Konečný se na Vueltě posunuje dopředu

23.9.2001
<p>ALTO DE AITANA (Španělsko) 23. září (ČTK) – Klaus Möller vyhrál dnešní patnáctou etapu Vuelty, která vedla z Valencie do Alto de Aitany a měřila 207,2 kilometru. Dánský cyklista zvládl nejlépe tři stoupání druhé a jedno stoupání nejvyšší kategorie a porazil druhého Itala Gilberta Simoniho, který ztratil 15 sekund. V celkovém pořadí si udržel vedení domácí cyklista Oscar Sevilla, dnes osmý s odstupem 50 sekund za vítězem.</p>

Cyklisté jeli pohromadě až do 90. kilometru, první stoupání na Coll de Rates pak roztrhalo pole na několik skupin. Schopnosti jezdců však prověřilo až závěrečné stoupání do Alto de Aitany, kde cyklisté museli vystoupat na necelých dvaceti kilometrech z výšky 250 metrů nad mořem až na 1500 metrů vysoký vrchol. Český cyklista Tomáš Konečný dojel do cíle na 26. místě a celkově je dvacátý. Po včerejším sedmém místě, kdy Konečný dojel ve vedoucí čtrnáctičlenné skupině je to potvrzením jeho vysoké formy.

Na start dnešního dílu se nepostavil jezdec týmu Mapei Oscar Freire, který si stěžoval na velkou únavu. „Rád bych se připravil na mistrovství světa, které se koná v Lisabonu už za měsíc,“ oznámil své důvody mistr světa ze silničního závodu z roku 1999 a obhájce bronzové medaile z loňska. „A navíc se mi vrátily bolesti v zádech,“ dodal vítěz dvou etap na loňské Vueltě. Letos dojel nejlépe na druhé pozici, dvě sekundy za Němcem Erikem Zabelem.

Výsledky – 15. etapa (207,2 km):

1. Möller (Dán.) 5:44:18, 2. Simoni (It.), 3. Sastre, 4. Heras všichni –15, 5. Rubiera –22, 6. Casero –34, 7. Mercado, 8. Sevilla oba –50, 9. Blanco –57, 10. Osa (všichni Šp.) –1:04, …26. Konečný (ČR) –5:24.

Průběžné pořadí:

1. Sevilla 51:53:25, 2. Casero –25, 3. Mercado –2:02, 4. Heras –2:20, 5. Plaza (Šp.) –3:31, 6. Leipheimer (USA) –3:55, 7. Rubiera –4:59, 8. Osa –5:47, 9. Mayo –6:59, 10. Escartin (oba Šp.) –7:18, …20. Konečný –17:20.

Zdroj: Sportovninoviny.cz