Druhá řada cykloškoly Jardy Kulhavého aneb z amatéra vrcholovým cyklistou

23.6.2010
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-06-23T11:02:06 --> <p>Nejlepší český biker Jarda Kulhavý, jezdec Rubena Birell Specialized Cycling Teamu, natočil již druhý cyklus jedinečných výukových videí, tentokrát určený středně pokročilým cyklistům. Během dvanácti dílů se z diváků „amatérů" stanou vrcholoví sportovci, kteří se mohou bez obav vydat na svůj první cyklomaraton.</p>

Jarda Kulhavý, špičkový český biker, se opět představuje v roli průvodce již druhou řadou cyklistické školy správného bikování. Tentokrát se spolu s tvůrci ve 12 dílech zaměřil na přípravu středně pokročilých cyklistů na profesionální zá­vod.

Úvodní díly cykloškoly nás seznámí s technickou stránkou péče o kolo a jeho nastavení. Poté se však začneme věnovat moderátoru Petru Cerhovi, který se rozhodl na konci natáčení zdolat cross country marathon v Novém Městě na Moravě. Spolu s Jardou Kulhavým a profesionálním trenérem Viktorem Zapletalem tak připraví svůj tréninkový plán, vyladí své jezdecké umění a jemné jezdecké nuance na BG fitu a nakonec se vydá na kýžený závod. „Celá cykloškola má za cíl připravit diváky na skutečný závod, ve kterém se utkají s nejlepšími profesionály,” okomentoval cykloškolu Jarda Kulhavý. Cíl nesnadný, přesto splnitelný, o čemž hovoří výsledky Petra Cerhy v závodě v Novém Městě na Moravě – po zdolání 42,1 km náročného terénu se dokonce umístil na bodovaném místě.

Druhý ročník cyklistické školy Jardy Kulhavého navazuje na úspěšný a populární cyklus z roku 2009. Ten byl určen především začátečníkům a v jednotlivých dílech jsme se naučili, jak si vybrat vhodné kolo a jak o ně co nejlépe pečovat. Závěrečné díly nás pak zavedly do světa profesionálů, kteří nám vysvětlili základy bikování i správné životosprávy. „V prvním cyklu jsem chtěl pomoci začínajícím cyklistům naučit se pár triků, jak správně bikovat a připomenout, že sport nejsou jen technické dovednosti a správná péče o tělo, ale i o kolo,” shrnul předchozí díly Jarda Kulhavý.

Také v letošním roce se na přípravě všech dílů cykloškoly podílel dlouholetý partner týmu – značka Birell. „Jsem rád, že se s námi Birell do tohoto náročného projektu pustil i letos. A zejména proto, že Birell považuji za velice vhodnou součást mého pitného režimu – jeho složení skvěle doplní živiny a tekutiny po náročném sportovním výkonu nejen profesionálů, ale i amatérů,” uzavřel Jarda Kulhavý.

Jaroslav Kulhavý

– juniorský mistr Evropy a světa z roku 2003
– bronzový medailista z Mistrovství světa 2007 v kategorii do 23 let
– 18. místo OH Peking 2008
– v aktuální sezóně třetí muž Světového poháru

„Jsme rádi, že jsme mohli navázat na tradici a opět naše jméno spojit s tímto skvělým projektem. Vždyť cyklistika a aktivní způsob života k Birellu prostě patří,” dodala brand managerka značky Martina Kuncová. Značka Birell se přitom podpoře cyklistiky věnuje již od roku 2002, kdy začala spravovat svou první cyklostezku v Beskydech a brzy ji rozšířila na další tři. Navíc v roce 2009 připravila pro všechny cyklonadšence nové internetové stránky www.birell.cz, kde najdou téměř 450 cyklotras po celé republice.

Dvanáctidílný druhý cyklus videoškoly Jardy Kulhavého na téma amatér vrcholovým sportovcem mohou zájemci zhlédnout na internetových stránkách www.birell.cz. Během června a července zde budou umístěny všechny díly spolu s podrobným textovým popisem, který doplní videa o další zajímavé detaily.

(tz)

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu