iVelo.cz Články

Nový závod na Šumavě

Nový závod na Šumavě Triatlon klub Klatovy, pořadatel maratonu AUTHOR Král Šumavy, připravil pro bikery a bikerky zcela novou akci s názvem Pancířské stráně. Filozofií závodu je ukázat cyklistům závody nedotčený kout Šumavy, kde podzim vytváří krásné prostředí a barevnou kulisu pro bikování. Zázemí pořadatelé a závodníci našli v hotelu Belveder, který je známý výrobou vlastního piva ověnčeného mnoha oceněními v soutěžích malých pivovarů v rámci celé České republiky.


LISTOPADOVÉ VELO v prodeji!

LISTOPADOVÉ VELO v prodeji! Nový seriál Čeští rámaři, jednokolka jako sportovní disciplína a mnohem víc. Ochutnejte z obsahu právě teď a tady.


Jiří Novák vyhrál Brasil Ride

Jiří Novák vyhrál Brasil Ride Vynikající úspěch se podařil Jiřímu Novákovi, který dokázal společně s Hansem Beckingem vyhrát náročný etapový závod Brasil Ride, považovaný za druhý nejtěžší MTB etapový závod světa, hned po Cape Epic.


Oslavili jsme státní svátek bike/vlakem

Oslavili jsme státní svátek bike/vlakem Volný den, jako darovaný a předpověď přívětivá, rozhodli jsme se oslavit den založení Československa cestou napříč krajinou (budeme používat české výrazy, když je ten náš národní svátek, tedy žádné cross-country.) Jen neplést s dnem České státnosti, který se slaví přesně o měsíc dřív.


Na kole na Pražské věže na Dušičky

Na kole na Pražské věže na Dušičky Praha má mnoho jedinečných míst s úžasnou vyhlídkou na město – Petřín, Pražský hrad, Týnský chrám, Národní muzeum, Novoměstskou radnici, Vítkov, věž Žižkovského vysílače. Abyste si ve věžích udělali trochu jasno a zároveň prožili bezva den, je tu hra Pražské věže. Je určena pro každého – studenty, rodiče s dětmi, sportovce i náhodné návštěvníky Prahy. Start a prezentace je v neděli 2. listopadu od 10 hodin na nádvoří Novoměstské radnice.


rozhovor: Tejchman, Čep a české enduro 2014

rozhovor: Tejchman, Čep a české enduro 2014 Od včerejška je v prodeji listopadové vydání časopisu Velo, v němž mimo jiné najdete zhodnocení domácí enduro sezony. Jako doplněk k němu (či pozvánku) jsme připravili rozhovory s předními domácími jezdci, jimž jsme pokládali stejné otázky. Názory a postřehy Jiřího Fikejze a Michala Prokopa, nyní jsou na řadě Přemek Tejchman a Pavel Čep – méně výřeční, a proto pěkně pospolu.


Giant Winter Trans Brdy jubilejní

Giant Winter Trans Brdy jubilejní Vážení sportovní přátelé, letošní ročník našeho zimního závodu, který se pojede v sobotu 15.11.2014, bude mít o něco slavnostnější atmosféru. Na návsi v Letech u Prahy se sejdeme již podesáté.


Král Šumavy v mezinárodní sérii

Král Šumavy v mezinárodní sérii Tradičně poslední květnovou sobotu bude v Klatovech odstartován již 22. ročník cyklomaratonu Author Král Šumavy MTB, Memoriál Františka Šraita. Pořadatelský tým již nyní připravuje vše nezbytné, aby se účastníci cítili v našem městě stejně příjemně jako v letech předchozích. Jednu z novinek můžeme prozradit již nyní. Poprvé ve své historii totiž vstupuje tato akce do mezinárodní série MTB maratonů MarathonMan Europe.


Novinky z Krakonošova

Novinky z Krakonošova Letošní ročník ČEZ Krakonošova maratonu si díky své úspěšnosti jistě vybojoval místo mezi akcemi, které byste rádi absolvovali příští sezónu. Kromě pevného data konání, stanoveného na 1. srpna 2015 vězte, že jeho pořadatelé pracují aktivně i na jeho vyšší atraktivitě.


rozhovor: Michal Prokop a české enduro 2014

rozhovor: Michal Prokop a české enduro 2014 Už dnes vychází listopadové vydání časopisu Velo, v němž mimo jiné najdete zhodnocení domácí enduro sezony. Jako doplněk k němu (či pozvánku) jsme připravili rozhovory s předními domácími jezdci, jimž jsme pokládali stejné otázky. Po Jiřím Fikejzovi přichází „do zpovědny“ Michal Prokop.