Úvod » Zprávy » Hlavní zprávy » Kotouče Sram na silnice a MTB
Hlavní zprávy

Kotouče Sram na silnice a MTB

SRAM RED 22, Force 22, kotoučové brzdy Red na silniční a další čtyřpísty Avid Trail pro horská kola

Sram 22 signalizuje nejen nástup 11 rychlostní kazety, ale především celkový počet převodů, který opravdu lze zařadit. 

Sram Red 22 …je vybaven karbonovou pákou ErgoBlade s nastavitelnou vzdáleností od řídítek, přehazovačkou s přímým řadícím poměrem a kapacitou pro 28zubý pastorek díky novému B-kolínku. Tišší řazení zaistí Aeroglide kladky s keramickým ložiskem. Yaw vodítko přesmykače se hýbe v rovině s řetězem, navíc má v sobě integrovaný zachytávač řetězu proti spadnutí. Kliky budou k máni i ve variantě s Quarq power meterem s technologií ANT+. Kazeta XG-1190 se StealtRing technologií používá elastomer k utišení vibrací a hluku celkově. Brzdové čelisti byly aerodynamicky vytvarovány a připraveny i pro ráfky Firecrest. 

Dlouho se o nich mluvilo a konečně jsou venku – Sram Red hydraulické kotoučové brzdy. Výkon je optimalizován pro 160mm, případně 140mm kotouče. Přední píst má průměr 19 mm, zadní o milimetr menší. Páka, pístek, hadice a 160 mm HSX kotouč celkem váží 449 gramů u Redu, nižší model má 493 gramů s HS1 kotoučem. Budou připraveny právě pro Sram RED 22 a další s označením S-700 s desetirychlos­tní pákou, píst v páce bude uzpůsoben menšímu tlaku, tedy pro využití na silničním kole. Systém se pyšní snadným přístupem k odvzdušňovacím šroubům.

Velkou novinkou jsou i hydraulické brzdové čelisti! Stejně jako u kotoučových brzd i zde budou dvě verze, RED a S-700. Mezi nimi projde až 28mm plášť a bod dotyku lze nastavit bez nářadí. Hmotnost jedné se pohybuje od 387 po 422 g.

Sram Force 22 I sada Force se dočkala přepracování po vzoru nejvyššího REDu. Nejvíce změna postihla šest klíčových komponent, jmenovitě páky, přesmykač i přehazovačku, kliky, kazetu a řetěz. Nastavitelná vzdálenost páky karbonové páky je stejná, kladky přehazovačky jsou sice tiché, ale už se točí jen na obyčejných ložiscích. Souhlasí i možnost použití 28t pastorku. Karbonové kliky z jednosměrných vláken v kombinaci s hliníkovým pavoukem budou budou i ve 165mm provedení. Řetěz PC-1170 bude zas o kousek užší.

Většinu novinek začnete vídat na pultech už od léta, v nejhorším případě z kraje podzimu. Instruktážní video na odvzdušnění je plné zajímavých detailů

Avid Elixir 9 a 7 Trail

Ostřejší trailbiking, allmountain a freeride, takové je zaměření čtyřpístových brzd od Avidu, které dosud byli jen ve specifikaci X.0. Devítková verze je o 5 g lehčí než 355gramový model s číslem 7, který je ochuzen o nastavení kontaktu destiček.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře