Cyklistický závod napříč zeměmi střední Evropy zná vítěze

13.8.2010

Vítěz zdolal trasu závodu v čase 45 hodin a 35 minut, průměrnou rychlostí téměř 26 km/h. Na druhém místě dojel nejlepší z Čechů, Svatopluk Božák (46 hodin a 48 min), a na třetím místě Slovák Milan Černek (50 hodin, 57 min). Nejlepší účastníci ultramaratonu se zároveň kvalifikovali do prestižního závodu Race Across America, který se bude konat v červnu 2011.

Závod odstartoval v polském městě Pińczów, cíl byl po projetí Polska, Slovenska a Maďarska v Bystřici u Třince. Ultramaraton zorganizoval Extreme Cycling Club Třinec ve spolupráci s partnerskými městy Bystřice a Pińczów. Pro více informací navštivte webové stránky www.eurorace.cz.

Podle Anderse Jacksona, prezidenta Westinghouse pro Evropu, Blízký Východ a Afriku, napomáhá sponzorství akcí, jako je tento cyklomaraton, prohlubovat vztahy v místech, kde firma působí. „Vzhledem k dlouholetému působení společnosti Westinghouse ve střední Evropě a zvláště pak s ohledem na náš dvacetiletý vztah k Temelínu, se velmi zasazujeme o podporu místních společenství.”

(tz)
Foto: Eurorace a Miroslav Centek (2×)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu