iVelo.cz Články

Cyklistická karavana KPŽ jede na Šumavu!

Cyklistická karavana KPŽ jede na Šumavu! Kolo pro život, seriál závodů horských kol pro širokou veřejnost, je již ve své druhé polovině. První srpnový víkend se koná již 10. závod seriálu na šumavském Zadově, kterého se každoročně účastní přes tisíc aktivních cyklistů. Šumavský MTB maraton České spořitelny slibuje příjemné počasí, tradičně dobrou atmosféru, oblíbené dětské cyklistické závody Junior Trophy, krásné prostředí šumavských plání a nedělní závod Enduro Série. Přijeďte s kolem o víkendu na Zadov a užijte si den nebo rovnou…


Úraz páteře? 111hodinový maraton vrací naději

Úraz páteře? 111hodinový maraton vrací naději Celkem 2222 kilometrů během 111 hodin mají před sebou účastníci 2. ročníku Opel handy cyklo maratonu, který odstartuje 30. července na pražském Staroměstském náměstí. Během cesty napříč Českou i Slovenskou republikou projedou smíšené týmy zdravých a handicapovaných cyklistů povinně 24 kontrolními místy. V „ostrém“ testu prověří cyklisti krátce po startu tunel Blanka a na dno svých sil si sáhnou při výšlapu na přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně v Jeseníkách.


V Chuchli se prášilo za koly reprezentantů, hobíků i dětí

V Chuchli se prášilo za koly reprezentantů, hobíků i dětí „Karlštejn“ je jedním z velmi oblíbených závodů seriálu a proto se i v letošním roce celkový počet závodníků přiblížil k číslovce 1800. Popsáno bylo už hodně stránek o tom, jak bývají nepražští účastníci překvapení, jak krásná je příroda v těsném okolí největšího českého města, ba dokonce přímo v něm. Druhým pozitivem je i možnost rozvinout areál ve skutečně velkorysém areálu chuchelského závodiště; své místo zde mají jako obvykle dětské závody na tratích, které nikomu nepřekážejí a rodiče mají…


Jiří Ježek po čtvrté za sebou ovládnul SP

Jiří Ježek po čtvrté za sebou ovládnul SP Už čtyři křišťálové poháry pro celkového vítěze světového poháru má po dnešním dni nejúspěšnější handicapovaný cyklista světa, Jiří Ježek.Postaral se tak o další historický mezník, čtyři světové poháry v řadě za sebou totiž dokázal mezi handicapovanými cyklisty vybojovat pouze on.


BikePark Kopřivná pod Pradědem – oslava obce Malá Morávka

BikePark Kopřivná pod Pradědem - oslava obce Malá Morávka Oslavte den obce Malá Morávka, čekají na Vás testovací kola Lapierre s lanovkou zdarma. Využijte parádní poježdění v BikeParku Kopřivná, kterému dává jedinečnou podobu Kamil Tatarkovič. Pohodová a bezpečná zábava pro děti, rodiče, začátečníky i seniory je na několika tratích s označením Family a Single track. Pro velké a ještě větší „draky“ jsou zde tratě Freeride, Downhill. Na několika úrovních tras vyžití najdou všechny věkové kategorie a úrovně cyklistů. Součástí areálu Chaty Kopřivná pod…


S historickým velocipedem do Ždánic 23. srpna

Do letošního seriálu Krajem vína byla zařazena i jedna netradiční akce – Ždánický histopedál v zámeckém parku. Pokud vlastníte kolo s datem výroby do r. 1945, můžete se zúčastnit dopolední jízdy elegance v historickém kostýmu, nebo jen tak přijet s dětmi, pro které je připravena jízda zručnosti a další bohatý doprovodný program. Odpoledne pak čeká všechny cyklisty historické i současné společná jízda do Lovčic.


MEGAVALANCHE aneb zážitek na celý život

MEGAVALANCHE aneb zážitek na celý život Většina z vás si možná položí otázku: MEGA co? Megavalanche je extrémní hromadný závod na horských kolech, kdy v hlavním závodě jedete okolo jedné hodiny z kopce dolů společně s dalšími 300 závodníky.


Prázdninová Cykloturistika právě vychází

Prázdninová Cykloturistika právě vychází Pro páté vydání jsme připravili dámský cyklospeciál


Nová aero přilba Bell Star Pro

Nová aero přilba Bell Star Pro Na právě probíhající Tour de France byla představena novinka z produkce značky Bell, přilba Star Pro. Jejím zaměřením je stejně jako u konkurenčních značek, docílení minimálního odporu vzduchu, při současném zajištění potřebné ventilace.


V Rožnově se bude slavit 120. výročí založení KČT

Ve dnech 15.–17. srpna 2014 se bude slavit 120. výročí založení KČT v Rožnově pod Radhoštěm.