Úvod » Zprávy » Bleskovky » První Máj patřil Permoníkovi – druhé dějství Kola pro život
Bleskovky

První Máj patřil Permoníkovi – druhé dějství Kola pro život

Příbramský permoník se na samém začátku května asi divil, když se po poledni městem prohnalo místo prvomájového průvodu téměř pětisethlavé startovní pole druhého závodu Kola pro život.

Z města vyvedlo balík amatérských jezdců zaváděcí vozidlo firmy Volvo Auto Hase, která byla i hlavním partnerem závodu. Už první asfaltové stoupání oddělilo asi dvanáctičlennou skupinu, ve které tvrdili muziku dva nejsilnější týmy Alpine Pro – Author Team a Volvo Auto Hase MTB Team. Náročná trať, hlavně pak nekonečné stoupání od Orlíku celé pole roztrhalo a na padesátém kilometru už byly velké skupiny rozdroleny na dvojičky a jednotlivce. Předpovídaný déšť se naštěstí nakonal a tak v centru dění u příbramského koupaliště všichni čekali na příjezd prvního závodníka. Vítězem se v čase 2:24:54 stal Jan Hruška (Volvo Auto Hase MTB Team) a na bedně ho doplnili týmoví parťáci Honza a Ondra Fojtíkové. Až na čtvrtém a pátém místě přijeli zástupci Václav Ježek a Honza Strož.

Nejrychlejší mezi zástupkyněmi něžného pohlaví byla juniorská vicemistryně světa v cross country Jitka Škarnitzlová (dimp Giant), která až na cílovou čáru bojovala s Petrou Kottovou (Volvo Auto Hase MTB Team) a na nejmenší bedýnku se postavila Jana Kábrtová. Ani v Příbrami nechyběly závody dětské Junior trophy, které vyvrcholily nervy drásajícím sprintem odstrkovadel. Seriál KPŽ pokračuje již za dva týdny v Mladé Boleslavi.

Výsledky (67km)

(kompletní výsledky zde)

  • Muži absolutně:
    1. Jan Hruška 2:24:54, 2. Jan Fojtík +2:22, 3. Ondřej Fojtík (všichni Volvo Auto Hase) +2:27, 4. Václav Ježek +4:10, 5. Jan Strož (oba Alpine pro-Author team) +5:02
  • Ženy absolutně
    1. Jitka Škarnitzlová (dimpGIANT) 2:59:26, 2. Petra Kottová (Volvo Auto Hase) +0:07, 3. Jana Kábrtová (Alpine pro-Author team) +5:55

(tot)
Foto: Tomáš Tesař

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře