Svorada se s Lampre dohodl na dvouleté smlouvě

11.8.2001
<p>PRAHA 10. srpna (ČTK) – Cyklista Ján Svorada podepsal v tomto týdnu předběžnou smlouvu, která by mu měla zaručit setrvání v profesionálním týmu Lampre Daikin na další dva roky. Prodloužení kontraktu, který dvaatřicetiletému jezdci nabídl ředitel stáje Giuseppe Saronni, uspíšilo Svoradovo pařížské vítězství v závěrečné etapě Tour de France.</p>

Svorada byl v úterý odvolán z dovolené a o den později se dohodl se zástupci Lampre. „Podepsal jsem předběžnou smlouvu. S vedením týmu jsem si vždycky rozuměl,“ potvrdil Svorada v rozhovoru pro ČTK.

Šéf týmu Saronni přispěchal s novou nabídkou poté, co Svoradův vítězný spurt v pařížském cíli Tour de France vzbudil světový ohlas. „Bylo to pro mě povzbuzení a v mančaftu byli spokojenější. Možná to celou proceduru urychlilo,“ uvažoval cyklista. Hrozilo totiž, že by českého jezdce mohl zlákat jiný tým. „Konkrétní nabídku jsem neměl a myslím, že bych stejně zůstal. Neváhal jsem,“ řekl Svorada.

Letos Svorada končí jedenáctou profesionální sezónu a v Lampre je spokojen. „Pořád jsem ve stejném týmu, vedení se v podstatě nemění, jen sponzoři,“ konstatoval Svorada.

xch
Zdroj: Sportovninoviny

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu