Tým s Kulhavým vyhrál 14. ročník Adrenalin cupu

27.6.2010
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-06-28T02:18:31 --> <p>Nejlepší český biker Jaroslav Kulhavý zařídil týmu Salomon vítězství ve 14. ročníku SMS.CZ Adrenalin Cupu, extrémního závodu čtyřčlenných štafet v Ostravici. Sice přebíral do svého úseku se ztrátou několik minut na první místo v průběžném pořadí, ale skvělou stíhací jízdou se dostal na první pozici a ještě získal dostatečný náskok. Společně s Kulhavým se z vítězství a času 3:12:57 radovali běžec Roman Skalský, paraglidista Tomáš Bílek a kajakář Lukáš Kubričan.</p>

Lysá Hora v Beskydech po roce znovu vyzvala na souboj ty, kteří prahli po překonávání sebe samých. Na start se letos postavilo celkem 55 týmů. Nástrahy závodu, který svou náročností nemá v České republice konkurenci, zdolaly taky 4 ženské týmy a nejlepší z nich byla sestava El Desafío, které pomohla výraznou měrou nejlepší česká bikerka Tereza Huříková. Spolu s ní se radovaly z prvenství běžkyně Denisa Bárnetová, paraglidistka Barbora Smutná a vodačka Lenka Lagnerová.
Se strmým 16 kilometrovým stupáním na vrchol Lysé Hory si po svých poradil nejrychleji nečekaně Jiří Voják, na padáku byl nejlepší Kamil Němeček, ale kolem vrcholu Lysé hory pouze běžel, neboť na trať paraglidisty nepustil silný vítr. Úsek na kole dlouhý 32 kilometrů na Lysou horu a zpět zvládl jasně nejrychleji Kulhavý a na vodě zvládl nejlépe seskok z rampy a 15 branek na pětikilometrové trati Lukáš Kubričan. Jediný, který se i přes nepřízeň počasí spustil exhibičně z vrcholu Lysé Hory, byl Tomáš Ledník.
V druhém nejlepším čase 3:15:31 se do cíle Adrenalin Cupu dostal tým OpavaNet/SalomonRun ve složení Robert Krupička, Michal Šotek, Tomáš Slovák a Jan Hruška. Třetí skončil tým Radegast (Pavel Kubričan, Ledník, Jiří Hudeček a Ondřej Raab).
„Měl jsem větší ztrátu než loni, ale naštěstí jsem to dojel,” upozornil Kulhavý na čtyřminutové manko na bývalého skvělého silničního cyklistu Jana Hrušku. „Sice jsem se do toho kopce trápil, ale druhou půlku už jsem si pohlídal. Je znát, že techniku mám lepší, vždyť Honza (Hruška) jezdil celý život silnici,” prohlásil Kulhavý.
Na start se postavili i slavní čeští sportovci. Bronzový olympijský medailista v běhu na lyžích Martin Koukal si vyzkoušel běh do vrchu. „Bylo to do kopce,” hlesl v cílu unavený. Na kole jel mimo jiné další lyžařský reprezentant Dušan Kožíšek. „Zlatý běh, kolo je peklo, dvakrát jsem lehnul,” utrousil v cíli rovněž na pokrají vyčerpání. Společně v jednom týmu jeli také snowboardcrossař Michal Novotný (kajak) i jeden z nejlepší skikrosařů na světě Tomáš Kraus, který si vyzkoušel kolo. „Většinou člověk dělá dobrá rozhodnutí, ale někdy má i blbé nápady,” usmíval se Kraus.

Mimořádný úspěch měl i závod pro pravé chlapy – Radegast Beskydský šerpa. Dokazuje to obrovský zájem o letošní druhý ročník, ve kterém závodilo celkem 41 týmů. Nejrychleji čtyřčlenná štafeta donesla v tradiční šerpovské krosně 50l (65kg) sud piva Radegast na vrchol Lysé Hory v čase 2:01:04 sestava s názvem Šikulové a mohla se těšit na 400 piv Radegast a k tomu trofej od skláře Aleše Zvěřiny. Ve štafetě, se kterou se na trasu Radegast Beskydského šerpy vydal portál SMS.cz, generální partner Adrenalin Cupu, odstartovala dokonce i jedna žena.
Víkend nasáklý adrenalinem, odstartovala stejně jako loni Warm Up Party. DJ Friky nakrmil publikum smrští hip-hopu, funku a breaků. Na podiu na ostravického fotbalového stadionu ještě před tím vystoupila dívčí kapelka The Apples a rocková skupina Mother´s Angels. Na fun box překážkách pro MTB a BMX předvedli svou show taky borci z AGang týmu.
Speciální sobotní program patřil dětem z dětských domovů v Čeladné a Lánově a handicapované z centra Náš Svět v Przně. Kromě spousty dárků dostaly od pořadatelů pořádnou porci zábavy – vyřádily se v horském lanovém parku Tarzanie, Gibbon Slack Line Parku, zaskákaly si na trampolíně, pod vedením Lukáše Pollerta vyzkoušely jízdu na raftu. Děti z dětského domova v Čeladné od pořadatelské agentury Seven Days Agency dostaly jako bonus šek na 30 tisíc korun.
Ve spolupráci s nadačním fondem Táta a máma se celého Adrenalin Cupu pod patronací běžce Tomáše Slavaty zúčastnilo i kvarteto sportovně nejnadanějších dětí z dětského domova v Čeladné.
Na stránkách www.adrenalincup.com naleznete kompletní výsledky závodu včetně výsledkové listiny Adrenalin Cupu a závodu Radegast Beskydský šerpa.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu