Úvod » Zprávy » Bleskovky » Krtek se usmívá a děkuje
Bleskovky

Krtek se usmívá a děkuje

Na chvíli zapomenout na počty prodaných kol, boj o sponzorskou přízeň a trofeje utržené v závodech. Prostě se pobavit, zavzpomínat a pomoci dobré věci. Tak přesně tohle splnil páteční druhý ročník Benefičního plesu pro nadační fond dětské onkologie Krtek, který přivítalo brněnské kulturní centrum Semilasso za hvězdné cyklistické účasti.

Ples stejně jako projekt Cyklisté dětem přivedl na svět Ľudovít Nazarej angažující se v brněnských firmách Nassa a XCR a na parketu tak nechyběl snad nikdo z jeho někdejší závodnicky výjimečné party v Dukle Brno včetně Jána Svorada, Pavla Padrnose, Petra Konečného a dalších. Přítomny byly i další osobnosti české i československé cyklistiky, trenér dráhařských mistrů světa Pavel Vršecký, jeho bývalý svěřenec a dnes organizátor seriálu závodů Kolo pro život Roman Čermák, exreprezentant Peter Privara, medailista z mistrovství světa Petr Lazar a řada dalších. Mezi pozvanými hosty patřilo čestné místo zástupcům Nadačního fondu v čele s profesorem MUDr. Jaroslavem Štěrbou, PhD a prezidentkou NF Krtek Martinou Šmukovou.

Smyslem setkání však nebylo jen oživit či prohloubit léty prověřená přátelství či večer strávený ve víru tance a obdiv ke krásným róbám neméně pohledných dam. Po loňské premiéře byl benefiční ples ještě úspěšnější a v konečném součtu přinesl bezmála čtvrt milionu korun rovněž díky čtenářům partnerského časopisu Velo a serveru ivelo.cz, kteří si zakoupili v loňském roce náramek Velo-Krtek a navýšili tak obsah potřebného měšce o 16 200 korun. Zajímavostí programu byla dražba unikátního kalendáře na rok 2010, který je dílem známého fotografa Jana Saudka. Obsahuje fotografie a vlastnoruční podpisy nejznámějších sportovců Dukly.Vítěz aukce získal kalendář ze cenu 23 000 Kč, které jsou taktéž darem pro NF Krtek. Finanční prostředky shromážděné v rámci II. Benefičního plesu budou použity na provoz ubytovny pro onkologicky nemocné děti a jejich rodiče, která je součástí Kliniky dětské onkologie FN Brno a prostřednictvím které se NFDO Krtek snaží podporovat kvalitu života onkologických pacientů a jejich rodin.

Všem cyklistům, kteří tuto myšlenku podpořili, stejně jako pořadatelům a sponzorům, patří velký dík.

(kh)
Foto: Jan Brychta
(fotogalerie: www.xcr.cz/ples2010)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře