Úvod » Zprávy » Bleskovky » Merida Bike Vysočina je za dveřmi
Bleskovky

Merida Bike Vysočina je za dveřmi

O víkendu 27. a 28. června se uskuteční druhý ročník mezinárodního cyklistického festivalu Merida Bike Vysočina. Víkend s horskou cyklistikou v Novém Městě na Moravě je specifický právě tím, že jeho program v sobě ve dvou dnech kloubí všechny moderní podoby horské cyklistiky: maraton na 40 a 80 km na atraktivních tratích po nejmalebnějších lokalitách Vysočiny, MTB sprint nebo olympijskou disciplínu cross-country.

Jednotlivé disciplíny jsou určeny jak hobby jezdcům, tak i profesionálům absolutní domácí i světové elity. Součástí festivalu je i bohatý doprovodný program s koncerty kapel Support Lesbiens, Vypsaná Fixa, freestylovou exhibicí Michala Matyse nebo dětským cyklodopolednem s Michalem Nesvadbou.
Samozřejmostí je i komplexní zázemí s rozsáhlou prodejní expozónou, zázemím dětské školky nebo speciální Merida Bike Vysočina restaurací s širokou nabídkou jídel a nápojů. „Snažíme se v Novém Městě budovat závod světové extratřídy, který si v ničem nezadá s profesionalitou vrcholných akcí jiných sportovních odvětví,” vysvětluje záměry pořadatelů generální manažer festivalu Ján Svorada. Náš historicky nejúspěšnější cyklista dobře zná podobu vrcholných světových akcí, jako jsou Tour de France nebo Giro d´Italia.

Termín: 27. – 28. června
Místo: areál Ski, Nové Město na Moravě
Více informací a přihlášky na www.bikevysocina.cz

 

Bohatá nabídka dárků a služeb ke startovnému
Pokud se přihlásíte na některý ze maratonů zařazených do Merida Bike Vysočina, čeká na vás letos v ceně startovného dárek v podobě originálního šátku Buff přímo ze španělské továrny výrobce v hodnotě 400 Kč. Ve startovném jsou dále zahrnuty následující služby:
– poukaz na teplé jídlo a pití v cíli
– nealkoholické pivo Birrell
– vstupenku na sobotní odpolední program: závod ve Sprintu elitních bikerů, koncerty kapel Support Lesbiens a Vypsaná Fixa, afterparty s revivalovou kapelou Mixair
– parkovné
– ubytování v Merida Bike Vysočina kempu od pátku do neděle (200m od centra závodů)
– úschovna kol (v centru závodů)
– značkový servis ParkTool USA a DT Swiss

 

Videa z loňského ročníku najdete zde (maraton) a zde (sprint a XC). 

Rudolf Hronza

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře