MS cyklistů v běhu na lyžích pro Fabišovského

8.2.2010
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2010-02-08T13:28:20 --> <p>Absolutním vítězem nedělního závodu na 15 km volným způsobem na Dlouhé Louce se stal Ladislav Fabišovský (AC Sparta Praha), druhý v cíli byl Tomáš Charvát, třetí místo vybojoval Jan Franc ml. Z dalších cyklistů byl na 2. místě (4. v absolutním pořadí) Tomáš Trunschka, bronzový stupínek obsadil Jan Matějů. Ladislav Fabišovský si poradil i se specialisty-běžci na lyžích a v cíli komentoval závod takto:</p>

„Trať byla víceméně polovina z kopce a polovina do kopce. Po startu jsem byl asi na desáté pozici a po prvním kratším výjezdu a sjezdu jsem se posunul na třetí. Vytvořili jsme čtyřčlennou skupinu, spolupracovali jsme a postupně si vytvořili náskok. Soupeřem z řad cyklistů byl pro mě Tomáš Trunschka. Po polovině už byla trať jen do kopce, držel jsem se na druhé pozici. Pomalu začal ztrácet Trunschka a po něm i Franc. Na horizontu stoupání asi 500 m před cílem jsem zkusil najet do vedlejší měkčí stopy, kde mi jely výborně lyže, a nastoupit soupeři po rovině. Vytvořil jsem si asi 30metrový náskok, který jsem udržel až do cile. Průměrnou tepovou frekvenci jsem měl 178, maximální 200. Závod byl pro mě ideální intervalový trénink na časovku.”

Výsledky:

1. Fabišovský Ladislav ml. 41:37,0, 2. Charvát Tomáš (Kajak Děčín) 41:49,0, 3. Franc ml. Jan (LK Slovan Karlovy Vary) 42:13,2, 4. Trunschka Tomáš (Caffe Nannini-cenytisku) 42:51,6, 5. Šmíd Petr (Loučná) 43:43,5, 6. Karlík František (SKP Most) 44:24,8, 7. Balatka Jaroslav (SKP Jablonec nad Nisou) 44:44,1, 8. Matějů Jan (Scott Team Kolín) 45:03,0, 9. Kotyza Michael (USKCS Plzeň) 45:24,3, 10. Jiskra Jakub (Kolová) 45:30,7.