Šimůnek si zajistil titul mistra světa

13.8.2001
<p>THALHEIM (Německo) 13. srpna (ČTK) – Titul mistra světa v cyklotrialu v kategorii Masters si zajistil už po třetím závodě čtyřdílného seriálu český reprezentant Martin Šimůnek. Po dvou prvenstvích ve Španělsku a ve Francii skončil v Německu na druhém místě a už nemůže být nikým předstižen.<br /> Přitom do soutěže v Thalheimu nevstoupil Šimůnek nejlépe a po první jízdě figuroval až na sedmém místě. „Poškodil mě rozhodčí nesprávným výkladem pravidel a zbytečnými trestnými body. Ve druhé jízdě se mi podařilo podat bezchybný výkon, což stačilo na druhé místo v závodě a tím i na titul,“ uvedl Šimůnek.<br /> Další český zástupce v Masters Miloš Pospíšil skončil skončil pátý. Nedařilo se naopak bývalému mistrovi světa v této kategorii Petru Krausovi, jenž z boje předčasně odstoupil.<br /> Závěrečný čtvrtý závod je na programu 26. srpna v Japonsku. Zdroj: sportovninoviny.cz</p>

Výsledky:

Masters: 1. Bruno (Fr.) 11, 2. Šimůnek (ČR) 12, 3. Jordi (Šp.) 17, 4. Keigó (Jap.) 18, 5. Pospíšil (ČR) 18,… 13. Matys 31, 18. Spěšný (oba ČR) 38.

Elite: 1. Caňas (Šp.).

Senior: 1. Barták (SR),… 7. Procházka, 8. Babický (oba ČR).

Pořadí národů: 1. Japonsko, 2. Španělsko, 3. ČR.