Úvod » Zprávy » Hlavní zprávy » Kulhavý zůstává v terénu
Hlavní zprávy

Kulhavý zůstává v terénu

Na tiskové konferenci uspořádané dnes dopoledne v Průhonicích oznámili olympijský vítěz v cross-country Jaroslav Kulhavý a jeho manažer Zdeněk Loffelmann, že snahy o získání profesionální smlouvy v některém ze silničních týmů Pro Tour nespěly ke zdárnému závěru v optimálním čase a tak se oba rozhodli prodloužit smlouvu s továrním týmem Specialized a pokračovat v kariéře bikera i pro další olympijský cyklus.

Pozvaným novinářům, kteří ještě minutu před započetím tiskovky spekulovali o tom, jaký silničářský tým se jedná, tak trochu spadly hračky do kanálu. Kulhavý podepsal se Specializedem dvouletý kontrakt s opcí na další dva roky, přičemž si finančně nepochybně výrazně polepší. Jeho hodnocení bude hodně závislé na výsledcích, což by mělo rozptýlit obavy majitele Specializedu Mika Sinyarda o Jardovu dostatečnou motivaci. Loffelmann odmítl prozradit, jaký silniční tým měl o Kulhavého zájem, své rozhodnutí se jeho představitelům chystá oznámit až dnes v odpoledních hodinách a až poté zveřejnit o jakým tým se jednalo. Hovoří se o tom, že probíhala jednání s Patrickem Lefeverem o případném angažmá v Omega Pharma Quickstep, avšak Kulhavý chtěl mít jasno již před svým odjezdem na první letošní soustředění na Kanárských ostrovech a chtěl tím ukončit dlouho trvající nervozitu.

Důvodů, proč Kulhavý zůstane v terénu zaznělo hodně – od nejistoty v silničním pelotonu z důvodu dopingových kauz až po nejistou roli v početném týmu, tím největšíím důvodem ale nepochbně je nedostatek času pro další jednání, která započala až po mistrovství světa. Všichni vítají, že Kulhavý bude mít především klid a jistotu a že bude nadále reprezentovat značku s velkým S. „Nevylučuji, že se po olympiádě v Riu pokusím získat angažmá třeba v nějakém méně významném francouzském týmu, který by mi zaručil start na Tour de France, abych si mohl splnit svůj cyklistický sen“, dodal Kulhavý.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře