iVelo.cz Články

Trénink v srpnu

Trénink v srpnu Vzhledem k prázdninové pauze ve vydávání časopisu Velo a ve snaze zachovat kontinuitu v něm publikovaných tréninkových rad, přinášíme návod na srpen prostřednictvím našich webových stránek. Září už opět naváže v tištěném Velu, které vychází 22. srpna.


Vytuň svůj bike a ukaž, jestli na to máš

Vytuň svůj bike a ukaž, jestli na to máš Být bajkerem, to je životní styl. Kdo miluje adrenalin na dvou kolech, hledá každou příležitost, jak si jízdu vychutnat na plný koule. Starej bajk tě může lehce zbrzdit, když chceš dojet dál a výš. Ale není to jenom o kole. Je to o příležitosti zkusit si něco novýho. A jakej sen máš ty?


TREK 2015: ÉMONDA

TREK 2015: ÉMONDA Asi nejvýznamnější novinku Treku pro nadcházející rok najdeme v silniční sekci. Je jí univerzální řada Émonda, která doplňuje aero silničky Madone a komfortní Domane.


1000 mil podruhé a opět nedokončené

1000 mil podruhé a opět nedokončené Zklamání a zase zklamání. To jsou pocity, jež víc jak po dvou týdnech ve mně převládají. Je to i důvod proč píši až teď. Pokud bych psal hned, bylo by to jen hořekování. Půl roku příprav, tréninku, omezování rodinného života a práce, přemýšlení, plánování. Testování a nákup všeho, co bylo třeba na míle, vše toto bylo využito jen z půlky.


Na Pálavský krpál již po sedmé.

Na Pálavský krpál již po sedmé. Pálavský krpál, který se letos koná již po sedmé, se stal za poslední roky nejlépe obsazeným závodem v Galaxy sérii. Kromě snahy pořadatelů o co nelepší organizaci, je to zcela určitě dané nádherným prostředím Mikulova, emotivním startem ze starobylého náměstí či trasou.Celkem trefně vyjadřuje atmosféru i motto závodu „Provedeme Vás tím nejkrásnějším koutem jižní Moravy i rakouského příhraničí. Pojedete po stopách Lichtenštejnů, mezi vinohrady i po úbočích Pálavy“.


Slavíkovo vítězné double

Slavíkovo vítězné double Světová špička, souboje loket na loket a jeden vítěz – Tomáš Slavík dokázal zvítězit v druhém ročníku JBC 4X Revelations 2014 powered by GHOST bikes.


Cyklistická karavana KPŽ jede na Šumavu!

Cyklistická karavana KPŽ jede na Šumavu! Kolo pro život, seriál závodů horských kol pro širokou veřejnost, je již ve své druhé polovině. První srpnový víkend se koná již 10. závod seriálu na šumavském Zadově, kterého se každoročně účastní přes tisíc aktivních cyklistů. Šumavský MTB maraton České spořitelny slibuje příjemné počasí, tradičně dobrou atmosféru, oblíbené dětské cyklistické závody Junior Trophy, krásné prostředí šumavských plání a nedělní závod Enduro Série. Přijeďte s kolem o víkendu na Zadov a užijte si den nebo rovnou…


Úraz páteře? 111hodinový maraton vrací naději

Úraz páteře? 111hodinový maraton vrací naději Celkem 2222 kilometrů během 111 hodin mají před sebou účastníci 2. ročníku Opel handy cyklo maratonu, který odstartuje 30. července na pražském Staroměstském náměstí. Během cesty napříč Českou i Slovenskou republikou projedou smíšené týmy zdravých a handicapovaných cyklistů povinně 24 kontrolními místy. V „ostrém“ testu prověří cyklisti krátce po startu tunel Blanka a na dno svých sil si sáhnou při výšlapu na přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně v Jeseníkách.


V Chuchli se prášilo za koly reprezentantů, hobíků i dětí

V Chuchli se prášilo za koly reprezentantů, hobíků i dětí „Karlštejn“ je jedním z velmi oblíbených závodů seriálu a proto se i v letošním roce celkový počet závodníků přiblížil k číslovce 1800. Popsáno bylo už hodně stránek o tom, jak bývají nepražští účastníci překvapení, jak krásná je příroda v těsném okolí největšího českého města, ba dokonce přímo v něm. Druhým pozitivem je i možnost rozvinout areál ve skutečně velkorysém areálu chuchelského závodiště; své místo zde mají jako obvykle dětské závody na tratích, které nikomu nepřekážejí a rodiče mají…


Jiří Ježek po čtvrté za sebou ovládnul SP

Jiří Ježek po čtvrté za sebou ovládnul SP Už čtyři křišťálové poháry pro celkového vítěze světového poháru má po dnešním dni nejúspěšnější handicapovaný cyklista světa, Jiří Ježek.Postaral se tak o další historický mezník, čtyři světové poháry v řadě za sebou totiž dokázal mezi handicapovanými cyklisty vybojovat pouze on.