítězili na dlouhých tratích Karel Hartl a Pavla Nováková, a na krátkých tratích Michal Kaněra a Jana Martínková.
Poděkování patří spolu s partnery a sponzory samozřejmě i všem, kteří do Teplic nad Metují přijeli a vytvořili pohodovou atmosféru, která k Sudetům neodmyslitelně pat­ří.