iVelo.cz Články

Prosincové Velo v prodeji!

Prosincové Velo v prodeji! Témata zimní i nezimní, rozhovory, testy atd., prostě obvyklá nálož pro cyklistické nadšence, jakými jsme i my!


Honza Bárta v černém a na Argonu

Honza Bárta v černém a na Argonu Jezdci bývalého týmu NettApp Endura se oblečou do černé barvy. Další černá v balíku, chce se říci. Z našich to však postihne pouze Jana Bártu, který v nově přejmenovaném týmu Bora Argon18 zůstává. Leo Könog přestoupil do Sky (též do černé) a černé mraky se stahují nad kariérou Františka Paďoura.


Jezte jako Alberto Contador

Jezte jako Alberto Contador V polovině prosince se na domácích pultech objeví kniha Kuchařka Grand Tour, jejíž autorkou je dánská kuchařka profesionálního týmu Tinkoff-Saxo. Kniha popisuje jednadvacet dnů Tour jejím pohledem, přináší recepty na každý den od snídaně po večeři, vizitky jezdců, jejich komentáře. Koupit ji budete moci i skrze naše webové stránky. Při té příležitosti jsme vzpomněli na naši návštěvu v její pojízdné kuchyni v rámci přípravy loňského speciálu Tour de France, z níž vzešel následující článek.


Ernesto a trojice výročí

Ernesto a trojice výročí Velmi stylovou formu oslavy roční činnosti prodejny Colnago & Assos ProShopu zvolili Petr Benčík a Vladan Hájek.


Cyklo best nabízí to nejlepší od Bianchi a „Rocky“

Cyklo best nabízí to nejlepší od Bianchi a "Rocky" Nová prodejna Bianchi a Rocky Mountain právě otevřela v Rousínově.


Hradec Králové má speciálku značky Apache

Hradec Králové má speciálku značky Apache Značka Apache Bicycles 14. listopadu otevřela v Hradci Králové nový značkový obchod pod hlavičkou Barta.bike.


Cyklofest 2014 bude opět pestrý

Cyklofest 2014 bude opět pestrý Tradiční velký promítací festival cyklistiky a cestování na kole Cyklofest 2014 proběhne v sobotu 29. 11. od 10 do 20 hodin v kongresovém sále FTVS UK na Praze 6. Hlavní součástí jedinečného ryze cyklistického festivalu jsou filmy i živé prezentace z cest po celém světě – letos je v programu Portugalsko, Chorvatsko, závod Iditarod zimní Aljaškou (Pavel Richtr), závod 1000 mil napříč Česko-Slovenskem, nebude chybět svérázný cyklotremp Jan Vlasák ani zakladatelé Cyklofestu, Lucie a Michal Jonovi…


Pátý cestopis manželů Vackových

Pátý cestopis manželů Vackových Návštěva několika krásných ostrovů, mnoho zážitků, a nakonec i slib čtenářům první knihy donutily Moniku a Jirku Vackovy vydat pátý cestopis s názvem Ostrovy našich snů. V něm vás zavedou na exotická místa Karibiku, Pacifiku, Indického oceánu, Polynésie, Oceánie a také ledového kontinentu Antarktidy, kam si odskočili právě během své dlouhé cykloexpedice po Jižní Americe. Tato kniha je malým náhledem na několik nádherných míst, která spojuje především to, že jsou obklopena mořem a jejich…


S novou čelovkou Fenix HL55 nic nepřehlédnete

S novou čelovkou Fenix HL55 nic nepřehlédnete Novinka v nabídce čelovek značky Fenix při své malé velikosti doslova září svým extrémním výkonem až 900 lumenů a dosvitem 116 metrů. Díky této čelové svítilně se nebudete muset vzdát svých oblíbených outdoorových aktivit ani za dlouhých zimních večerů.


Divadelní cyklojízdy v rámci Noci divadel

Novinkou 2. ročníku Noci divadel v ČR je 5 tras cyklojízd, jejichž součástí bude návštěva významných pražských divadel. Jednotlivá divadla a soubory si v rámci trasy cyklojízdy připravila pro cyklisty speciální program, jako například komentované prohlídky, workshopy, improvizované inscenace nebo scénická čtení.