LeMond se omluvil Armstrongovi za prohlášení o dopinku

15.8.2001
<p>WAYZATA (USA) 15. srpna (ČTK) – Legendární americký cyklista Greg LeMond se omluvil svému krajanovi Lanci Armstrongovi za své prohlášení ze začátku srpna, jehož chybná interpretace v tisku vrhla na Armstronga stín podezření z dopinku. LeMond rozmlouval s redaktorem nejmenovaného londýnského deníku a konstatoval, že ho zaráží spojení Armstronga s italským lékařem Michelem Ferrarim, který čelí podezření, že cyklistům podával dopink.<br /> „Upřímně doznávám, že některá má slova… mohla znít tak, že zpochybňují Lanceho výkony,“ praví se v LeMondově prohlášení. „Chci proto uvést věci na pravou míru. Věřím, že Lance je velký talent a že všech úspěchů dosáhl jen vlastní pílí. Nikdy jsem nepochyboval, že závodí čestně. Jsem přesvědčen, že nikdy neužil zakázané podpůrné prostředky,“ uvedl Američan.</p>

Armstrong, který letos vyrovnal LeMondův výkon v počtu tří vítězství v závodu Tour de France, byl poznámkami svého krajana o dopinku zklamán. LeMond byl jeho idol a fakt, že zpochybňoval jeho úspěchy, se Armstronga hodně dotkl.

Ferrari momentálně čelí ve své vlasti obvinění, že podával svým svěřencům zakázaný erythropoietin (EPO). Devětadvacetiletý Armstrong se jej ještě před začátkem letošní Tour zastal a prohlásil, že mu plně důvěřuje a že se na něj obrátí s žádostí o asistenci při pokusu překonat světový rekord v hodinovce.

xjr
Zdroj: sportovninoviny.cz

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu