iVelo.cz Články

Závod pro drsňáky

Závod pro drsňáky Jedenáctý ročník závodu Wenger Czech Adventure Race odstartoval 20. srpna v deset hodin dopoledne z náměstí v Jeseníku, za sychravých 12 stupňů. Po úvodním prologu, kdy se čtyřčlenné týmy rozdělily na běžecké a bajkové dvojice a sbíraly kontroly po okolních kopcích, následovala již společná etapa na horských kolech.


Bell a Giro bezpečnější

Bell a Giro bezpečnější BRG Sports Partners, pod níž spadají i Bell a Giro, oznámila, že bude u těchto dvou značek nově využívat technologii MIPS (Multi-directonial Impact Protection System).


Milé dámy. Zažijte novou Eru

Milé dámy. Zažijte novou Eru Nová Era byla koncipována jako nejrychlejší a nejlehčí celoodpružené kolo pro ženy. Její bratr Epic je jediným celoodpruženým 29" kolem, které vyhrálo všechny dostupné tituly. Tým Specialized Women využil všech jeho silných stránek a přizpůsobil je potřebám ambiciózních cyklistek. Teď je jen na vás, milé dámy,jak vysoko míří vaše ambice. Era zrychlí cestu k nim, ať vede dlouhým stoupáním nebo klikatým sjezdem.


BGCH zná mistry republiky – Z bikového bláta do golfové louže

BGCH zná mistry republiky - Z bikového bláta do golfové louže Historicky první mistrovský titul v BikeGolfu získal golfový profesionál Petr Trčka. „Byl to nejvíc vydřený golf v mém životě“, zazněl i jeden z hlasů. „Ještě nikdy jsem nemusel v sobotu absolvovat mountainbikový marathon, abych se v neděli mohl postavit na první týčko k odpalu.“


Ohlédnutí za Craft 1000 Miles Adventure

Ohlédnutí za Craft 1000 Miles Adventure Extrémní ultramaraton Craft 1000 Miles Adventure 2014 skončil. Vůbec nejnáročnější závod svého druhu na starém kontinentu poznal své vítěze. Záměrně hovoříme v množném čísle – vítěz není jen jeden, ale všichni, kteří dosáhli cíle. Startovalo se, jako každý sudý rok, v nejzápadnějším cípu České republiky, konkrétně v městečku Hranice u Aše. Pod startovní oblouk se tento rok postavilo 117 závodníků – bikeři a bikerky, koloběžkáři, chodci. Každý jiný, ale všichni se stejným záměrem – vyhrát sami…


Jiří Ježek je po vážném pádu v nemocnici

Jiří Ježek je po vážném pádu v nemocnici Velmi vážná, mnohočetná zraněni utrpěl nejúspěšnější handicapovaný cyklista světa Jiří Ježek po pádu v silničním závodě mistrovství světa v americkém Greenville. Ke kolizi došlo v cilové rovince při hromadném spurtu. Jiří Ježek je v péči lekařů a vzhledem k rozsahu zranění byl uveden do umělého spánku. Ještě dnes večer se podrobí operaci.


Přijeďte na nový závod do Znojma!

Přijeďte na nový závod do Znojma! Zasportujte si, ochutnejte burčák a víno, navštivte některý ze 77 divů města, užijte si koncert a podpořte dobrou věc. Lákavým nováčkem letošní termínové listiny největšího amatérského seriálu závodů na horských kolech – Kolo pro život je Znojmo Burčák Tour Kooperativy. Ten se jede hned první sobotu po prázdninách 6. 9. 2014. Je to novinka, kterou všichni netrpělivě očekávají, dlouho dopředu se na ni chystají celé rodiny. Kdo by se na jižní Moravu netěšil! Nádherná přívětivá a rovinatá krajina…


Rozjeď to s úsměvem

Rozjeď to s úsměvem V sobotu, dne 23. srpna 2014, se konal další ze závodů seriálu Kola pro Život, tentokrát v městečku pardubického kraje, známým především elitními vojenskými výsadkáři naší české armády. Jistě už každý pozná, že se jedná o město s názvem Chrudim. A tohoto závodu se pod záštitou stáje Specialized zúčastnily děti z dětského domova se školou přímo z Chrudimi, a s nimi přijel také jejich pedagogický doprovod, vychovatel, pan Štěpán Vrbovský. „Domluva s dětským domovem probíhala naprosto parádně,…


Politické strany chtějí udržitelnou mobilitu

PRAHA – Iniciativa Auto*Mat v rámci projektu Vize 25 (1) obeslala politické strany s třemi otázkami ohledně dlouhodobější vize Prahy. Téměř všechny strany před komunálními volbami vzkazují, že o Praze uvažují nad rámec jednoho volebního období a vítají plán mobility, který by řešil všechny druhy dopravy společně. Iniciativa Auto*Mat bude cíle politických stran v oblasti dopravy a veřejného prostoru před volbami dále sledovat a vyhodnocovat.


Nový hardtail 27,5“ od Giantu

Nový hardtail 27,5“ od Giantu Těsně před začátkem výstavy Eurobike představila značka Giant novinku v nabídce na příští rok, model XtC Advanced SL 27.5“ na jehož podobě se podíleli jezdci tými Giant Pro XC.