Úvod » Zprávy » Bleskovky » XTERRA LAKE TAHOE: Jan Řehula na desátém místě
Bleskovky

XTERRA LAKE TAHOE: Jan Řehula na desátém místě

V pohoří Sierra Nevada se jelo mezinárodní mistrovství USA, které je zároveň předposledním závodem série závodů XTERRA Global Tour, závodníky již čeká pouze historicky deváté mistrovství světa XTERRA.

Z vítězství se radoval stále ještě úřadující mistr světa Eneko Llanos (ESP) před Sylvainem Dodetem (FRA) a Josiahem Middaughem (USA). Mezi ženami brala potřetí titul mistra USA Jamie Whitmore, bylo to její dvacáté vítězství v závodě XTERRA.

Ani český reprezentant Jan Řehula si nevedl špatně. Po plavání byl na třetím místě za Kerry Classenem a Llanosem, ale cyklistická část mu nevyšla podle přestav. Za nejlepšími zaostal o devět minut a propadl se na 12. pozici. Řehula se dotáhl šestým nejlepším časem běhu na celkové desáté místo.

„Byl to určitě fyzicky nejnáročnější závod mé dosavadní kariéry.“ Vzkázal Jan Řehula. „I když jsem před závodem mířil v úvahách na vyšší posty, trenér je s výkonem relativně spokojen. Byla to určitě skvělá generálka na říjnové MS.“

Mistrovství světa se jede 24. října na havajském ostrově Maui, představí se zde nejlepší závodníci ze 78 kvalifikačních závodů v Rakousku, Kanadě, ČR, Německu, Holandsku, Novém Zélandu, Saipanu, Itálii, JAR, Japonsku a USA.

Výsledky XTERRA USA Championship: http://www.xterraplanet.com/…4overall.htm

NISSAN XTERRA USA Championship Series:

  1. Sylvain Dodet /FRA/ – 200 bodů
  2. Josiah Middaugh /USA/ – 182
  3. Conrad Stoltz /RSA/ – 180
  4. Nicolas Lebrun /FRA/ – 172
  5. David Henestrosa /ESP/ – 145
  1. Jamie Whitmore /USA/ – 200
  2. Melanie McQuaid /CAN/ – 190
  3. Candy Angle /USA/ – 164
  4. Janae Deverell /USA/ – 151
  5. Lynley Allison /USA – 150

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře