Úvod » Zprávy » Hlavní zprávy » Startuje nový seriál horských kol Bike Cup.
Hlavní zprávy

Startuje nový seriál horských kol Bike Cup.

První ročník seriálu horských kol Bike Cup 2016 odstartuje 30. dubna 2016 závodem ve Stolových horách a svůj premiérový ročník zakončí 28. září 2016 exhibičním závodem Gočárovy schody v Hradci Králové. Milovníci cyklistiky se mohou těšit na celkem 5 maratonů a 1 exhibiční závod. Závody jsou určeny všem věkovým a výkonnostním kategoriím. Organizátoři slibují atraktivní lokality, perfektní organizaci a bohaté doprovodné programy. To vše za příznivé ceny startovného.

Ředitelem seriálu se stal Jan Hruška, úspěšný český cyklista a manažer cyklistického týmu Nilfisk-Alto, který jako jediný Čech v historii oblékl trikot pro vedoucího jezdce na některé z Grand Tours (Giro d´Italia 2000). Významné úspěchy dosáhl i na Tour de France nebo Vuelta España. Radek Maliník, jednatel pořádající společnosti PROXIMA SPORT s.r.o., odůvodňuje vznik seriálu takto: „Reagujeme na rostoucí zájem cyklistické veřejnosti po kvalitních závodech, kde vás kromě tratí v krásné přírodě potěší dobrý servis a přátelská atmosféra. Máme bohaté zkušenosti s pořádáním eventů, natáčením sportovních přenosů a celoživotní vztah k cyklistice. Uspořádat Bike Cup byla tedy jen otázka času.“

Bike Cup 2016 začne závodem ve Stolových horách (30. 4.), odkud se postupně přesune k Tálínskému rybníku a do Píseckých hor (7. 5.), dále na Šumavu k Lipenské nádrži (18. 6.) a poté do Národního parku v Krkonoších (30. 7.). V září závodníky zavede do Chráněné krajinné oblasti Pálava (24. 9.) a vyvrcholí speciálem Gočárovy schody v Hradci Králové (28. 9.). Jezdcům budou k dispozici vždy dvě základní tratě, z nichž kratší bude měřit přibližně 30 km a delší okolo 60 km. Výjimku bude tvořit extrémně náročná 120 km trasa v Krkonoších. Speciální tratě budou mít děti a hendikepovaní. Závodníci se na startu potkají s legendami české cyklistiky a známými osobnostmi.

„Chceme, aby lidé na závody jezdili s celou rodinou, a proto chystáme bohatý doprovodný program. Nejvíce aktivit je připraveno pro děti, ale na své si přijdou i dospělí. Na vybraných závodech nebudou chybět koncerty známých kapel, cyklistické exhibice a mnoho dalšího. K dispozici bude dobré jídlo a pití,“ dodává Maliník.

Hlavním mediálním partnerem seriálu je TV Nova, která bude pravidelně přinášet reportáže a upoutávky o všech závodech.

Zájemci se mohou na jednotlivé závody i do celého seriálu registrovat od 15. 2. 2016 na internetových stránkách www.bikecup.cz

Termíny závodů:

Bike Cup Stolové hory – Machov 30. dubna 56 / 34 / 22 km

Bike Cup Tálín – Písek 7. května 72 / 38 km v Bike Cup Lipno – Horní Planá 18. června 58 / 29 km

Bike Cup Harrachov – Harrachov 30. července 138 / 73 / 58 /30 km

Nova Cup – Mikulov/Pálava 24. září 50 / 25 km

Gočárovy schody – Hradec Králové 28. září 50 / 25 min

(tz)

foto archiv Bike Cup

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře