iVelo.cz Články

rozhovor: Jiří Fikejz a české enduro 2014

rozhovor: Jiří Fikejz a české enduro 2014 Zítra vychází listopadové vydání časopisu Velo, v němž mimo jiné najdete zhodnocení domácí enduro sezony. Jako doplněk k němu (či pozvánku) jsme připravili rozhovory s předními domácími jezdci, jimž jsme pokládali stejné otázky. Začínáme s Jiřím Fikejzem, zítra bude následovat Michal Prokop a pak Přemek Tejchman a Pavel Čep.


Střídavé úspěchy cyklokrosové reprezentace

Střídavé úspěchy cyklokrosové reprezentace První závod světového poháru v cyklokrosu, který se v neděli konal v nizozemském Valkenburgu, přinesl české reprezentaci střídavé úspěchy.


Česká invaze na „Krokodýlovi“

Česká invaze na "Krokodýlovi" V sobotu odstartoval v Austrálii populární etapový závod Crocodile Trophy. I letos zde má Česká republika velmi silné zastoupení, krom jiných i vítěze z roku 2012 Ivana Rybaříka. Naši tento závod doslova opanovali více než desetiprocentním podílem z celého pelotonu bikerů.


Představte svůj cykloturistický klub!

Představte svůj cykloturistický klub! Po letošní úspěšné spolupráci s několika kluby se redakce časopisu Cykloturistika rozhodla rubriku Představujeme cykloturistický klub zařadit i příští rok. Máte-li tedy tip na zajímavou skupinku cykloturistů nebo byste se chtěli podělit o svou činnost a pozvat nové zájemce, napište nám na chrpova@vpress.cz a už v příštím čísle Cykloturistiky můžete dostat příležitost v novém seriálu. Váš klub může mít i sekci závodní, podmínkou však je, aby měl také sekci cykloturistickou, aby se vašimi členy…


Sramu plné Jizerky

Sramu plné Jizerky Pokud někdo vyrazí na kolo v počasí, v němž by ani psa nevyhnal, musí k tomu mít dobrý důvod. O tom by mohli vyprávět účastníci setkání, které se konalo ve dnech 15. – 16. října v hotelu Premier v Jizerských horách.


53×11 č.8/2014

53x11 č.8/2014 Poslední letošní vydání kde najdete předplatné na příští rok 2015


Blikající bunda při odbočování

Blikající bunda při odbočování Vědečtí pracovníci z katedry oděvnictví Technické univerzity v Liberci vyvinuli bezpečnostní bundu pro cyklisty, která svítí a při odbočování bliká. Na první pohled vypadá jako běžná reflexní cyklistická bunda, jsou v ní však zabudovány LED diody. Největší novinkou je krabička velikosti cyklocomputeru umístěná na řídítkách, díky níž blikají paže cyklisty podle toho, na kterou stranu zatáčí.


Kalendář Czech Mix Team 2015

Cyklistky v noční Praze jako téma nového kalendáře


Pumpuj a skákej na Štvanici

Pumpuj a skákej na Štvanici Michal Prokop a Teo Kováč zvou malé i velké rošťáky a rošťandy na první rodinný Jump 'n Pump Contest Specialized P.AGES v sobotu 18. října v pražském Bike Parku Štvanice. „Máme kategorie pro každého, ať jsi malý drak, či ostřílený šampión“.


Trek Prague Night MTB Series 2014

Trek Prague Night MTB Series 2014 Zítra, tedy ve středu 15. 10., se koná další díl večerního bikování, tentokráte na Hostivaři.