iVelo.cz Články

Slavnostní ukončení Becker Cupu 2015 v Chrástu

Slavnostní ukončení Becker Cupu 2015 v Chrástu Posledním zastavením za závody letošního Becker Cupu se stalo slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen v Chrástu u Plzně. Místní Lidový dům praskal ve švech a v okolí zavládla dopravní kalamita. Uvnitř nezůstala z 270 židlí ani jediná volná.


U holek letí Canyon

U holek letí Canyon Na stroje Canyon jsme si při sledování závodů World Tour série již stihli zvyknout. Vždyť kdo by si v živé paměti nevybavil souboje Quintany, Vaverdeho a dalších jezdců stáje Movistar v nejtěžších etapách Tour de France a dalších známých podniků. Nyní však značka zaměřila svoji pozornost na ženskou cyklistiku, a opět do nejvyšších pater.


Kola Boardman s novou tváří

Kola Boardman s novou tváří Jméno Chrise Boardmana není fanouškům cyklistiky třeba připomínat. Zejména ti, kteří se zajímají o silnici, mohou mít v paměti jeho úspěchy z devadesátých let, etapová vítězství na legendární Tour de France, nebo překonání rekordu v hodinovce na kole klasických tvarů, který držel celých 28 let před ním Eddy Merckx.


Dámská noční MTB vyjížďka

Dámská noční MTB vyjížďka KolOna kempy se sice již ubraly k zimnímu spánku, avšak KolOna jako taková se snaží udržovat dámskou komunitu i mimo sezónu kempů. Ve středu 11.11.2015 jsme společně se Ski & Bike Centrum Radotín a Specialized uspořádaly „Dámskou noční MTB vyjížďku“, která byla pořádána ženami, přesněji tedy naším triem Téra & Romča & Dádul.


Futurististický kalendář cyclopassion

Futurististický kalendář cyclopassion Německá modelka Anke Wilken ve spolupráci s padesáti modelkami připravila další kalendář, v kterém hlavní roli jsou krásné ženy a kola. Letos vsadila Anke na futuristické téma. Dívky v modelech budoucnosti. Kromě nástěnného kalendáře lze objednat ale i plakáty a pohlednice. Inspirovat budoucností se můžete zde https://www.youtube.com/watch?… Zakoupit kalendář fotografa Kai Stuhta lze na těchto stránkách http://www.bike-eshop.cz/…passion-2016. www…


Buď vidět! Jezdi na kole bezpečně!

Buď vidět! Jezdi na kole bezpečně! Jezdíte do práce a domů na kole za šera? S novým webem iniciativy Bezpečně na kole (www.BezpecneNaKole.cz) přichází předvánoční klání o zajímavou trofej, díky které budete zářit do dáli. Nestaňte se noční můrou, buďte vidět!


Tábor hostitelem ME v cyklokrosu 2017

Tábor hostitelem ME v cyklokrosu 2017 Během konání mistrovství Evropy v cyklokrosu 2015 v holandském Huijbergenu padlo rozhodnutí o pořadateli evropského šampionátu v roce 2016 a 2017. Mistrovství Evropy v roce 2016 se bude konat ve francouzském Pont Chateau a v roce 2017 se stane pořadatelem jihočeský Tábor. Po mistrovství světa v cyklokrosu 2015 je to další významná sportovní událost, která se bude konat v táborském sportovním areálu Komora.


Dámská noční vyjíďka UŽ DNESKA

Dámská noční vyjíďka UŽ DNESKA Holky vyrazí v noci na Svatého Martina 11.11. na svou noční jízdu. chlapi jsou ale vítáni!


Sagan chystá svatbu

Slovenská média spekulují o tom, že Peter Sagan chystá svatbu se svou přítelkyní Katarínou Smolkovou, měla by se prý uskutečnit už příští týden nejspíš ve středu 11.11. v kostele v Dolném Kubíne. Utajovanou svatbu měla provalit Peterova sestra Daniela.


Nejrychlejší muž na planetě je Kanaďan

Nejrychlejší muž na planetě je Kanaďan Do amerického Battle Mountain sjelo opět několik cyklistů, jejichž cílem bylo jezdit rychle. Opravdu rychle. Vlastně úplně nejrychleji. Konal se tam, stejně jako každý rok, Human Powered Vehicle World Speed Challenge. Akce je to srovnatelná třeba s překonáváním rychlostních rekordů aut či motorek na solných pláních a jde při ní nejen o titul nejrychlejšího cyklisty, ale nejrychlejšího člověka. Není totiž jiné disciplíny, kde byste se mohli jen a pouze vlastní silou a po rovině pohybovat…