iVelo.cz Poradna

Vůle teleskop. sedlovky

Teleskopická sedlovka KS Liv Integra vykazuje po najetí cca 2000 km podélnou vůli v rozsahu cca 1 cm. V čem je chyba? Stačilo by doplnit olej?


Záměna brzd

Mám na kole hydr. brzdy Avid Elixir R SL neustále se zavzdušňují, proto uvažuji o náhradě za Shimano XT BR-M8000 nebo XT BR-M785. Které doporučujete, musím vyměnit i kotouče a je potřeba nějaký adaptér na třmen. Děkuji.


MTB Karbon ráfky

Chci se zeptat na výhody (nevýhody) karbonových ráfků pro MTB. Rozměr 27,5. Pro XC, Maratony…technič­tější ježdění Rychlebky,Sudety apod. Za kolik by se dali sehnat a od koho. Moc vidět nejsou. Co ráfek Idea? Říká vám to něco? Děkuji za info.


Vliv teploty na rám

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký vliv mají střídající se teploty na různé materiály rámu, mám na mysli např. skladování kol v zimním období či naopak v letních vysokých teplotách na otevřeném balkoně. Škodí trvalý mráz či žár hliníku či karbonu? Díky za radu.


přestavba z 3×9 na 1×10

Dobrý den. Jedná se o přehazovačku. Pro 10 pastorků se jich nabízí dost, ovšem do 36 zubů max. Jak (kde) provést/upravit použití přehazovačky do 40 zubů na největším pastorku? Děkuji.


Zapletená kola

Dobrý večer, můžete mi poradit jaká mám zvolit zapletená kola 27,5 v ceně do 15000,– s váhou okolo 1500g? Děkuji za info


Je hliník u silničky přežitý?

Dobrý den, chci se Vás zeptat, zda pro sportovně založeného hobby jezdce, který ale nezávodí a jen si chce k MTB kolu (kde jsem spokojený s hliníkovým rámem a kvalitní vidlicí) a trekovému kolu (které mám na delší výpravy) dokoupit ještě silničku, abych se mohl občas svézt i tímto stylem, případně i v Alpských průsmycích, kdyby na to náhodou došlo. – Zda je vhodný i hliníkový rám? Nechci přehnaně drahé kolo a vím, že karbon asi lépe pruží, ale říkám si, že i hliník by mohl mít nějaké přednosti,…


Prasklý rám – znalec

Dobrý den. Vlastním karbonový rám renomované značky. Při běžné vyjížďce se ulomila zadní patka držící kolo. Výrobce reklamaci neuznal. Proto hledám kontakt na soudního znalce.


MTB loukotě

Dobrý den, jaké výhody by mi přineslo pořízení si loukoťových kol (nedávno jsem je viděl v Novém Městě na závodech). A jaké případně nevýhody? Díky


Velikost kola

Dobrý den, mám možnost koupit za dobrý peníz kolo velikosti 29×19. Měřím však přes 190cm.. dokážu si pomoct větším představcem nebo mám na takové kolo rovnou zapomenout?:) díky


Položit nový dotaz v Poradně        

Před tím, než zadáte svůj dotaz, zkuste prohledat již dříve zodpovězené dotazy v poradně, zda na váš či podobný dotaz nebylo již odpovídáno.
Nenašli jste žádný podobný dotaz? Využijte možnost položit redakci nový dotaz.