ORIENTAČNÍ ZÁVOD DVOJIC PŘI FESTIVALU CYKLISTIKY

16.6.2010
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-06-16T14:11:13 --> <p>Čtyři hodiny jízdy na kole s turistickou mapou v Jestřebích horách a okolí, týmová spolupráce, zkouška smyslu pro orientaci a odměna v podobě koncertu skupiny Blue Effect a dalších. Takový bude letošní orientační závod dvojic Festivalu cyklistiky.</p>

Ten se uskuteční v neděli 27. června již popáté se startem i cílem na úpickém náměstí. Startuje se intervalově od 10 hodin a trasa je situována v regionu Jestřebí hory a jeho okolí. Výsledky se započítávají do nově vzniklé Shocart ligy, ve které je zařazeno dalších devět závodů konajících se na území celé ČR. Závodníci dostanou při prezentaci klasickou turistickou mapu v měřítku 1:50 000 se zakreslenými kontrolami. Na startu pak bodové hodnocení jednotlivých kontrol. Je tedy na každém, jaký postup a taktiku zvolí. Ke zdolání celé trasy – tedy nalezení co největšího počtu z celkových dvaceti kontrol – je stanoven časový limit 4 hodiny. Očekávat můžete zcela nová místa, ale také nejoblíbenější kontroly z minulých let. Závod je určen jak MTBO specialistům, tak všem zájemcům, kteří si tuto zajímavou disciplínu chtějí vyzkoušet.

Chcete-li si prověřit své orientační schopnosti, týmovou spolupráci a fyzickou zdatnost a k tomu si ještě užít celý festival, neměli byste v neděli na startu chybět. Jestli nemáte nikoho do party, zkuste ho najít pomocí služby „hledám parťáka“ na festivalovém webu. Kluci s klukama, kluci s holkama nebo holky s holkama. Seznámit se zde může kdokoliv… Festival cyklistiky je místem navazování nových přátelství!

řihlásit se je možné on-line na festivalovém webu. Do 18. června je startovné ve výši 400 Kč Kč/dvojice a kromě účasti v závodě zahrnuje také mapu závodu, teplé jídlo a pití v cíli, šatnu, sprchy, úschovnu, mytí kol a vstupenku na doprovodný program Bujará Úpice Přihláška na místě je o stovku dražší.

Pro ty, kteří se nechtějí honit za body a bojovat s časem, jsme přidali doprovodnou akci „Orienťák open“. Je určena jednotlivcům i početným skupinkám nebo rodinám. Jednoduše si za stovku zakoupíte mapu stejnou jako mají závodníci a vydáte se hledat jednotlivé kontroly.

Festival cyklistiky se letos v Úpici uskuteční již pošesté. Hlavním závodem je sobotní MTB maratón Apache Jestřebí hory, který je partnerským závodem seriálu Kolo pro život (výsledky se započítávají do celkového hodnocení Prestige trophy). Dále se jede Buď fit jízda na 24 km, dětské cross-country, Free For Ride BMX jam session, silniční časovka a MTB sprint. Hlavní sportovní část festivalu doplní neméně důležitý kulturní doprovodný program. Každý večer zahraje několik hudebních skupin, přes den se pak uskuteční různé exhibice, soutěže apod. V neděli odpoledne (po vyhlášení výsledků orienťáku) zahraje Jiří Schelinger revival, Petr Váša a Ty Syčáci, Timudej a na závěr Radim Hladík se skupinou Blue Effect. V pátek a sobotu se ještě představí Discoballs, Jaksi Taksi, Záviš, Fast Food Orchesra a další.

Kancelář závodu bude pro účastníky orientačního závodu otevřena v neděli od 8:00 do 9.30 h. Vstupenky na doprovodný program bude možné vyzvednout už v sobotu v informačním centru pod radnicí.

Propozice všech závodů, on-line registrační formulář a další důležité informace o celém festivalu najdete aktuálně na www.festivalcyklistiky.cz.

(tz)
Foto: archiv Apaches

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu