iVelo.cz Články

Jiří Ježek utrpěl velmi vážný pád a je v nemocnici

Velmi vážná, mnohočetná zraněni utrpěl nejúspěšnější handicapovaný cyklista světa Jiří Ježek po pádu v silničním závodě mistrovství světa v americkém Greenville. Ke kolizi došlo v cilové rovince při hromadném spurtu. Jiří Ježek je v péči lekařů a vzhledem k rozsahu zranění byl uveden do umělého spánku. Ještě dnes večer se podrobí operaci. O vývoji situace a aktualním zdravotním stavu mnohonasobného paralympijského vitěze a mistra světa vás budeme informovat.


BGCH – Z bikového bláta do golfové louže

BGCH - Z bikového bláta do golfové louže Historicky první mistrovský titul v BikeGolfu získal golfový profesionál Petr Trčka. „Byl to nejvíc vydřený golf v mém životě“, zazněl i jeden z hlasů. „Ještě nikdy jsem nemusel v sobotu absolvovat mountainbikový marathon, abych se v neděli mohl postavit na první týčko k odpalu.“


Přijeďte na nový bikerský závod do Znojma!

Přijeďte na nový bikerský závod do Znojma! Zasportujte si, ochutnejte burčák a víno, navštivte některý ze 77 divů města, užijte si koncert a podpořte dobrou věc. Lákavým nováčkem letošní termínové listiny největšího amatérského seriálu závodů na horských kolech – Kolo pro život je Znojmo Burčák Tour Kooperativy. Ten se jede hned první sobotu po prázdninách 6. 9. 2014. Je to novinka, kterou všichni netrpělivě očekávají, dlouho dopředu se na ni chystají celé rodiny. Kdo by se na jižní Moravu netěšil! Nádherná přívětivá a rovinatá krajina…


Rozjeď to s úsměvem

Rozjeď to s úsměvem V sobotu, dne 23. srpna 2014, se konal další ze závodů seriálu Kola pro Život, tentokrát v městečku pardubického kraje, známým především elitními vojenskými výsadkáři naší české armády. Jistě už každý pozná, že se jedná o město s názvem Chrudim. A tohoto závodu se pod záštitou stáje Specialized zúčastnily děti z dětského domova se školou přímo z Chrudimi, a s nimi přijel také jejich pedagogický doprovod, vychovatel, pan Štěpán Vrbovský. „Domluva s dětským domovem probíhala naprosto parádně,…


Politické strany chtějí udržitelnou mobilitu

PRAHA – Iniciativa Auto*Mat v rámci projektu Vize 25 (1) obeslala politické strany s třemi otázkami ohledně dlouhodobější vize Prahy. Téměř všechny strany před komunálními volbami vzkazují, že o Praze uvažují nad rámec jednoho volebního období a vítají plán mobility, který by řešil všechny druhy dopravy společně. Iniciativa Auto*Mat bude cíle politických stran v oblasti dopravy a veřejného prostoru před volbami dále sledovat a vyhodnocovat.


Nový hardtail 27,5“ od Giantu

Nový hardtail 27,5“ od Giantu Těsně před začátkem výstavy Eurobike představila značka Giant novinku v nabídce na příští rok, model XtC Advanced SL 27.5“ na jehož podobě se podíleli jezdci tými Giant Pro XC.


Vylepšená přilba POC na Vueltě

Vylepšená přilba POC na Vueltě V neděli 24. Srpna byla na druhé etapě španělské Vuelty představena přilba POC Octal MIPS Eye Park. Ta byla vyvinuta na základě stávající přilby Octal s týmem Garmin-Sharp Pro Cycling.


Zlaté finále pro českou výpravu

Zlaté finále pro českou výpravu Historický úspěch dnes v čínském Nanjing zaznamenali naši mladí cyklisté, kteří vybojovali zlaté olympijské medaile v závodě štafet.


Cannondale spojil síly s Garminem

Přestože tým Cannondale letos opouštějí některé z jeho opor (Sagan, Basso), není důvod k panice. Pro příští rok totiž bylo ohlášeno velmi silné spojení tohoto výrobce kol s týmem Garmin Sharp. Více informací a složení týmu bude k dispozici v nejbližší době. (tz)


BikeGolf Championships přihlaste se

BikeGolf Championships přihlaste se Poslední srpnovou sobotu se v rámci Jistebnického Marathonu uskuteční mistrovství republiky v BikeGolfu. Pokračovat bude následující den na blízkém hřišti Čertovo Břemeno golfovou částí. Stále je možné zaregistrovat sebe i tým na www.bikegolf.cz