Jako za starých časů

6.8.2001
<p>Už dlouho se nestalo, aby francouzští bikeři ovládli mužský i ženský závod cross-country Světového poháru. Obhájce prvenství v seriálu Miguel Martinez (Full-Dynamix) vyjma vítězství v Sarentinu letos příliš nezářil, bývalá mistryně světa Laurence Leboucherová po zranění a ztrátě místa v týmu GT na tom byla velmi bídně. Přesto se oba postarali o tomto víkendu ve švýcarském Leysinu v šestém závodě SP o double pro zemi galského kohouta.</p>

Evropskou sérii dvou závodů Tissot Cupu (tento víkend se jede další díl v rakouském Kaprunu) vynechal dosud vedoucí muž, Kanaďan Roland Green (Trek-VW) a s ním prakticky všechny zámořské celky, které se soustředí na finále poháru v Kanadě a mistrovství světa doma ve Vailu. Green tak v Leysinu uvolnil cestu pro Martineze. Tomu šestikilometrový okruh s těžkým stoupáním na travnaté louce v délce 4 km maximálně vyhovoval. V závěru se zbavil domácího Christopha Sausera (Volvo-Cannondale) a díky vítězství se dostal do čela průběžná klasifikace SP. Byl to v neděli vůbec francouzský den jako za starých časů: třetí dojel Ludovic Dubau (Orbea) a čtvrtý vítěz předchozího závodu v Durangu Julien Absalon (Bianchi-Motorex). Pátý skončil Belgičan Paulissen (GT) a šestý veterán Frischknecht (Ritchey), který opět prokázal na domácí půdě, že se s ním musí pořád počítat.
Srovnání se světem pro prominety domácí mountainbikové scény z týmu Česká spořitelna MTB nedopadlo vůbec lichotivě. Čerstvý mistr republiky Pavel Elsnic skončil 58., jeho týmový kolega, vedoucí muž Českého poháru Luboš Kondis (SR) byl na tom o poznání lépe – 39.
Po delší pauze (pro změnu vynechala americké závody) se objevila v SP mistryně světa Margarita Fullanová ze Španělska (Specialized-Telefonica). Na Leboucherovou, která tak povedený závod nejela už dva roky, však nestačila, když ji Francouzka přespurtovala až v závěru, a prohrála o pouhých 18 vteřin. Byla to její první letošní prohra, ve všech závodech, kterých se letos zúčastnila, dosud nenašla Marga přemožitelku…
Ve Švýcarsku chyběly Dunlapová, Sydorová, Grigsonová a další zámořské hvězdy, které si z výše uvedených důvodů evropský výlet odpustily. Na třetí místo se tak prosadila Italka Stropparová (Be-One). Obhájkyně loňského vítězství v SP a lídr letošního ročníku, Švýcarka Barbara Blatterová (Specialized) sice dojela až osmá, ale její průběžné vedení v poháru to neohrozilo.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu