Úvod » Zprávy » Bleskovky » Tirreno-Adriatico: 5. etapa – Macerata–Recanati (26 km)
Bleskovky

Tirreno-Adriatico: 5. etapa – Macerata–Recanati (26 km)

Švýcarský dvojnásobný mistr světa v časovce Fabian Cancellara (CSC) se dosud držel v etapách dvou moří v popředí a čekal na svou nedělní šanci v chronometru na 26 kilometrů. A to se mu vyplatilo. V etapě pravdy zvítězil s 22vtetinouvou převahou nad Američanem Davidem Zabriskiem (Slipstream) a především porazil o dvě a půl minuty dosud vedoucího Švéda Axelssona, jemuž se časovka vůbec nepovedla. Přišel o modrý trikot lídra závodu a propadl se až na 6. místo. Průběžně druhý Ital Gasparotto ztrácí na Cancellaru, který by rád udržel vedení až do úterní poslední etapy, kdy slaví narozeniny, jen 16 sekund.

53x11 - Fotogalerie —   Tirreno-Adriatico 2008Nehoráznou smůlu si vybral německý cyklista Linus Gerdemann (High Road). Na mezičasech časovky dosahoval nejlepších časů a zřejmě by šel i do celkového vedení, ale nezvládl ostrou zatáčku zhruba kilometr před cílem, narazil do bariéry, předvedl salto a těžce spadl na levý bok. Zvedl se sice ze země a do cíle dojel na stále vynikajícím sedmém místě (-1:16 min.), ale byl okamžitě odvezen do nemocnice, kde lékaři zjistili frakturu levé stehenní kosti. Gerdemann tak dokončil závod se zlomenou nohou! Čeká ho operace a snad se stihne včas vyléčit, aby stihl start na Tour de France, nicméně lékaři odhadují minimálně šestitýdenní klid od kola…

53x11 - Fotogalerie —   Tirreno-Adriatico 2008Dosud vedoucí Švéd Niklas Axelsson (Serramenti PVC Diquigiovanni) úřadoval do neděle především v kopcích, ale v jízdě na čas zcela selhal a musel se vzdát modrého trikotu vedoucího závodníka.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře