Pozvánka na slavnostní otevření sezóny na Singltreku pod Smrkem

4.5.2010
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-05-06T11:33:36 --> <p>Aktuální předpověď počasí možná nevypadá vyloženě lákavě, přesto mnoho bikerů a bikerek jistě plánuje kam vyrazit na víkend na kolo. Pokud se zrovna nebudete účastnit Velo kempu pořádaného v Jeseníkách můžete vyrazit na jinou velice zajímavou akci – oficiální zahájení singltrekové sezóny v České republice. To proběhne o tomto víkendu (7. – 9. května) v Lázních Libverda nedaleko od Liberce.</p>

Tentokrát na vás nečekají nejen zážitky na stezkách, ale organizátoři, včele se zástupci organizace ČeMBA, připravili na celý víkend opravdu bohatý program. Malebné lázeňské městečko již tento víkend ožije Slavnostmi singltreku a vy si může naplno užívat zábavy i odpočinku. Stojí za to přijet!

Po celý víkend je pro návštěvníky připraven zajímavý a bohatý program, aby si víkend užili naplno i mimo jízdu na samotných stezkách. Pro děti bude připravena Bajková školka s odborným dohledem a další atrakce. Dospělí si mohou vylepšit techniku jízdy na kole ve Skills centru, nebo vyzkoušet netradiční závod o ceny na singltrekových stezkách, kde nerozhoduje pouze rychlost. Díky Test centru si návštěvníci mohou stezky vyzkoušet na kvalitních horských kolech. Pro jejich vlastní kola je připraven základní servis zdarma. Přes den je přichystaná odpočinková chillout zóna s hudebním doprovodem, večer živé koncerty v klubu Stodola, který je také v Lázních Libverda. 

ČembaSingltrek, jak je tento typ přírodních rekreačních stezek v šíři jediného jezdce nazýván, vede svahy v mírných sklonech. Vlní se mezi stromy. Nikdy nevede dlouho rovně, příliš z kopce ani do kopce. Respektuje tak lesní prostředí a dělá vše pro to, aby si lidé užili jízdu na kole a pobyt v lese. Singltrek pod Smrkem je unikátním naplněním partnerství mezi lesníky, samosprávou a neziskovým sektorem. Krajské ředitelství Lesů ČR v Liberci spolu se starosty Svazku obcí Smrk dlouho hledalo projekt, který by severní stranu Jizerských hor oživil cestovním ruchem a přitom by byl citlivý ke zdejší mimořádně krásné lesnaté krajině. 

Řešení složitého zadání přinesla Česká mountainbiková asociace (ČeMBA) a její projekt singltreku. Významnou roli sehrál i český dovozce kol Merida, který dlouhodobě podporuje činnost ČeMBy směřující ke zlepšování podmínek pro terénní cyklistiku v Česku. Při důkladném vyhodnocení se ukázalo, že singltrek je nejvhodnější možností pro okolí Smrku. Od počátku roku 2008 se intenzivně pracuje na jeho přípravě. Díky jejich spolupráci je nyní k dispozici první okruh singltrekových stezek. Tím ovšem rozvoj Singltreku pod Smrkem nekončí. Pro příští léta jsou naplánovány další úseky stezek pro nové cyklistické zážitky.

Program akce:

Pátek 14:00 – 17:00 hod 

Bajková školka a vyjížďka pro děti 

Sobota 9:00 – 19:00 hod – Areál Lázní Libverda 

Bajková školka a dětský program – Zábava pro děti na kole i bez něj 
Skills centrum – Zlepšete si svou techniku na kole 
Test centrum – Otestujte si kvalitní horská kola Merida na singltreku 
Servis kol – Základní servis vašeho kola zdarma 
Hlídané parkoviště kol – Hlídané parkoviště kol k dispozici 
Lanové centrum – Zábava nad zemí 
Chillout DJ’s zóna – Odpočiňte si během dne 

Sobota 14:00 – 16:00 – Singltrekové stezky 

Singltrek rally – Netradiční závod na kolech 

Sobota 19:00 – 24:00 – Klub Stodola 

Živé koncerty až do noci 

Neděle 10:00 – 14:00 

Bajková školka / Skills centrum / Test centrum / Servis kol / Hlídané parkoviště kol / Lanové centrum – zábava nad zemí / Prezentace singltreku pro veřejnost – Dozvíte se, čím je singltrek jedinečný 

Čemba

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu