iVelo.cz Poradna Zapletená kola

Zapletená kola

před 6 měsíci

Dobrý den, uvažuji nad pořízením nových kol, mám i vybranou značku – DT Swiss. Napadá mě ale otázka poměru cena/hmotnost u zapletených kol ze zvlášť zakoupených komponentů (i jen od DT Swiss) a u továrních kompletních zapletených kol. Například DT Swiss X 1700 stojí okolo 17 000 kč a ve verzi 27,5 palce váží 1750 g. Pokud bych si ale koupil náboje 350, dráty competition, niple a ráfky x392 a ještě bych k tomu přičetl 1000 kč za vypletení, dostávám se max. na 14 000 Kč a hmotnostně jsem na 1650 g. Zajímá mě, jestli tedy tovární výplety nabízejí ještě něco navíc nebo se jednoduše nevyplatí. Díky za odpověď.

Dobrý den, dívám se na oficiální stránky výrobce kol a vidím u modelu X1700 hmotnost 1610 g na rozměru 27,5". Navíc má dráty s rovnou hlavičkou, rohatkový systém, bezdušovou pásku i ventilky. Otázkou je i dostupnost vámi zmiňovaných dílů, jinak je to samozřejmě správná otázka, zda se to vyplatí.
(ps)

Komentáře ke článku Zapletená kola

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první :-)

Nový komentář:

 

Položit nový dotaz v Poradně        

Před tím, než zadáte svůj dotaz, zkuste prohledat již dříve zodpovězené dotazy v poradně, zda na váš či podobný dotaz nebylo již odpovídáno.
Nenašli jste žádný podobný dotaz? Využijte možnost položit redakci nový dotaz.