Úvod » Zprávy » Bleskovky » 1. etapa Transalp Tour: český tým Kolokram.cz šestý v úvodní etapě
Bleskovky

1. etapa Transalp Tour: český tým Kolokram.cz šestý v úvodní etapě

Nástup do silničního etapového závodu Transalp Tour se týmu Kolokram.cz ve složení Jakub Svoboda a Libor Janoušek vydařil. V cíli se objevili na šestém místě s minimální ztrátou na vítěze.

Úvodní etapa přivedla závodníky po 141 kilometrech z německého Oberammergau do rakouského lyžařského střediska Sölden. Na začátku prvního stoupání na Hahntennjoch (1894m) se do té doby ideální počasí změnilo na déšť, který ustal až v cíli.

V závěrečných kilometrech aktivně jedoucí skupina sjížděla tři odjeté dvojice, a tak se prvních osm týmů vešlo do 25 sekund.

Druhá etapa míří pěkně zostra do hor, v cestě do Brixenu stojí dva legendární průsmyky Timmelsjoch a Jaufenpas, závodnící se dostanou do více než 2500 metrů nad mořem.

Jakub Svoboda v cíli: „Úkol dnešního dne byl splněn. V kopci jsme chytli déšť, bylo to hodně nebezpečný. Hodně favoritů tam popadalo, ale jeli jsme aktivně a dobře to dopadlo!”

53x11 - Fotogalerie — 1. etapa Transalp Tour: český tým Kolokram.cz šestý v úvodní etapě 53x11 - Fotogalerie — 1. etapa Transalp Tour: český tým Kolokram.cz šestý v úvodní etapě
Výškový profil
1. etapy Transalp Tour 2008
Složení povrchu
1. etapy Transalp Tour 2008

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře