Úvod » Zprávy » Bleskovky » Festival cyklisty slaví kulatiny
Bleskovky

Festival cyklisty slaví kulatiny

Festival cyklistiky letos slaví své první malé kulatiny. Ano, již popáté se otevřou pomyslné brány festivalového areálu na úpickém náměstí, aby si jeho účastníci mohli užít víkend plný sportu a zábavy. Termín je stanoven na 20.-22. června. Po loňském Mistrovství ČR v maratonu se pořadatelé opět vrátili k „obyčejnému" závodu Českého poháru, ovšem na upgradované trase. Délky a náročnost zůstanou zhruba na stejné úrovni, ale zařazeno bylo několik nových pasáží. Startovné zůstává nezměněno, opět se tedy ti z vás, kdo na Festival vyrazí, mohou těšit na nějaký originální dárek v cíli a poštou na DVD z celého festivalu. Kompletní servis a zázemí dle zvyku z minulosti je již samozřejmostí.

 

Novinkou v programu je MTB sprint, který letos vystřídá MTB kritérium. Tento vyřazovací závod bude jistě oživením pátečního večera nejen pro jeho aktéry, ale i přihlížející diváky. Změn v pravidlech dozná také orientační závod dvojic. „Rádi bychom se letos více přiblížili klasickým MTBO závodů, ale stále zůstali přístupní široké „laické” veřejnosti. Tradiční závody – silniční časovká, dětské cross country a freestyle jam, mají opět své místo na festivalovém programu a dotvoří tak celkový koloryt festivalové atmosféry,” tvrdí pořadatelé.
„Vedle těchto závodů se můžete těšit na nejrůznější exhibice, minizávody, soutěže apod. Domluvená je beseda s Martinem a Renátou, kteří na přelomu roku projeli křížem krážem Austrálií a přijedou se s vámi podělit o své nevšední zážitky. A jak je již na festivalu cyklistiky zvykem, připravena bude pořádná porce muziky. Momentálně se tvoří dramaturgie a se jmény hlavních hvězd budete brzy seznámeni. Každopádně to bude opět pořádnej tanec.”
Tento týden byl spuštěn zbrusu nový festivalový web, kde jsou již zveřejněny rozpisy jednotlivých závodů a v provozu on-line registrace na maraton a orienťák. Vše pod starou doménou www.festivalcyklistiky.cz. Další informace budou postupně přibývat.
Pokud vás zaujal už tento povrchní vzorek toho, co se bude v Úpici ve dnech 20.-22. června dít, pak si tento termín zapište do svéo diáře a TRÉNUJTE, TĚŠTE SE, BUDE TO OPĚT JÍZDA!

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře