iVelo.cz Články

Pohled od minulosti do budoucnosti, to je Marin 2018

Pohled od minulosti do budoucnosti, to je Marin 2018 Marin psal historii sportovního MTB, v devadesátých letech vozil své jezdce k vítězstvím ve Světovém poháru. Dnes hledí do budoucnosti pomocí celoodpruženého modelu Wolf Ridge. Kolo Team Marin z 92. roku a ještě o pět let starší Eldridge Grade přivezl Oldřich Mesároš na prezentace novinek 2018. A také již zmíněný Wolf Ridge.


Fanda jede 111 hodin pro Terezku

Fanda jede 111 hodin pro Terezku Ve dnech 1. – 5. srpna 2017 se v Praze uskuteční Cyklo Maraton 111 hodin, propojující handicapované osoby s lidmi bez zdravotního postižení. Součástí jednoho ze soutěžních týmů je úspěšný handicapovaný cyklista – ambasador projektu SPORT POMÁHÁ – František Hrstka, který pojede společně s týmem společnosti Business Lease 111 hodin na podporu veřejné sbírky pro osmnáctiletou Terezku s vážnými zdravotními následky po prodělaném onkologickém onemocnění.


Krušnoton již a dva týdny

Krušnoton již a dva týdny Je to již osm let, co zazněl v Krupské ulici poprvé startovní výstřel Krušnotonu. Za velmi nepříznivého počasí vyrazilo tehdy na dvě trasy (150 a 250 km) nového a neznámého maratonu 159 skalních příznivců silniční cyklistiky, z nichž úctyhodných 124 závodníků protnulo v nelidských podmínkách cílovou pásku u Sportovní haly na Stínadlech. Byl to nečekaně krušný ročník – extrémní, a Krušnoton jím začal psát od roku 2010 svůj nezapomenutelný a dnes již legendární příběh.


Bike Babí léto už za měsíc!

Bike Babí léto už za měsíc! Již jen měsíc zbývá do startu 16. ročníku mezinárodního MTB marathónu Bike Babí léto, které se uskuteční 19. 8. 2017 na Kristýně v Hrádku nad Nisou u Liberce. Je až k neuvěření, že se tento rodinný horský marathón, založený v roce 2002 v Chrastavě místním bikovým nadšencem Petrem Cinkánem, koná nepřetržitě až do dnešních dnů. Přes značná úskalí při organizaci (povodně, přesuny zázemí, finanční podpora, obměna realizačního týmu aj.) se snažíme pomyslnou laťku kvality závodu posouvat každým…


Mavic Deemax – kola i boty

Mavic Deemax - kola i boty Mavic je jedna z mála značek, která by ostatním mohla o dlouhých večerech vyprávět o historii kol od roku 1889, tehdy právě ona začala.


Bobovka Cup – náhradní trenky s sebou!

Bobovka Cup - náhradní trenky s sebou! Uskupení DH-FR racing Tanvald pořádá 29. 7. 2017 jubilejní pátý ročník bikového závodu v jedinečné lokalitě bývalé bobové dráhy – Bikepark Bobovka. „Pro letošní ročník platí heslo #nahradnitren­kysebou, protože věříme, že tento závod bude stát opět za to! Návštěvníci nebudou ochuzeni o následný doprovodný program, páteční tréninkové jízdy a warm up party s DJs,“ říká za pořadatele Václav Musil. A dodává, že…


Velká cena Prahy na horských kolech zve do sedel!

Velká cena Prahy na horských kolech zve do  sedel! V sobotu 22. července odstartuje z dostihového závodiště ve Velké Chuchli již osmý díl Kolo pro život 2017, 18. ročník seriálu tak vstoupí do své druhé poloviny. Cvalové a klusácké dostihy pro tento jeden jediný den v roce nahradí jezdci na horských kolech v rámci největší pražské MTB akce pro veřejnost: Praha – Karlštejn Tour České spořitelny, která se třetím rokem pojede s podtitulem Velká cena Prahy na horských kolech. O nesmírné popularitě bikerské akce svědčí i rok od roku narůstající…


Nepropásni soutěž s Krakonošovým cyklomaratonem

Nepropásni soutěž s Krakonošovým cyklomaratonem Jsi závodník, fanoušek, dětský závodník nebo doprovod závodníka? Vyfoť se v přípravě na Krakonošův cyklomaraton. Přijeď na naše závody. Buď kreativní. Zašli Pohlednici Online a vyhraj originální dres pro vítěze závodu. Jedinečná možnost stát se majitele dresu pro pár vyvolených.


Markéta Peggy Marvanová vyhrála americký Tour Divide.

Markéta Peggy Marvanová vyhrála americký Tour Divide. Markéta byla navíc letošní nejmladší účastnice závodu o délce 4418 km – Tour Divide. Závod jela podruhé, ale letos se stala absolutní vítězkou ženské kategorie. Je první Evropankou, která tento závod vyhrála. Po Spojených Státech a Austrálii má i Česká Republika v tomto závodě vítězku v ženské kategorii.


Brumovský Charity Jam voní člověčinou

Brumovský Charity Jam voní člověčinou Druhou červencovou sobotu praskal valašský bikepark města Brumov-Bylnice ve švech. Již poosmé tu předváděli nejlepší jezci kategorie „park“ z Česka, Slovenska i ze zahraničí svoji představivost a zručnost. Závod byl ovšem vším možným jen ne tuctovým. Hlavní roli totiž na této „přehlídce lidskosti“ hrály rodiny s postiženými dět­mi.