Dobříš přivítá bikemaratónce již tuto sobotu

4.8.2010
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-08-04T11:24:55 --> <p>Přípravy na Trek MTB Maraton Krakatit, který se jede také jako Český pohár v maratónu horských kol, vrcholí. Vyznavači „tlustých“ gum se sem sjedou 7. srpna, a to již popáté. Brdské lesy jsou se svými lesními cestami, singletraily, technickými výjezdy a rychlými sjezdy vyhledávaným cílem bikerů k vyjížďkám. Není proto divu, že se přímo pod jejich hřebenem, ve městě Dobříš, koná pátý ročník závodu horských kol – Trek MTB maraton Krakatit. Ten se již za svou relativně krátkou historii zapsal do podvědomí cyklistů jezdivými tratěmi, příjemnou atmosférou a špičkových zajištěním. Úsilí pořadatelů bylo letos odměněno přiklepnutím statutu závodu Českého poháru v maratonu horských kol, pomyslné první ligy horské cyklistiky.</p>

Krakatit nabídne i letos na výběr ze dvou délek tratí – kratší z nich měří 53 kilometrů a závodníci na ní překonají 1150 výškových metrů, ta delší – pohárová – pak měří 85 kilometrů a převýšení 2100 metrů. Z tohoto pohledu najdete v České republice i náročnější závody, ale členitá trať v pěkném prostředí nabízí prakticky všechny typy povrchů a ani na chvíli závodníky nenudí. Tím je ostatně Krakatit výjimečný a zajímavý. Město navíc závodem doslova dýchá – sám starosta města Jaroslav Melša závod nejenže slavnostně odstartuje, ale kratší trasu také poctivě absolvuje. Zařazení závodu do Českého poháru je vždy příslibem vysoké sportovní úrovně podniku. Krakatit coby letošní čtvrtý pohárový závod navíc nekoliduje s jinými většími domácími závody, a tudíž se dá očekávat účast řady špičkových maratónců. „Starý dobrý Krakatit se ale jinak nemění – zachovává si svou atmosféru i parametry tratí a amatérští závodníci tak nemusejí mít obavy,” uklidnil za pořadatele Tomáš Tvrz.

Na své si v Dobříši přijdou i vyznavači fenoménu singlespeedů, čili kol s jediným pevným převodem – ve spolupráci s Petrem Kubou a Cory Bensonem, předními propagátory této svébytné cyklistické disciplíny, bude na krátké trase vyhlášena speciální kategorie Park Tool Single Speed. Trek MTB maraton Krakatit je kromě výše zmíněného Českého poháru v bikemaratonu součástí dalších seriálů – regionálního Brdman Adventure i celostátních iVelo Bike Marathon Série, Galaxy série či Cykloservis Maratonec roku. Navíc, jak už je zvykem, bude v rámci kratší trasy závodu vypsáno také mistrovství České republiky firemních týmů. Protože se Krakatit koná uprostřed letních prázdnin, je myšleno i na ratolesti závodících rodičů. I malí cyklisté všech kategorií si budou moci zadovádět v sedlech svých odstrkovadel či kol, a to v rámci dětských závodů. Hostit je bude anglický park dobříšského zámku a dle Coubertinova hesla bude každý z malých účastníků vítězem – odnese si malou pozornost od firmy Lego, partnera dětských závodů.

Program:
Datum: sobota 7. srpna 2010
Start a cíl: sportovní areál V Lipkách, Dobříš
Trasy: trasa A – dlouhá: 85 km, převýšení 2100 m
trasa B – krátká: 53 km, převýšení 1150 m
Trasy závodu vedou z 80 % po lesních a polních cestách brdského přírodního parku Hřebeny, 10 % „single-trek”, 10 % asfalt. Krátká trasa je svou náročností koncipována pro závodníky všech výkonnostních kategorií. Dlouhá trasa je určena pro závodníky s dobrou vytrvalostní i technickou průpravou.

Časy startů:

  • trasa A – dlouhá v 10:30
  • trasa B – krátká v 11:15
  • Lego dětský závod v 11:35

(tz)
info na www.mtbike.cz

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu