Úvod » Zprávy » Hlavní zprávy » Již tuto sobotu do Jistebnice
Hlavní zprávy

Již tuto sobotu do Jistebnice

Galaxy Kenda Jistebnický Maraton, mistrovský závod Galaxy série 2014, bude hodnocen zvýhodněným bodováním do celkového pořadí. Jede se také jako Mistrovství České republiky v Bike-Golfu pro rok 2014 již tuto sobotu 30.8. v jihočeské Jistebnici.

Trasa závodu vede členitou krajinou Jistebnické vrchoviny, mimo jiné s výjezdem na její nejvyšší vrchol, Javorovou skálu (723 metrů nad mořem). Pojede se po loukách, lesních cestách, divokou přírodou i hlubokými lesy. Především milovníci zimních sportů uvítají průjezd Sportrelax centrem Monínec, který si vzhledem k překonávanému převýšení budou mít čas pořádně prohlédnout.

Připraveny budou opět dvě trasy, jedna krátká na jeden okruh (32 km, převýšení 818 metrů) a druhá delší vypsaná na dva okruhy (64 km, 1636 metrů). Delší závod odstartuje v 11.30, kratší pak v pravé poledne. Již od 10.00 hodin budou navíc v Jistebnici probíhat vložené závody dětí.

V jižních Čechách se o nadcházejícím víkendu koná mistrovství ČR v „Bike-golfu“, a to ve dnech 30. a 31. srpna 2014. Obě části tohoto netradičního klání se konají pouhých pár kilometrů od sebe. Tedy – jejich start je takto blízko. Protože závodníci v rámci cyklistické etapy ujedou téměř 50 km, určitě se od golfového hřiště na Čertově Břemeni výrazně vzdálí. Celá akce je dvoudenní – první den se jedou v Jistebnici kola, druhý den se v Alenině Lhotě odehraje golfové kolo. Zúčastnit se může každý, kdo je registrovaným členem ČGF a uhradil startovné ve výši 1.850 Kč za obě kola (zahrnuje servis pro závodníky, občerstvení apod. Maximální kapacita mistrovství je 96 závodníků.

Pro první tři v každé kategorii budou připraveny věcné ceny. Na řadu přijde opět i losování účastnické tomboly, kde je letos šance vyhrát zapůjčení osobního automobilu Subaru na víkend.

Další info: www.galaxy-serie.cz

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře