Katka Nash začala sezonu dvěma třetími místy ve světovém poháru

26.4.2010
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-04-28T15:43:08 --> <p>Dvakrát třetí místo vybojovala Kateřina Nash v úvodním závodě světového poháru horských kol v britském Dalby Forest. Při premiéře disciplíny, o jejíž intenzivní propagaci se postarali pořadatelé Merida Bike Vysočina, sprintu, podobném sprintu lyžařů běžců, se probojovala do finále, kde dojela třetí. Nová disciplína se jmenuje Pro Sprint Eliminator a jejími historicky prvními vítězi se stali Švýcar Thomas Litscher a Italka Eva Lechnerová.</p>

Katka šokovala i v závodě cross country, když se v posledním stoupání odpoutala z dvojice na pátém a čtvrtém místě a ve spurtu o třetí místo pokořila svou týmovou kolegyni Georgiu Gouldovou. Je to její třetí umístění na stupních vítězů v kariéře. Za vítězkou Irinou Kalentievou zaostala o 28 vtěřin. Katastrofou byl tento závod pro Terezu Huříkovou, která dojela až 45 se ztrátou 11 a půl minuty.

Rekordní výsledek českého bikera v závodech světového poháru z roku 1994 vyrovnal Jaroslav Kulhavý, když dojel čtvrtý za Schurterem, Absolonem a Standerem, shodou okolností se stejným odstupem na vítěze jako Katka. Nejlepším českým juniorem byl Milan doležal až na 21. místě

Každopádně všichni, kdo přijeli do Británie měřit síly se světovou špičkou a nepodlehli lákadlu konkurovat domácím hobbybikerům na řadě domácích padesátek a hobby marathonů zaslouží uznání (vesměs jde o členy týmů dimp Giant, Merida Biking a S&H Superior).