iVelo.cz Články

Author Šela Marathon zlomí neuvěřitelný rekord v účasti dětí

Author Šela Marathon zlomí neuvěřitelný rekord v účasti dětí 15. ročník AUTHOR ŠELA MARATHONU zahájí v Lipníku nad Bečvou a na Helfštýně seriál Českého poháru XCM, v pátek 25.4. je uzávěrka přihlášek za základní startovné. Do 25.4. máte poslední možnost požádat o start z garantované pozice 1. startovní vlny na základě výkonnosti. K 22.4. registrují pořadatelé 1142 přihlášek na dospělý maraton a 433 dětí na Dětský AŠM, který se pojede v neděli 4. května v Přerově. V případě dobrého počasí se rýsuje překonání neskutečné hranice 600 dětí!


Parkovací věž pro kola také v Českých Budějovicích

Parkovací věž pro kola také v Českých Budějovicích Druhým městem vedle Hradce Králové, které se rozhodlo zpříjemnit svým občanům úschovu kol na jejich cestě do práce, za úřady, nákupy i zábavou, budou České Budějovice. Věž by měla vypadat podobně jako ve východočeském městě, tedy jako ocelová konstrukce ve tvaru osmiúhelníku se skleněnou výplní, do které se vejde až 116 kol.


Cyklosvítání, závod v ulicích Prahy

Cyklosvítání, závod v ulicích Prahy další ročník netradičního závodu v ulicích Prahy zná termín. Budete si ale muset sakramentsky přivstat. Anebo ještě lépe – jít na to rovnou z večerní party. Cyklosvítání je pro někoho orientační závod ve městě, pro jiné společensko-sportovní událostí.


Cykloprůvodce po Labské stezce v češtině

Cykloprůvodce po Labské stezce v češtině Vůbec poprvé vychází oficiální průvodce po Labské stezce podél celé 1230 kilometrů dlouhé trasy od pramene Labe až po Severní moře. Cykloprůvodce nabízí tipy na hlavní atrakce, služby pro cyklisty, přívozy či turistická informační centra podél stezky.


S kolem tramvají nově i dopoledne

S kolem tramvají nově i dopoledne S příchodem dubna vstoupily v platnost některé změny v cestování s kolem v městské hromadné dopravě. Zatím tedy ve zkušebním provozu.


Přihlaste se do soutěže Do práce na kole

Přihlaste se do soutěže Do práce na kole Už přes tři tisíce lidí se zaregistrovalo do motivační soutěže Do práce na kole, která se snaží rozpohybovat zaměstnance a přimět je k jízdě na kole. Možnost sestavit tým a vyplnit registrační formulář mají lidé až do konce dubna, zbývá tedy posledních čtrnáct dní. Jezdit se bude dokonce v devatenácti městech, k původním sedmnácti přibyly ještě Opava a Karviná.


Z Mexika rovnou do Plzně

Z Mexika rovnou do Plzně Druhý díl GIANT LIGY přilákal do Plzně na start celou řadu zvučných jmen domácího pelotonu. Sportovní areál SKP Rapid Plzeň pak vyšperkoval svojí účastí zlatý paralympionik Jiří Ježek (DAS – DURATEC). Do Plzně tak přivezl ukázat svojí formu a ještě horké stříbro z mexického mistrovství světa.


Hřebíky proti cyklistům v Dolních Břežanech a na Točné

Hřebíky proti cyklistům v Dolních Břežanech a na Točné Až se pojedete projet do Dolních Břežan a na pěšiny kolem Točné, je možné, že budete překvapeni nanadálým útokem neznámého odpůrce cyklistů. Ten se totiž rozhodl znepříjemnit projíždějícím jejich trasu. Nastražil na nic netušící cyklisty nebezpečné pasti v podobě několika řad hřebíků zatlučených do kořenů stromů. Hřebíky měly upilované hlavičky, tak aby se jejich duše stala nezalepitelným řešetem. Hřebíky jsou samozřejmě zakryty listím, takže je jen těžko objevíte. Obecní úřad na tuto…


V terénu nebo na silnici, ale v Rakousku vždy komfortně

V terénu nebo na silnici, ale v Rakousku vždy komfortně Cyklistická dovolená pro bikery i silničáře


Děti budou soutěžit v deseti městech

Děti budou soutěžit v deseti městech Od dubna do června 2014 se po celé republice konají cyklistické závody TOUR DE KIDS pro děti s bohatým doprovodným programem. Nejsou pro profesionály z řad klubů, ale pro ty děti, které mají zájem si přijít vyzkoušet profesionální trať a užít si příjemné odpoledne společně s ostatními dětmi. Startovat může opravdu každý, a kdo nechce, může se přijít pobavit a strávit příjemné odpoledne, třeba s klaunem Čiko.