iVelo.cz Články

Závody v Novém Městě na Moravě se blíží

Závody v Novém Městě na Moravě se blíží S blížícím se termínem závodů SP XC se zvedá i fyzická forma našich závodníků


Krutá zima testování kol nevadí

Krutá zima testování kol nevadí Moravský Test Fest 2015 potvrdil obrovský zájem o společné setkávání bikerů a zástupců značek. Ani psí počasí, kdy ráno v devět hodin v Jedovnicích mrholilo, poletoval sníh a vzduch měl teplotu tři stupně neodradilo nikoho. V Autocampu Olšovec se sešlo 600 kol a asi pětistovka přímých účastníků. Z předem přihlášených nedorazila jen hrstka.


Speciál Dovolená na kole 2015 již v prodeji

Speciál Dovolená na kole 2015 již v prodeji Ucelenější přehled cyklozájezdů nenajdete nikde jinde! Nabídky cestovních kanceláří Připravili jsme pro vás seznam zemí, do kterých cestovky tento rok pořádají zájezdy. Každá cestovka má v tomto portfoliu své číslo a vy se takto lehce seznámíte s tím, které cestovky jezdí do té vaší vysněné destinace. Můžete si snadno porovnat jejich ceny, podmínky, obtížnost, služby a lépe se tak zorientovat na trhu. Není totiž zájezd jako zájezd – takový např. do Toskánska může mít mnoho podob.


Více jak 5000 cyklistů projelo Blankou

Více jak 5000 cyklistů projelo Blankou Včera projela Prahou největší cyklojízda v její historii. Dav dlouhý několik kilometrů naznačil, kolik lidí by se po Praze rádo dopravovalo na kole, kdyby se na místních komunikacích cítili bezpečněji. Jednalo se o největší cyklojízdu v její 15leté historii (první česká cyklojízda po vzoru amerických Critical mass se jela v dubnu 2001). Podle prvních odhadů tu bylo až deset tisíc cyklistů.


V Teplicích startuje Český pohár bikerů

V Teplicích startuje Český pohár bikerů Již 24. ročník prestižního Českého poháru horských kol v cross country odstartuje již tuto sobotu 18. dubna tradičně v Teplicích. Od minulého roku jsou závody Strabag Cupu, tedy Českého poháru XCO zapsány ve vysoké kategorii UCI C1 a stejně tomu bude i v tomto roce. Nejvyšší domácí soutěž bikerů bude mít na programu celkem šest závodů.


Kolo pro život 2015 – „Co Čech, to cyklista“

Kolo pro život 2015 – „Co Čech, to cyklista“ Nejpopulárnější a největší seriál závodů na horských kolech pro širokou veřejnost u nás, Kolo pro život vstupuje do své 16. sezóny. Tu odstartuje v sobotu 25. 4. z nového zázemí v Dobřichovicích u Prahy tradiční „otvírák“ série, závod Trans Brdy České spořitelny, který ozdobí svojí účastí olympijský šampión z Londýna a čerstvý vítěz nejtěžšího závodu dvojic na světě Cape Epic, Jaroslav Kulhavý (SPECIALIZED RACING). V loňském ročníku se seriálu zúčastnilo rekordních 22.500 závodníků a…


Táborské okruhy pro dospělé i mládež

Táborské okruhy pro dospělé i mládež Již příští úterý se koná 1. závod pátého ročníku série cyklistických kritérií Táborské Okruhy – Velká cena ČEZ, který se bude i letos pořádat v areálu Komora v Táboře. Po prvním závodě v úterý 21.4. jsou naplánovány další závody na úterky 19.5. a 2.6. Start závodu hlavní kategorie je vždy v 17:30 hodin.


Přednáška o Madagaskaru na kole už zítra

Náš osudový Madagaskar, takový je název přednášky, která se koná už zítra, ve středu 15. dubna 2015 v 18:00 na Přírodovědecké fakultě na Praze 2. Známí externí dopisovatelé Cykloturistiky a autoři mnoha knih se ohlédnou za dvěma nezapomenutelnými cestami na tento unikátní ostrov v Indickém oceánu nedaleko afrického kontinentu.


Testuj! Rekordní počty kol a vlídné počasí! Poslední volná místa!

Testuj! Rekordní počty kol a vlídné počasí! Poslední volná místa! Druhá polovina dubna má být teplotně průměrná, ale srážkově podrůměrná, tedy bez dešťů, což vyloženě nahrává tomu přijet vyzkoušet kola na Velo Test Festy 2015. kapacita toho moravského je již obsazena, ale 25. dubna ve Slaném ještě několik volných míst je. Přihlásit se lze zde: http://www.ivelo.cz/testfest/


Jedinečné kolo s rámem z jednoho kusu dřeva

Jedinečné kolo s rámem z jednoho kusu dřeva Prototyp dřevěného kola, které vzniklo v pražské dílně Jan, je světovým unikátem. Ručně vyrobený rám je formovaný z více než 40 laminovaných vrstev dýhy, díky kterým je možné dosáhnout unikátního amorfního tvaru. Cesta od myšlenky k realizaci trvala dva roky, nyní byl výsledek představen veřejnosti. Ukázka rámu s názvem Avokádo a novějšího prototypu Skeleton se uskutečnila 9. dubna v Praze.