Úvod » Zprávy » Bleskovky » Film Heřman – Cesta za snem
Bleskovky

Film Heřman – Cesta za snem

Přesně týden poté, co Vítězný oblouk na pařížském Náměstí Charlese de Gaulla uvítal dojezd nejtěžšího cyklistického závodu světa Tour de France, byl tento slavný monument svědkem dalšího sportovního triumfu. V sobotu 1. srpna 2009 pod jeho majestátní oblouk dorazil český handbiker Heřman Volf. Na trase Praha – Paříž ujel za sedmnáct dnů 1355 kilometrů. Toto konstatování sice informuje o obdiv vzbuzujícím výkonu handicapovaného amatérského sportovce, nicméně neříká nic o zákulisí tohoto činu. Nic o mozaice poskládané z pevné vůle, z kamarádství, z odmítnutí podrobit se nepřízni osudu, ale také z touhy dokázat podobně postiženým lidem, že životní sny nemusejí definitivně skončit usednutím na invalidní vozík.

Film průběžně, už od roku 2006, natáčel producent a režisér Miloslav Doležal, Heřmanův spolužák ze střední školy a dlouholetý kamarád. Tři roky zpracovával postřehy z Heřmanova života a ze zákulisí přípravy a samotné jízdy. Film vypráví o touze a vůli, které vedou handicapovaného člověka v jeho životní cestě, co pro Heřmana znamená rodina, kamarádi, kolegové a přátelé, jak reflektuje tragickou událost, která mu změnila život, kam směřuje a jaké má cíle. Originální hudbu pro film složil Michal Pavlíček a zvuková postprodukce je dílem Jiřího Klenky.

Premiéra 88minutového filmového dokumentu se uskuteční tuto středu 20. ledna ve 20.30 hod v kině Bio Oko v Praze. Pokud byste se chtěli zhlédnout tento film, je třeba si udělat rezervaci na telefonním čísle 603 150 887 nebo e-mailem na bartova@mildproduction.com. Více informací také na www.cestazasnem.cz.

(sch)
Foto: Lubomír Tükör a archiv Heřmana Volfa

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře