Pirelli P Zero Race 4S – Nová generace závodního pláště pro všechna roční období

P Zero Race 4S je nástupce velmi oblíbeného pláště P Zero Velo 4S, prvního cyklistického pláště Pirelli určeného pro všechna roční období. Zatímco dobře známé jízdní charakteristiky starého modelu byly vylepšené, P Zero Race 4S si stále zachovává klíčové vlastnosti celoročního závodního pláště: poskytuje konzistentní přilnavost za každého počasí, propršené a chladné dni nevyjímaje, a přináší závodní jízdní vlastnosti, které učinily řadu plášťů P Zero Race oblíbenou volbou profesionálních cyklistů.

Výjimečná výkonnost pláště za každého počasí je umožněná díky dvěma modernizovaným technickým vlastnostem: gumové směsi SmartEVO – poslední evoluci směsi určené přímo pro silnici, a konstrukci TechBELT Road určené pro použití s duší – kostra pláště o hustotě 120tpi s nylonovým ochranným pásem. Plášť prošel taky úpravou a vylepšením vzorku: speciální hluboké drážky jsou doplněné silnějším vzorkem běhounu, co umožňuje dosáhnout lepší přilnavost pláště v studeném počasí, delší životnost, a lepší ochranu proti propíchnutí. Všechny speciální vlastnosti nového pláště P Zero Race 4S jsou odborně vyráběné v Itálii, a poskytují tak jedinečnou kvalitu a maximální výkonnost.

Uvedení P Zero Race 4S je také významným milníkem: je to první produkt Pirelli 100% vyrobený v Italii od návratu značky k cyklistice v roce 2017, kdy výroba probíhá v čerstvě zrenovované továrně Bollate vzdálené 10 km od centrály Pirelli v Miláně Bicocca.

Nový model významně staví na základech jeho předchůdce P Zero Velo 4S, který byl velice dobře přijatý a oceňovaný pro jeho excelentní univerzální jízdní vlastnosti, zejména chování v chladném počasí a jízdní výkonnost podobná závodnímu plášti. Vývojáři Pirelli proto začínali u stávajícího excelentního produktu, který dále vylepšili ve směru odolnosti, hladkého jízdního projevu, a spolehlivosti. Nový model P Zero Race 4S ve srovnání s předchůdcem potvrzuje výkonnost v chladném a zimním počasí, ale také se dostává výš při srovnání odolnosti a jízdních charakteristik v letě.

(tz)

foto Pirelli

Menu