iVelo.cz Články

Pražský MTB pohár pokračuje o Velikonocích v Řepích

Druhé kolo seriálu závodů pro nejširší cyklistickou veřejnost se uskuteční v pondělí, 6. dubna na tradiční trati v Řepích.


Nová vidlice a tlumič Fox

Nová vidlice a tlumič Fox Řada vidlic Fox Float 34 Factory se dočkala evoluce, stejně tak tlumiče, zapomeňte na CTD


53×11 č.2 /15 v prodeji od 2. 4.

53x11 č.2 /15 v prodeji od 2. 4. ukázku ze světa silniční cyklistiky najdete zde


Další pokus o pokoření hodinovky

Další pokus o pokoření hodinovky Další hladovec se chystá na pokoření hodinového rekordu. Jmenuje se Alex Dowsett, jezdí za Movistar a svůj pokus už jednou vyhlásil a posléze stáhl. Zlomená klíční kost jej na první start nepustila.


Naučte se budovat stezky

Naučte se budovat stezky V uplynulých měsících pracovali organizátoři z asociace ČEMBA na přípravě dalšího školení trailbuildingu. Stěžejním bodem pro výslednou podobu je spolufinancování této akce. Výše této podpory rozhodne o podobě školení.


Začíná dráhové MS handicapovaných

Začíná dráhové MS handicapovaných Ve čtvrtek bude v nizozemském Apeldoornu slavnostně zahájeno mistrovství světa handicapovaných cyklistů na dráze.


Top lákadla FOR BIKES 2015

Top lákadla FOR BIKES 2015 V Hale 2 bude na stánku firmy Progress Cycle k vidění závodní stroj XC LIV Lust Advanced, tedy dámské karbonového fulla na 100 mm zdvihu přední české bikerky Jitky Škarnitzlové, která bude od letošního roku jezdit v dresu LIV Cycling. Bike je osazen vidlicí Manitou, sadou Shimano XTR, zapletená kola a komponenty jsou od Giantu, pneu Vittoria Barzo, sedlo fi'zi:k Gobi, pedály crankbros šlehače nebo karbonový košík na lahev LIV. Značku LIV na celosvětové úrovni propagují největší současné hvězdy…


Dva v Giantu startují sezonu

Dva v Giantu startují sezonu Jitka Škarnitzlová a Michal Stark jsou dva závodníci, podporovaní firmou Progress Cycle, oficiálním dovozcem značek Giant a jeho dámské varianty Liv, do ČR. V pražské restauraci Kolonial představili jak svoje zbraně do letošní sezony, tak své plány.


Zkuste jednokolku!

Zkuste jednokolku! Brněnská škola jízdy na jednokolce Try One v čele s Adamem Geržou (Adama můžete mimo jiné znát z rozhovoru pro časopis Velo) vás o víkendu 17.-19. dubna 2015 zve na víkendové soustředění zaměřené pro začátečníky, ale i pokročilé jezdce na jednom kole.


Pavel Richtr dojel mezi čtyřmi z 11 závodníků Iditarod Trail

Pavel Richtr dojel mezi čtyřmi z 11 závodníků Iditarod Trail Prvního března se Pavel Richtr již potřetí postavil na start Iditarod Trail Invitational. Letos znovu na vzdálenost 1000 mil (1600 km), na kterou se přihlásilo 11 závodníků (z toho 7 bikerů). V roce 2014 se na tutéž trať nejtěžšího a nejnebezpečnějšího zimního závodu na světě vydal společně s Honzou Kopkou. Nyní zastupoval české barvy už jen Pavel. Vloni Pavel obsadil čtvrté místo a letos tomu je stejně. Hlavní však je, aby závod vůbec dokončil – 14 let od vzniku závodu dorazilo do cíle pouze…