Xterra začíná v Praze

17.5.2010
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-05-17T14:10:00 --> <p>V sobotu 22. května odstartuje v 11 hodin naostro Xterra Czech Tour. Po dubnovém cyklistickém prologu na Hluboké se pojede letos poprvé opravdový triatlon. Závodníky bude hostit areál Žluté lázně v Praze Podolí.</p>

Úvodní plavání se odehraje ve Vltavě a je plánovaná délka 500 metrů, s ohledem na teplotu vody však bude podle aktuální situace přizpůsobena. Pokračuje se horskou cyklistikou v Chuchelském háječku, který projedou závodníci dvakrát, aby absolvovali celkem 24 km. Závěrečný běh po nábřeží Vltavy je dlouhý 6 km a končí opět v areálu Žlutých lázní v cílové slavobráně.
Xterra nebo-li terénní triatlon se v Podolí nepojede poprvé, pořadatelé závod připravují už s několikaletou zkušeností a devítiletou historií Xterry v celé České republice. „Trať není vůbec náročná, i v plné délce by jim měl zvládnout naprosto každý,” vzkazuje Michal Piloušek, guru české Xterry, a poukazuje také na možnost absolvovat zkrácenou trať, na kterou se odstartuje o 15 minut později. Délky kratšího závodu jsou 100 m plavání, 8 km na kole a 3 km běhu. Svůj závod budou mít už od 10:00 hod také děti, které však budou soupeřit bez plavání jen v běhu a cyklistice.
Pro hobby závodníky je také dobré, že mohou soupeřit ve věkových kategoriích rozdělených po deseti letech, kde jim medaile a věcné ceny nevyberou elitní závodníci. Může se tedy stát, že se na stupně vítězů nakonec prosadí i někdo startující úplně poprvé. V elitní kategorii je však několik velmi talentovaných sportovců, kteří si mezi sebe jen tak někoho nepustí.
Xterra Žluté lázně bude letos jedinou možností jak si zazávodit na vrcholné úrovni v Praze. Červnová Xterra Hostivař je totiž kvůli úpravám na Hostivařské přehradě bez náhrady zrušena. Podrobnosti o závodech Xterra se dají najít také na novém webu www.xterra.cz, kde jsou zároveň i online přihlášky.
(tz) 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu