iVelo.cz Články

McDonald’s Dětská Tour 2014 startuje

McDonald’s Dětská Tour 2014 startuje McDonald’s Dětská TOUR 2014 – první závod určený hlavně pro děti odstartuje již v sobotu 19. dubna v Březové u Sokolova.


Přihlaste se do soutěže Do práce na kole

Přihlaste se do soutěže Do práce na kole Už přes tři tisíce lidí se zaregistrovalo do motivační soutěže Do práce na kole, která se snaží rozpohybovat zaměstnance a přimět je k jízdě na kole. Možnost sestavit tým a vyplnit registrační formulář mají lidé až do konce dubna, zbývá tedy posledních čtrnáct dní. Jezdit se bude dokonce v devatenácti městech, k původním sedmnácti přibyly ještě Opava a Karviná.


Z Mexika rovnou do Plzně

Z Mexika rovnou do Plzně Druhý díl GIANT LIGY přilákal do Plzně na start celou řadu zvučných jmen domácího pelotonu. Sportovní areál SKP Rapid Plzeň pak vyšperkoval svojí účastí zlatý paralympionik Jiří Ježek (DAS – DURATEC). Do Plzně tak přivezl ukázat svojí formu a ještě horké stříbro z mexického mistrovství světa.


540 kol bude v sobotu připraveno k testování

540 kol bude v sobotu připraveno k testování Author, Cannondale, Canyon, Corratec, Dema, Dexter, Focus, 4Ever, Ghost, Giant, GT, Haibike, Kalas, Kellys, Kona, Lapierre, Merida, Pells, Poc, R2, Rock Machine, Rocky Mountain, Rotwild, Santa Cruz, Scott, Specialized, Stevens, Superior,Trek – ti všichni budou půjčovat svá testovací kola tuto sobotu na plochodrážním stadionu ve Slaném.


Hřebíky proti cyklistům v Dolních Břežanech a na Točné

Hřebíky proti cyklistům v Dolních Břežanech a na Točné Až se pojedete projet do Dolních Břežan a na pěšiny kolem Točné, je možné, že budete překvapeni nanadálým útokem neznámého odpůrce cyklistů. Ten se totiž rozhodl znepříjemnit projíždějícím jejich trasu. Nastražil na nic netušící cyklisty nebezpečné pasti v podobě několika řad hřebíků zatlučených do kořenů stromů. Hřebíky měly upilované hlavičky, tak aby se jejich duše stala nezalepitelným řešetem. Hřebíky jsou samozřejmě zakryty listím, takže je jen těžko objevíte. Obecní úřad na tuto…


V terénu nebo na silnici, ale v Rakousku vždy komfortně

V terénu nebo na silnici, ale v Rakousku vždy komfortně Cyklistická dovolená pro bikery i silničáře


Děti budou soutěžit v deseti městech

Děti budou soutěžit v deseti městech Od dubna do června 2014 se po celé republice konají cyklistické závody TOUR DE KIDS pro děti s bohatým doprovodným programem. Nejsou pro profesionály z řad klubů, ale pro ty děti, které mají zájem si přijít vyzkoušet profesionální trať a užít si příjemné odpoledne společně s ostatními dětmi. Startovat může opravdu každý, a kdo nechce, může se přijít pobavit a strávit příjemné odpoledne, třeba s klaunem Čiko.


Premiéra Signatures se blíží

Premiéra Signatures se blíží Český MTB film bude mít premiéru v pátek v klubu Roxy.


Lávka pod Radotínským mostem otevřena

Lávka pod Radotínským mostem otevřena Cyklistům od soboty 12. dubna bude ušetřeno několik kilometrů šlapání díky otevření závěsné lávky pod Radotínským mostem. Dosud museli přes Vltavu buď přívozem v Modřanech, nebo přes most Závodu míru na Zbraslavi. Přejezd z Komořan do Lahovic tak bude značně usnadněn. Mostek propojil dvě frekventované cyklostezky A1 a A2, které vedou po obou březích Vltavy.


Fotogalerie: Festival silniční cyklistiky

Fotogalerie: Festival silniční cyklistiky Ve dnech 10. –13.4. se na Mallorce, v regionu Alcúdia, před hotelem Iberostar Playa de Muro uskutečnil festival silniční cyklistiky pod patronací a organizátorskou záštitou německého silničářského časopisu RoadBike Magazine. K vidění a zapůjčení tu byla kola několika desítek v Německu významných značek a redaktoři a spolupracovníci časopisu tu fungovali jako průvodci na několka značených trasách po okolí.