iVelo.cz Články

Přijeďte na nový bikerský závod do Znojma!

Přijeďte na nový bikerský závod do Znojma! Zasportujte si, ochutnejte burčák a víno, navštivte některý ze 77 divů města, užijte si koncert a podpořte dobrou věc. Lákavým nováčkem letošní termínové listiny největšího amatérského seriálu závodů na horských kolech – Kolo pro život je Znojmo Burčák Tour Kooperativy. Ten se jede hned první sobotu po prázdninách 6. 9. 2014. Je to novinka, kterou všichni netrpělivě očekávají, dlouho dopředu se na ni chystají celé rodiny. Kdo by se na jižní Moravu netěšil! Nádherná přívětivá a rovinatá krajina…


Rozjeď to s úsměvem

Rozjeď to s úsměvem V sobotu, dne 23. srpna 2014, se konal další ze závodů seriálu Kola pro Život, tentokrát v městečku pardubického kraje, známým především elitními vojenskými výsadkáři naší české armády. Jistě už každý pozná, že se jedná o město s názvem Chrudim. A tohoto závodu se pod záštitou stáje Specialized zúčastnily děti z dětského domova se školou přímo z Chrudimi, a s nimi přijel také jejich pedagogický doprovod, vychovatel, pan Štěpán Vrbovský. „Domluva s dětským domovem probíhala naprosto parádně,…


Beroun patřil o víkendu cyklistům

Beroun patřil o víkendu cyklistům V neděli 24. srpna 2014 se v Berouně konal sedmý ročník Cyklomaratonu Beroun, který byl už osmou zastávkou seriálu Mercedes-Benz Cyklomaraton. Vítězem hlavního závodu na 44 kilometrů se stal Martin Splítek, mezi ženami dominovala Milena Cesnaková.


Politické strany chtějí udržitelnou mobilitu

PRAHA – Iniciativa Auto*Mat v rámci projektu Vize 25 (1) obeslala politické strany s třemi otázkami ohledně dlouhodobější vize Prahy. Téměř všechny strany před komunálními volbami vzkazují, že o Praze uvažují nad rámec jednoho volebního období a vítají plán mobility, který by řešil všechny druhy dopravy společně. Iniciativa Auto*Mat bude cíle politických stran v oblasti dopravy a veřejného prostoru před volbami dále sledovat a vyhodnocovat.


Nový hardtail 27,5“ od Giantu

Nový hardtail 27,5“ od Giantu Těsně před začátkem výstavy Eurobike představila značka Giant novinku v nabídce na příští rok, model XtC Advanced SL 27.5“ na jehož podobě se podíleli jezdci tými Giant Pro XC.


Již tuto sobotu do Jistebnice

Již tuto sobotu do Jistebnice Galaxy Kenda Jistebnický Maraton, mistrovský závod Galaxy série 2014, bude hodnocen zvýhodněným bodováním do celkového pořadí. Jede se také jako Mistrovství České republiky v Bike-Golfu pro rok 2014 již tuto sobotu 30.8. v jihočeské Jistebnici.


Vylepšená přilba POC na Vueltě

Vylepšená přilba POC na Vueltě V neděli 24. Srpna byla na druhé etapě španělské Vuelty představena přilba POC Octal MIPS Eye Park. Ta byla vyvinuta na základě stávající přilby Octal s týmem Garmin-Sharp Pro Cycling.


Zlaté finále pro českou výpravu

Zlaté finále pro českou výpravu Historický úspěch dnes v čínském Nanjing zaznamenali naši mladí cyklisté, kteří vybojovali zlaté olympijské medaile v závodě štafet.


Cannondale spojil síly s Garminem

Přestože tým Cannondale letos opouštějí některé z jeho opor (Sagan, Basso), není důvod k panice. Pro příští rok totiž bylo ohlášeno velmi silné spojení tohoto výrobce kol s týmem Garmin Sharp. Více informací a složení týmu bude k dispozici v nejbližší době. (tz)


BikeGolf Championships přihlaste se

BikeGolf Championships přihlaste se Poslední srpnovou sobotu se v rámci Jistebnického Marathonu uskuteční mistrovství republiky v BikeGolfu. Pokračovat bude následující den na blízkém hřišti Čertovo Břemeno golfovou částí. Stále je možné zaregistrovat sebe i tým na www.bikegolf.cz