iVelo.cz Články

Česká enduro série startuje tuto neděli

Česká enduro série startuje tuto neděli Specialized Enduro Race Kouty odstartují již pátý ročník České Enduro série. Tato tradiční lokalita je součástí seriálu každý rok, a i letos se můžete těšit na pořádné kopce a spoustu zábavy na tamních trailech. Tratě v Koutech nad Desnou má na starosti opět Kamil Tatarkovič a bude převážně kopírovat model z minulého roku. Budeme se však snažit o několik drobných změn, ať je to zase o trochu pestřejší a zajímavější.


Výstava historických kol na Humprechtě, možný cíl vašeho výletu

Výstava historických kol na Humprechtě, možný cíl vašeho výletu Zámek Humprech v Českém ráji bude pět a půl měsíce hostit výstavu historických kol s názvem Dobrodrodružství cyklistiky. Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční 3. června 2017 a Cykloturistika bude u toho.


Putujte v sobotu 20. května Modrými Horami

Putujte v sobotu 20. května Modrými Horami Nadace Partnerství vás srdečně zve na cykloturistickou akci ze seriálu Krajem vína Májové putování okolím Modrých Hor. Jsou připraveny dvě trasy pro cyklisty o vzdálenosti 45 a 22 km a jedna pro pěší o délce 22 km. Registrace probíhá od 9 do 11 hodin v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích.


Bike-O-Challenge střídá letos Bike Adventure

Bike-O-Challenge střídá letos Bike Adventure Tým pořadatelů tradičního Bike Adventure si dává roční pauzu, aby nabral síly na pořádání dalších ročníků. S jejich požehnáním se rozhodli Markéta a Mirek Kalinovi, dlouholetí pořadatelé zimní a letní Bedřichovské pětihodinovky i silničního Road Adventure, uspořádat vlastní závod ve velmi podobném formátu. Pro ně bude uspořádání dvoudenního bajkového dobrodružství další velkou výzvou.


Jeseníky – hory, co jedou

Jeseníky - hory, co jedou Nejvyšší moravské hory Jeseníky schovávají uprostřed unikátní ryzí přírody síť podhorských a horských silniček, lesních cest a horských pěšin, které jsou cyklistickým rájem pro vyznavače všech druhů cyklistiky bez věkových či výkonnostních hranic. Pro milovníky adrenalinu zde navíc vyrostlo v posledních letech hned několik trail center a bike parků, které patří k těm nejlepším v České republice.


V květnu jezdí celé Česko „Do práce na kole“

V květnu jezdí celé Česko „Do práce na kole“ řes 12 000 úředníků, lékařů, učitelů a studentů, dělníků i manažerů bude soutěžit v květnu v projektu „Do práce na kole“. Do sedmého ročníku oblíbené akce se zapojil rekordní počet účastníků z celé republiky. K loňským 27 městům se přidalo dalších pět (Brandýs nad Labem, Krnov, Příbram, Most a Litvínov) a zájem stále roste. Princip soutěže spočívá v tom, že účastníci vytvoří týmy o 2–5 lidech a pak se snaží dopravovat do práce co nejčastěji bez motoru.


Kolem Tatier slaví padesátku. Zúčastněte se.

Kolem Tatier slaví padesátku. Zúčastněte se. Na účastníky 50. roníčku čeká třídenní (9.–11. 6.) prohlídka velehor jak ze slovenské, tak i z polské strany. Samozřejmostí je skvělá atmosféra po celou dobu trasy, zabezpečení jak po technické, tak i zdravotnické stránce. Doprovodná vozidla a zdravotnický personál jsou vždy ku pomoci.


Vyšla Cykloturistika číslo 3

Vyšla Cykloturistika číslo 3 Květnová Cykloturistika na 100 stranách plná tipů.


Junior Vacek: Příští rok všechno napravím

Junior Vacek: Příští rok všechno napravím Byl nejlepším českým jezdcem letošního 46. ročníku Závodu míru juniorů. Karel Vacek vyhrál královskou etapu v německém Altenbergu, kde ukázal své ambice. Nakonec skončil těsně pod pódiem na čtvrtém místě, ale jako nejlepší „prvoročák“ může v příštím roce myslet hodně vysoko a ani se tím netají. Mladík, který žije a studuje v Itálii, přitom mluví klidně, s rozvahou i respektem. I tím se od svých soukmenovců odlišuje.


Užij si ten správný enduro odvaz

Užij si ten správný enduro odvaz Jedinečný adrenalin a zábava, na které budeš dlouho vzpomínat