Šimůnek odlétá do Japonska pro mistrovský titul

16.8.2001
<p>LIBEREC 16. srpna (ČTK) – Český reprezentant v cyklotrialu Martin Šimůnek odlétá v pátek do japonského Itadori na poslední závod seriálu mistrovství světa s vědomím, že se vrátí s titulem mistra světa. Po dvou prvenstvích ve Španělsku a ve Francii a stříbrné příčce v Německu má dvanáctibodový náskok a žádný ze soupeřů už ho nemůže o titul připravit.<br /> „Jsem naprosto klidný, nebudu muset riskovat a taktizovat. Závod využijeme k vyzkoušení nové techniky – horského kola s upraveným převodníkem, na kterém bych měl jezdit celou příští sezónu,“ řekl dnes novinářům Šimůnek. Dodal, že v předcházejících ročnících se o titulu rozhodovalo vždy až v posledním závodě. Tentokrát je vše jasné již předem.</p>

Šimůnek vybojoval mistrovský titul potřetí v kariéře. Nejcennější kov získal již v letech 1996 a 1997. „Oslavy již začaly, ale to hlavní přijde, teprve až budu mít medaili v ruce,“ řekl sedmadvacetiletý šampión.

Letošní sezóna Šimůnkovi vyšla, přestože si dva měsíce před prvním závodem zlomil ruku v lokti a lékař mu nařídil čtvrtletní léčení. „Neposlechl jsem ho a vyplatilo se to,“ podotkl.

Šimůnek začal závodit v cyklotrialu, označovaném také jako biketrial, ve třinácti letech. Mimo tří mistrovských titulů je také držitelem rekordu ve výjezdu do schodů Petřínské rozhledny. Na kole vyskočí do výšky 1,5 metru, seskočí z 3,5 metru a dokáže přeskočit 14 ležících lidí.

xtc
Zdroj: sportovninoviny.cz

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu