VELO: 4/2014

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 21.03.2014 Úvodník: Obědový reset

Popis

JAK LADÍ KOLA TOP MARATONCI Jestli přemýšlíte, jak naladit kolo před blížící se sezonou, možná vám napoví rozhovory se dvěma z nejpovolanějších rádců – Kristiánem Hynkem a Jitkou Škarnitzlovou. Představíme vám jejich kola, zeptali jsme se na tlaky, obutí, šíři řídítek a řadu dalších praktických detailů.

 

 

 

TECHNICKÁ NÁROČNOST SOUČASNÝCH TRATÍ MTB XC Náročnost tratí pro MTB XC v posledních letech prudce vzrostla, na jezdce to klade značné nároky, disciplíně přidává na zajímavosti. Není to už ale příliš? Co na to říkají lidé, kterých se to týká? Zeptali jsme se trenéra mládeže, závodníků, pořadatelů, experta pro MTB u mezinárodní cyklistické federace i režiséra sportovních přenosů.

 

 

SIGNATURES ANEB AŤ ŽIJE ČESKÝ FILM! Video v současnosti natáčí snad každý, kdo umí zmáčknout spoušť na kameře, foťáku nebo telefonu. Film, to už je ale něco jiného. Český bikový počin nějakou dobu chyběl, nyní se to chystá napravit snímek Signatures. Stojí za ním malá česká společnost Fullface Productions, tedy dvojice Martin Vrbický a Štěpán Romanov, která však svým počinem míří dál než pouze na domovinu. Přinášíme příběh této dvojice a rozhovor.

 

 

 

KALENDÁŘ HOBBY AKCÍ A ZÁVODŮ 2014 Jako každoročně přinášíme i letos v dubnovém vydání ucelený kalendář hobby akcí a závodů, rozdělený na MTB a silnici. Naplánujte si sezonu nejsnazším možným způsobem, aby vám neunikla žádná příležitost.

 

 

 

NENECHTE SI UJÍT!

Velo Test Fest – dvě soboty plné testování kol. Začínáme 19. dubna ve Slaném, pokračujeme 26. dubna v Jedovnici. Více než 300 kol k testu jen pro vás.

♦ Velo camp 2014 – Vranovská přehrada. Čtyři dny plné bikování na trasách vybraných lokálními jezdci. Večerní program zajištěn!

 

 

DVA DNY, TŘI PRŮSMYKY Do švýcarských Alp není třeba jezdit jen na týden, on i takový prodloužený víkend dá zabrat. Přinášíme tip na jeden takový, laděný lehce do endura. Autobusy hromadné dopravy vás dopraví do sedel v nadmořské výšce přes 2000 metrů a vy už si pak můžete užívat nekonečných sjezdů. Anebo se hecnout a vyjet po svých.

 

 

NA ŠIROKÝ PLÁŠŤ ŠIROKÉ PLÍCE S větší šířkou pláště rostou nároky na výkon pumpy do batohu – a právě na takové „schopnější” hustilky se zaměřil náš test. Najdete v něm 17 modelů, rozdíl ve výkonu je nemalý. Pro zajímavost jeden údaj: pro dosažení určeného tlaku jsme u nejlepší pumpy potřebovali pouze 30 stlačení, u nejhorší 150, to už je sakra znát!

 

 

NOVÝ OBČANSKÝ ZÁKONÍK A CYKLISTA Tentokrát se podíváme na problematiku náhrady škody.

 

 

BEZ KOPÁČŮ NENÍ TRAILŮ Kousek vedle města Žebrák ve středočeském kraji je hrad Točník a skoro na dohled od něj dirtová dráha. Legální. Stojí za ní nadšenec Martin Kuška, za kterým jsme se vypravili.

 

 

ŠKOLA JÍZDY – MANUAL Pepa Dressler tentokrát zařadil do výuky prvek z kategorie náročnějších, leč potřebných pro snazší a jistější jízdu – manual.

 

 

NA STEZCE Loučeňsko, kraj Bedřicha Smetany, Taxisů a příjemných lesních stezek. Ochutnali jsme je na pozvání čtenáře a shledali skvělými nejen na jaro.

 

 

PROFESIONÁLNÍ MECHANIK RADÍ Výletem k servisním základům se dá nazvat seřízení přehazovačky – řeč bude o lanku, rovnáku patky i třech „štelovacích” šroubcích.

 

 

CYKLISTA A ZDRAVOTNÍ OMEZENÍ – ALERGIE Náš nový seriál o zdravotních indispozicích ve vztahu k cyklistice začínáme alergií a astmatem.

 

 

SNÍDÁME PŘED STARTEM Stejně jako výživa a pitný režim při závodě je důležitá strava těsně před ním, tedy většinou snídaně. A právě té se náš výživář-specialista bude věnovat.

 

 

JEŠTĚ OBJEM, ALE UŽ I INTENZITA V dubnovém tréninku už bude cyklistika zajímavější – můžeme se vydat do zvlněného terénu a sem tam zrychlit. Ale opatrně! Přečtěte si proč, poznamenejte si rozpis ideálního týdne.

 

 

SKLÁDEJTE S VELEM O KOLO ZA 50 000 Kč Další rébus připraven zde.

(Pokud se vám ukáže ještě minulé kolo, stiskněte Ctrl+F5 pro refresh.)

 

TESTY, TESTY, TESTY ♦ rubrika Souboj čtyř – XC/trail fully, 50 000 Kč: Canyon Nerve AL 8, Giant Anthem 27,5 3 LTD, Haibike Impact SL 27,5 a Merida One-Twenty 1000

 

♦ rubrika Double – sportovní hardtaily 40 000-50 000 Kč: Pell´s Duke Elite a Specialized Crave Pro 29

♦ rubrika Sólo: Corratec Inside link Carbon 65Z – opravdu jsou zdvihy 65/80 mm dostatečné, jak se snaží přesvědčit německý počin? ♦ rubrika Sólo: Author Egoist 27 – zajímalo nás, jaká je současnost kdysi velmi populárního zeleného modelu ♦ rubrika Sólo: Colnago MC27 – že Colnago dělá skvělé silničky, o tom nikdo nepochybuje, jak se ale tahle „neterénní” značka popasovala s MTB a nástupem průměru 27,5″?

 

♦ rubrika Versus: blatníky SKS X Blade (na sedlovku) vs. Zéfal Deflector RM 29 (montáž na zadní stavbu) ♦ rubrika Minitest: multiklíč Birzman Feexman Alu Mini tool 12, bunda Endura Gridlock II

ROZHOVOR – VÁCLAV VOLRÁB Václav Volráb je předsedou asociace ČeMBA, nedávno zvoleným už pro druhé funkční období. Občanská aktivita mu ale nebyla cizí už předtím – když se například řešil možný zákaz bikování na Křivoklátsku v připravovaném Národním parku, byl to on, kdo se jako první angažoval, připravil petici proti tomuto rozhodnutí.

 

 

MTB SEZONA 2014 Jaká bude? Jaké závody nás čekají v XC, maratonu i v gravity disciplínách doma a ve světě?

 

 

DRÁHAŘ HAČECKÝ Mohl se stát týmovým kolegou rychlíka Cavendishe. Zvolit další variantu, byl by letos nejspíš ve výběru pro Tour de France v německém týmu s dalšími českými jezdci. Vojtěch Hačecký měl před lety nakročeno do první cyklistické ligy, jenže udělal osudové rozhodnutí, které mu brány mezi vyvolené zavřelo. Tenkrát snad zalitoval ztracené šance, dnes už je však všechno jinak a „Háča” slaví největší úspěch kariéry. Na dráze!

 

 

PRŮVODCE SVĚTOVÝM POHÁREM V NOVÉM MĚSTĚ NA MORAVĚ Seznámíme vás s nejzajímavějšími novinkami chystaného svátku MTB v Česku a provedeme vás s předstihem areálem, abyste se utvrdili v tom, že byste rozhodně neměli chybět.

 

 

MOZAIKA ZÁVODNÍ SCÉNY ♦ Königovy trable – problémy s kolenem přibrzdily naši velkou naději silniční cyklistiky ♦ České cinkání na Kypru – Jan Škarnitzl a především Ondřej Cink skvěle vstoupili do sezony ♦ Glosa: Myslí to Sosenka vážně? Od jeho rekordního pokusu na dráze v moskevském Krylatském uběhlo už bezmála devět let, přesto má Ondřej Sosenka pocit, že k tématu hodinovky má světu závodnicky stále co sdělit

Menu