Úvod » Zprávy » Bleskovky » Cykloturistika jako kniha
Bleskovky

Cykloturistika jako kniha

Tentokrát nejde o náš časopis, ale o knihu se stejnojmenným názvem s podtitulem Současný stav a perspektivy v České republice. Autorem je koordinátor Nadace Partnerství Daniel Mourek, uznávaný odborník na oblast cykloturistiky.
Je první vydanou knihou Nakladatelství CzechTourism, která bude součástí celé knižní edice, jejíž jednotlivé tituly by pokrývaly aktuální témata v oboru cestovního ruchu. Kniha není průvodcem cykloturistů, nenabízí tipy na výlety ani popis cyklostezek, jejich topografii nebo vzdálenosti, přesto je výjimečná záběrem zpracovaných témat.

Vznik knihy byl iniciován nedostatkem takto zaměřených prací a častými dotazy, které na agenturu CzechTourism směřovaly právě ze strany studentů a veřejnosti. Publikace se zaměřuje na tradiční témata, jako jsou například typologie stezek, evropská síť cyklotras EuroVelo, řeší problematiku financování, značení a přehled cyklotras, seznamuje s typologií cykloturistů v České republice a s výsledky monitoringu stezek. Současně nabízí i pohled na nové projekty v oblasti cykloturistiky. Autoři publikace se neomezují pouze na definice a popis problematiky, ale navrhují i postup a strategii, která by vedla ke zlepšení a upevnění postavení odvětví cykloturistiky v České republice.
Knihu si lze objednat na http://vyzkumy.czechtourism.cz/index.php?… za 340 Kč.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře