iVelo.cz Články

Premiéra Signatures se blíží

Premiéra Signatures se blíží Český MTB film bude mít premiéru v pátek v klubu Roxy.


Lávka pod Radotínským mostem otevřena

Lávka pod Radotínským mostem otevřena Cyklistům od soboty 12. dubna bude ušetřeno několik kilometrů šlapání díky otevření závěsné lávky pod Radotínským mostem. Dosud museli přes Vltavu buď přívozem v Modřanech, nebo přes most Závodu míru na Zbraslavi. Přejezd z Komořan do Lahovic tak bude značně usnadněn. Mostek propojil dvě frekventované cyklostezky A1 a A2, které vedou po obou březích Vltavy.


Fotogalerie: Festival silniční cyklistiky

Fotogalerie: Festival silniční cyklistiky Ve dnech 10. –13.4. se na Mallorce, v regionu Alcúdia, před hotelem Iberostar Playa de Muro uskutečnil festival silniční cyklistiky pod patronací a organizátorskou záštitou německého silničářského časopisu RoadBike Magazine. K vidění a zapůjčení tu byla kola několika desítek v Německu významných značek a redaktoři a spolupracovníci časopisu tu fungovali jako průvodci na několka značených trasách po okolí.


Kocourov zve na Zajbr Trophy

Kocourov zve na Zajbr Trophy Bikepark nedaleko Klatov plný velikonoční zábavy


Ve žlutém dresu lídra seriálu Jiří Nesveda

Druhý závod ve sportovním areálu SKP RAPID a očekávaný souboj týmu Sparty proti všem. Udrží i po druhém závodě Jiří Nesveda (AC Sparta Praha) dres lídra seriálu? Tak na to si budeme muset počkat do středy, kdy je připraven další díl cyklistického seriálu.


Test Fest: Specialized spustil rezervaci

Test Fest: Specialized spustil rezervaci Tak jako již každý rok Specialized bude svá kola na letošních Velo Test Festech, z nichž první se koná již tuto sobotu ve Slaném, zapůjčovat na základě předcházející rezervace. Zapůjčování je plně v režii každé z firem, proto se hlaste výhradně prostřednictvím níže zveřejněného odkazu. Rezervovat si kolo může samozřejmě pouze ten, kdo je již předem řádně přhlášen.


Speciál Dovolená na kole 2014 již v prodeji

Speciál Dovolená na kole 2014 již v prodeji Ucelenější přehled cyklozájezdů nenajdete nikde jinde! Chcete vyrazit na dovolenou na kole s cestovní kanceláří? Stačí si přečíst jejich ucelenou nabídku v tomto speciálu a hned budete vědět, které cestovky jezdí do vaší plánované destinace. Jaké nabízejí služby, jestli budete spát ve stanu nebo v penzionu, jestli nabízejí na zájezdech i servis kola či stravu, jaké mají novinky, jestli jezdí také do exotických destinací, jak moc jsou jejich zájezdy náročné, čím je právě ta jejich CK…


Vlakem na kratší výlet i k dálkovým cyklotrasám

Vlakem na kratší výlet i k dálkovým cyklotrasám České dráhy v letošní cykloturistické sezóně vypraví přes 6 000 spojů od regionálních lokálek přes rychlíky po velmi rychlé spoje SC Pendolino nebo mezistátní expresy EuroCity, ve kterých je možná přeprava většího množství jízdních kol. Při kombinaci vlaku a jízdního kola lze podniknout kratší jednodenní vyjížďky v okolí bydliště cyklistů i delší přesuny na start nebo z cíle putování po některé z dálkových evropských cyklostras, například podél Dunaje, Labe, Rýna a mnoha dalších.


Cyklojízda udělá z Brna Amsterdam

„Amsterdam v Brně“ – takový je podtitul letošní Velké jarní oranžové cyklojízdy, jejíž start proběhne příští čtvrtek v 18.00 na Moravském náměstí. Hlavními hosty budou zástupci z velvyslanectví Nizozemského království a organizátoři z Brno na kole, o. s. a Nadace Partnerství se tak rozhodli cyklojízdou upozornit na stále propastnou mezeru mezi Brnem a vyspělými městy západní Evropy v otázce cyklistické dopravy. „Právě Amsterdam patří k cyklisticky nejvyspělejším městům Evropy a cyklojízdou…


Sněžné kolo od Rocky Mountain

Sněžné kolo od Rocky Mountain Rocky Mountain Blizzard je nejen nový fatbike, představilo i širokou vidlici RockShox Bluto RL pro tento typ kol.