iVelo.cz Články

DLOUHODOBÝ TEST 2015: Trek Fuel EX 8 27.5

DLOUHODOBÝ TEST 2015: Trek Fuel EX 8 27.5 Letošní dějství dlouhodobého testu kol se uzavřelo závěrečnou rozborkou a zhodnocením stavu v prázdninovém dvojčísle Vela. Úkolem testovacích jezdců bylo především najezdit maximální počet kilometrů, není ale divu, že si všichni za více než šest měsíců v sedle vytvořili ke „svým“ kolům pevné pouto. Během prázdnin se na www.iVelo.cz postupně objeví vyznání, jimiž se s biky testeři definitivně rozloučí. Závěrečné slovo patří Zbyňkovi Munzarovi, který proháněl Trek Fuel EX 8.


Krakonošův cyklomaraton startuje již příští sobotu!

Krakonošův cyklomaraton startuje již příští sobotu! Po loňské vydařené premiéře se příznivci silniční cyklistiky opět setkají v Trutnově. Čeká je krásná a náročná 140 kilometrů dlouhá trať, nezapomenutelné výhledy a to vše okořeněné pověstným stoupáním z Pece pod Sněžkou na Pražskou Boudu. Závodníci na dlouhé trase se letos můžou těšit na nové úseky, které je zavedou na Strážné a Hoffmannovy boudy, kde bude nově vrchařská prémie. Nová je hobby trasa na 93 km. Obě trasy jsou zařazeny do 53×11 Marathonské série.


DLOUHODOBÝ TEST 2015: Stevens Jura ES

DLOUHODOBÝ TEST 2015: Stevens Jura ES Letošní dějství dlouhodobého testu kol se uzavřelo závěrečnou rozborkou a zhodnocením stavu v prázdninovém dvojčísle Vela. Úkolem testovacích jezdců bylo především najezdit maximální počet kilometrů, není ale divu, že si všichni za více než šest měsíců v sedle vytvořili ke „svým“ kolům pevné pouto. Během prázdnin se na www.iVelo.cz postupně objeví vyznání, jimiž se s biky testeři definitivně rozloučí. Dalšími postřehy z ježdění na 120mm biku Stevens Jura ES přispěl David Stella.


Časopis Cykloturistika 5/2015 právě vychází

Časopis Cykloturistika 5/2015 právě vychází Obsah časopisu a dále ukázky najdete zde http://www.cykloturistika.cz/casopis/2015-5/


Bobovka Cup 2015 se blíží

Bobovka Cup 2015 se blíží Další ročník populárního závodu v korytě bývalé bobové dráhy na Malém Špičáku nad Tanvaldem se jede v sobotu 8. srpna. Bobovka Cup pořádá DH-FR Racing Tanvald, všechny potřebné informace najdete na webu http://www.dhfr-racing-tanvald.cz.


DLOUHODOBÝ TEST 2015: Lapierre Zesty AM 327

DLOUHODOBÝ TEST 2015: Lapierre Zesty AM 327 Letošní dějství dlouhodobého testu kol se uzavřelo závěrečnou rozborkou a zhodnocením stavu v prázdninovém dvojčísle Vela. Úkolem testovacích jezdců bylo především najezdit maximální počet kilometrů, není ale divu, že si všichni za více než šest měsíců v sedle vytvořili ke „svým“ kolům pevné pouto. Během prázdnin se na www.iVelo.cz postupně objeví vyznání, jimiž se s biky testeři definitivně rozloučí. David Růžička strávil půlrok v sedle 150mm Lapierru Zesty AM 327.


Praha Karlštejn Tour České spořitelny

Praha Karlštejn Tour České spořitelny „Karlštejn Tour“ je jedním z nejoblíbenějších závodů největšího seriálu závodů na horských kolech u nás s přiléhavým názvem Kolo pro život. Celkový počet aktivních účastníků loňského ročníku se přiblížil magické hranici dvou tisíc. Největší pražský podnik na horských kolech pro širokou veřejnost, se letos koná 25. 7. již podesáté. Ke kulatému jubileu dostal závod hezký dárek v podobě podtitulu „Velká cena Prahy na horských kolech“.


Cannondale Koloshop Krušnoton pošesté

Cannondale Koloshop Krušnoton pošesté 6. ročník nejnáročnějšího silničního cyklistického maratonu v České republice se uskuteční doslova za pár týdnů 8. 8. 2015. 250 kilometrů s téměř 5 kilometry převýšení znovu prověří vůli nejodolnějších mužů a žen na kolech. Profesionálové, hobíci i skuteční amatéři, ti všichni se mohou nechat pohltit vším, co Krušnoton nabízí. Úžasné tratě a skvělou atmosféru. Samozřejmostí je vybavené zázemí závodu, čipová časomíra, doprovodné vozy, bohaté bufety, občerstvení, sprchy a příjemné posezení v cíli…


První ženy v cíli

První ženy v cíli Každý den dojíždí do cíle několik mílařů, každý den mílaři prožijí další dobrodružství. I další den závodu ISOMA 1000 Miles Adventure závodníci překonali sami sebe. Cílovým obloukem už projelo 35 mílařů a dnes i dvě ženy. V ranních hodinách dojela první z nich Jana Doležalová.


Kdo spí, nevyhraje – nová výzva Svati Božáka

Kdo spí, nevyhraje – nová výzva Svati Božáka Zatímco celý svět sleduje neuvěřitelné výkony cyklistů na slavné Tour de France, na neméně náročnou výzvu se připravuje český ultramaratonec Svatopluk Božák. Za necelý měsíc se postaví na start závodu Race Around Austria, měřícího 2 200 km s převýšením 30 000 m. Když Svaťa tuto trať naposledy pokořil, naspal pouhé 4 hodiny.