Úvod » Zprávy » Bleskovky » Fantastické sólo vrchaře ve větrné klasice
Bleskovky

Fantastické sólo vrchaře ve větrné klasice

Vítězem 95. ročníku závodu Paříž – Tours, který je předposledním závodem Světového Poháru UCI 2001, se překvapivě nestal žádný sprinter, ale vrchař. A to ne vrchař jen tak nějaký, byl jím Francouz Richard Virenque (Domo – Farm Frites), který se v srpnu vrátil na scénu profesionální cyklistiky poté co si odpykal trest udělený v souvislosti s dopingovou aférou týmu Festina v roce 1998. Druhé místo v závodě obsadil Španěl Oscar Freire (Mapei – Quick Step) a prokázal tak před světovým šampionátem, který už dokázal jednou vyhrát, obstojnou formu. Třetí místo patřilo německému sprintérskému esu Eriku Zabelovi (Telekom).

Virenque spolu s Francouzem Jacky Durandem (La Francaise des Jeux) odjeli pelotonu na 12. km z celkových 254,5 km a podařilo se jim najet na peloton až 18 minut. Hlavní skupina se probrala až 70 km před cílem a to už bylo trochu pozdě. Hlavní skupině se sice dařilo rychle stahovat náskok obou uprchlíků, ale Virenque 8 km před cílem „opustil“ Duranda a povedlo se mu nakonec dojet 2 vteřiny před hlavní skupinou po ohromujícím, 242 km dlouhém úniku. Balík naplno se valících jezdců nebyl v posledních kilometrech schopen stáhnout již jen pár zbývajících vteřin na doslova šíleného Virenqua.
Vítězství v závodě nemá pro 31 letého Francouze žádný význam z hlediska umístění ve Světovém poháru, do kterého není zařazen. Mnohem větší význam může mít vítězství pro jeho sebedůvěru před MS v Lisabonu i v otázkách pokračování jeho kariéry.
Před posledním závodem Světového poháru, kterým je Giro di Lombardia konané 20. října, jsou ve hře dva kandidáti na celkové prvenství ve Světovém Poháru – Erik Zabel (Telekom) a Erik Dekker (Rabobank).

Výsledky:

  1. VIRENQUE Richard (F), DOMO-FARM FRITES; 6:58:32
  2. FREIRE GOMEZ Oscar (Sp), MAPEI-QUICK STEP; 0:02
  3. ZABEL Erik (G), TEAM DEUTSCHE TELEKOM
  4. HUSHOVD Thor (Nor), CRÉDIT AGRICOLE
  5. HAUPTMAN Andrej (Slo), TACCONI SPORT-VINI CALDIROLA
  6. VAINSTEINS Romans (Lat), DOMO-FARM FRITES
  7. PETACCHI Alessandro (I), FASSA BORTOLO
  8. KIRSIPUU Jaan (Est), AG2R PRÉVOYANCE
  9. EECKHOUT Nico (B),LOTTO ADECCO
  10. SPRUCH Zbigniew (Pol), LAMPRE DAIKIN
  11. PAOLINI Luca (I), MAPEI-QUICK STEP
  12. MIKHAILOV Guennadi (Rus), LOTTO ADECCO
  13. DEKKER Erik (Nl),RABOBANK
  14. PLANCKAERT Jo (B),COFIDIS, Crédit par téléphone
  15. TCHMIL Andrei (B),LOTTO ADECCO
  16. LODA Nicola (I), FASSA BORTOLO
  17. PIZIKS Arvis (Lat), TEAM CSC TISCALI
  18. IVANOV Serguei (Rus), FASSA BORTOLO
  19. ADAMSSON Stefan (Swe), TEAM COAST
  20. LOTZ Marc (Nl),RABOBANK
  21. MAZZOLENI Eddy (I), TACCONI SPORT-VINI CALDIROLA
  22. MAZZANTI Luca (I), FASSA BORTOLO
  23. HAMMOND Roger (GB), COLLSTROP-PALMANS
  24. PICHON Mickael (F), BONJOUR
  25. SCHWEDA Raphael (G), TEAM COAST
  26. CHOUFFE Alexandre (F), BIG MAT – AUBER 93
  27. BERTOLINI Alessandro (I), ALESSIO
  28. SACCHI Fabio (I), SAECO MACCHINE PER CAFFE
  29. GEROSA Mauro (I), TACCONI SPORT-VINI CALDIROLA
  30. FLORES GALARZA Igor (Sp), EUSKALTEL-EUSKADI
  31. NAZON Jean-Patrick (F), LA FRANCAISE DES JEUX
  32. HUSER Rolf (Swi), TEAM COAST
  33. KROON Karsten (Nl),RABOBANK
  34. BOSSONI Paolo (I), TACCONI SPORT-VINI CALDIROLA
  35. BRANDT Christophe (B),LOTTO ADECCO
  36. VAN PETEGEM Peter (B),COLLSTROP-PALMANS
  37. SERPELLINI Marco (I), LAMPRE DAIKIN
  38. PRONK Matthé (Nl),RABOBANK
  39. BOTCHAROV Alexandre (Rus), AG2R PRÉVOYANCE
  40. MATTAN Nico (B),COFIDIS, Crédit par téléphone
  41. VERSTREPEN Johan (B),LAMPRE DAIKIN
  42. FLICKINGER Andy (F), FESTINA WATCHES
  43. TEUTENBERG Sven (G), FESTINA WATCHES
  44. SÖRENSEN Rolf (Dk), TEAM CSC TISCALI
  45. BAGUET Serge (B),LOTTO ADECCO
  46. RADAELLI Mauro (I), TACCONI SPORT-VINI CALDIROLA
  47. MORI Massimiliano (I), SAECO MACCHINE PER CAFFE
  48. FRATTINI Cristiano (I), LIQUIGAS PATA
  49. HULSMANS Kevin (B),MAPEI-QUICK STEP
  50. RASMUSSEN Jacob Moe (Dk), TEAM CSC TISCALI
  51. PEERS Chris (B),COFIDIS, Crédit par téléphone
  52. FURLAN Angelo (I), ALESSIO
  53. CASAGRANDA Stefano (I), ALESSIO
  54. MUSEEUW Johan (B),DOMO-FARM FRITES
  55. EVANS Cadel (Aus), SAECO MACCHINE PER CAFFE
  56. HUNT Jeremy (GB), BIG MAT – AUBER 93
  57. VINALE Alberto (I), ALESSIO
  58. SABALI (Aus), KAS Marius (Ltu), SAECO MACCHINE PER CAFFE
  59. SVORADA Jan (Cz), LAMPRE DAIKIN
  60. WADECKI Piotr (Pol), DOMO-FARM FRITES
  61. WAUTERS Marc (B),RABOBANK
  62. PEETERS Wilfried (B),DOMO-FARM FRITES
  63. VOGONDY Nicolas (F), LA FRANCAISE DES JEUX
  64. ZANINI Stefano (I), MAPEI-QUICK STEP
  65. URBAN Malte (G), TEAM COAST
  66. BROCHARD Laurent (F), JEAN DELATOUR
  67. MENGIN Christophe (F), LA FRANCAISE DES JEUX
  68. HONDO Danilo (G), TEAM DEUTSCHE TELEKOM
  69. HEULOT Stéphane (F), BIG MAT – AUBER 93
  70. VALOTI Paolo (I), ALESSIO
  71. MARTINEZ TRINIDAD José Alberto (Sp), EUSKALTEL-EUSKADI
  72. TAFI Andrea (I), MAPEI-QUICK STEP
  73. MERCKX Axel (B),DOMO-FARM FRITES
  74. DEN BAKKER Maarten (Nl),RABOBANK
  75. FERRARI Diego (I), TACCONI SPORT-VINI CALDIROLA
  76. ROBIN Jean-Cyril (F), BONJOUR
  77. CASSANI Enrico (I), DOMO-FARM FRITES
  78. AERTS Mario (B),LOTTO ADECCO
  79. GARMENDIA ARBILLA Aitor (Sp), TEAM COAST
  80. ALDAG Rolf (G), TEAM DEUTSCHE TELEKOM
  81. BODROGI Laszlo (Hun), MAPEI-QUICK STEP
  82. BARTOLI Michele (I), FASSA BORTOLO
  83. TESSIER Jean-Michel (F), COFIDIS, Crédit par téléphone
  84. CHAVANEL Sylvain (F), BONJOUR all s. t.
  85. POZZI Oscar (I), FASSA BORTOLO; 0:17
  86. LEMBO Eddy (F), JEAN DELATOUR; 0:25
  87. NARDELLO Daniele (I), MAPEI-QUICK STEP; 0:25
  88. BASSO Ivan (I), FASSA BORTOLO; 0:57
  89. RAIMONDI Giancarlo (I), LIQUIGAS PATA; 0:57
  90. ISASI FLORES Inaki (Sp), EUSKALTEL-EUSKADI; 1:43
  91. HUNTER Robert (SA), LAMPRE DAIKIN; 1:54
  92. GRABSCH Ralf (G), TEAM DEUTSCHE TELEKOM; 1:54
  93. DE JONGH Steven (Nl),RABOBANK; 1:54
  94. DE CLERCQ Eric (B),COLLSTROP-PALMANS; 1:54
  95. BOVEN Jan (Nl),RABOBANK; 1:54
  96. HOFFMAN Tristan (Nl),TEAM CSC TISCALI; 1:54
  97. RENIER Franck (F), BONJOUR; 1:54
  98. DURAND Jacky (F), LA FRANCAISE DES JEUX; 1:54
  99. CLAIN Médéric (F), COFIDIS, Crédit par téléphone; 4:21
  100. AUGER Guillaume (F), BIG MAT – AUBER 93; 4:21
  101. TRUMPAUKSKT Arturas (Ltu), SAINT-QUENTIN – OKTOS; 4:21
  102. BECKE Daniel (G), TEAM COAST; 4:21
  103. BALCIUNAS Linas (Ltu), AG2R PRÉVOYANCE; 4:21
  104. LUDEWIG Jörg (G), SAECO MACCHINE PER CAFFE; 4:21
  105. THIBOUT Bruno (F), JEAN DELATOUR; 4:21
  106. BRAMATI Davide (I), MAPEI-QUICK STEP; 4:21
  107. GOUBERT Stéphane (F), JEAN DELATOUR; 4:21
  108. GABROVSKI Ivaylo (Bul), JEAN DELATOUR; 4:21
  109. VON KLEINSORGEN Christoph (G), TEAM COAST; 4:21
  110. DOTTI Fausto (I), LIQUIGAS PATA; 4:21
  111. MILESI Marco (I), DOMO-FARM FRITES; 4:21
  112. SIRONI Gianluca (I), TACCONI SPORT-VINI CALDIROLA; 4:21
  113. POILVET Benoît (F), CRÉDIT AGRICOLE; 4:21
  114. AUGER Ludovic (F), BIG MAT – AUBER 93; 4:21
  115. BOUYER Franck (F), BONJOUR; 4:21
  116. THIJS Erwin (B),COLLSTROP-PALMANS; 4:21
  117. STREEL Marc (B),COLLSTROP-PALMANS; 4:21
  118. OMLOOP Geert (B),COLLSTROP-PALMANS; 4:21
  119. D’HONT Patrick (B),LA FRANCAISE DES JEUX; 4:21
  120. GUILBERT Charles (F), BONJOUR; 4:21
  121. TURPIN Ludovic (F), AG2R PRÉVOYANCE; 4:21
  122. SAUGRAIN Cyril (F), BIG MAT – AUBER 93; 4:21
  123. SMIRNOV Maxim (Rus), SAINT-QUENTIN – OKTOS; 4:21
  124. KLIER Andreas (G), TEAM DEUTSCHE TELEKOM; 4:21
  125. FERNANDEZ BUSTINZA Bingen (Sp), EUSKALTEL-EUSKADI; 4:21
  126. COMMESSO Salvatore (I), SAECO MACCHINE PER CAFFE; 4:21
  127. LAMOUR Claude (F), COFIDIS, Crédit par téléphone; 4:21
  128. HALGAND Patrice (F), JEAN DELATOUR; 5:25
  129. NIKACEVIC Alexandar (Yu), ALESSIO; 6:24
  130. BLAUDZUN Michaël (Dk), TEAM CSC TISCALI; 6:24
  131. MAINGUENAUD Frédéric (F), BONJOUR; 6:24
  132. (Aus), Lauri (Est), AG2R PRÉVOYANCE; 6:24
  133. JAN Xavier (F), BIG MAT – AUBER 93; 6:24
  134. TROUVE Kristof (B),COLLSTROP-PALMANS; 6:24
  135. BESSY Frédéric (F), CRÉDIT AGRICOLE; 6:24
  136. D’HOLLANDER Glenn (B),LOTTO ADECCO; 6:24
  137. KORFF André (G), FESTINA WATCHES; 6:24
  138. FEDRIGO Pierrick (F), CRÉDIT AGRICOLE; 6:24
  139. CASAR Sandy (F), LA FRANCAISE DES JEUX; 6:24

140AUGE Stéphane (F), FESTINA WATCHES; 6:24
141. SCHAFFRATH Jan (G), TEAM DEUTSCHE TELEKOM; 6:24
142. SCHRECK Stephan (G), TEAM DEUTSCHE TELEKOM; 6:24
143. HUNDERTMARCK Kai (G), TEAM DEUTSCHE TELEKOM; 6:24
144. HOJ Frank (Dk), TEAM COAST; 6:24
145. JONASSON Danny (Dk), TEAM CSC TISCALI; 6:24
146. MINALI Nicola (I), TACCONI SPORT-VINI CALDIROLA; 6:24
147. FOFONOV Dmitri (Kz), COFIDIS, Crédit par téléphone; 6:24
148. GAUTHIER Christophe (F), SAINT-QUENTIN – OKTOS; 6:24
149. DE MEESTER Hans (B),COLLSTROP-PALMANS; 9:33
150. MOREL Christophe (F), SAINT-QUENTIN – OKTOS; 9:33
151. GONZALEZ LARRANAGA Gorka (Sp), EUSKALTEL-EUSKADI; 9:33

Pořadí ve Světovém poháru:
 

  1. Erik Dekker (Nl), Rabobank, 318
  2. Erik Zabel (G), Telekom, 250
  3. Romans Vainsteins (Lat), Domo-Farm Frites, 229
  4. Paolo Bettini (I), Mapei-Quick Step, 195
  5. Davide Rebellin (I), 170.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře