Boudný vítězem Evropského poháru XC!

24.7.2001
<p>Finále letos nově pořádaného Evropského poháru v cross-country se sice koná až na konci září ve francouzském Annecy, ovšem již nyní, po víkendovém třetím závodě v italském Val di Sole (21.-22. 7.) je jasné, že Česká republika má celkového vítěze v kategoirii do 23 let. Pavel Boudný (Rocky Bikes), který závodí v této kategorii teprve první rok (!), totiž dva závody vyhrál (Sigirswill, Val di Sole) a jednou dojel druhý (Graz), a tak má spočítáno, že celkově již nemůže být předstižen.</p>

Skvěle mají ‚rozjetý‘ Evropský pohár i další naši reprezentanti. V třiadvacítce se daří také Vránovi (4. celkově), bohužel v Itálii chyběl Vokrouhlík, vítěz prvního závodu, který po zlomenině malíčku na noze raději EP vynechal, aby byl fit pro domácí šampionát a mistrovství Evropy, které se koná v srpnu v německém St. Wendelu. Radim Kořínek v elitní kategorii sice pro nachlazení nedokončil (do startu víkendového mistrovství republiky v Teplicích – 28. – 29. 7. – by měl být v pořádku), celkově však stále figuruje na třetím místě, protože řada závodníků se zúčastnila jen vybraných závodů (v Sigirswillu vyhrál Švýcar Sauser, ve Val di Sole – součást Italského poháru – Francouz Martinez) a nemá tak dostatek bodů.
Mezi juniory, kde je největší konkurence, se neztrácejí Talavašek (celkově 5.) a Schwarz (9.), Pavla Havlíková dokonce vede pořadí juniorek! V ženské soutěži sice Kateřina Hanušová chyběla v prvním závodě, ale po druhém místě ve Val di Sole (porazila ji jen bývalá mistryně světa, Francouzka Leboucherová) se posunula už na páté místo průběžného pořadí (10. I. Bublová). Škoda, že Hanušová, která studuje v USA, se hned po mistrovství republiky vrací do zámoří a nebude nás tak reprezentovat na ME. Ve hře je však její start na mistrovství světa v coloradském Vailu, kam to nemá zase tak daleko. Finále Evropského poháru se koná až po skončení mistrovství světa prakticky na závěr sezony, 29. – 30. září v Annecy (Fr.).